Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A felnőtt gyermek ilyen...

A felnőtt gyermek ilyen esetekben is köteles gondoskodni idős szüleiről?

Figyelt kérdés
A szülők eladták a házukat évekkel ezelőtt, a pénzt egyszerűen elköltötték, felélték anélkül, hogy a gyermeknek 1 ft-ot is adtak volna. (Hatni rájuk nem lehetett, minden könyörgés hiábavaló volt.) Mostmár nem tudnak dolgozni, pénzt keresni, hogy fizessék az albérletet, a nyugdíjuk pedig éhenhaláshoz is kevés (2× 28 ezer forint), úgy néz ki, hogy az utcára kerülnek. Kérdés: egy saját családját is éppen csak eltartani tudó férjnek (szülők számára: gyermeknek) mi ilyenkor a törvényi és mi az erkölcsi felelőssége?
2017. szept. 23. 11:22
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
5%
Ha beperelnek szülőtartásért akkor fizetned kell mert biztosan megítélik nekik. Ha nem akkor kvázi a lelkiismeretedre van bízva a dolog.
2017. szept. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
76%
Soha nem hoznam a gyerekemet ilyen helyzetbe. Es nem adnam el a hazamat sem, anelkul hogy valami lyukat ne vennek belole, ahol baj eseten (oregseg,betegseg) meghuzodhatom. Ez oltari konnyelmuseg volt a reszukrol, nem is ertem, hogy hogy nem gondoltak ebbe bele.
2017. szept. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
11%
Hát nézd, nekem akármilyen szörnyű kapcsolatom lenne a szüleimmel, vannak határok, amiket nem lépnék át. A szememben az, aki a saját közvetlen családjának tagjait - legyen bármilyen szörnyű is a kapcsolat velük - hagyja az utcára kerülni, nem ember.
2017. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Na akkor tisztázzuk: nem várta el és nem is kérte annak idején, hogy adjanak az eladott ház árából, hiszen tudta, hogy ők is házat készülnek venni. De volt téma köztük, hogy közösen vegyenek, ahol mindenki helyet kap és élhettek volna együtt, egy házban, külön lakrészben. A szülők ebből nem kértek. Nem is volt ebből semmi gond, ennek is megvolt a maga jó oldala. Mindenki tudta, mi az övé, nem kellett félni, hogy később jön "az én pénzem, az én házam" stb vitázások.

A másik: ha visszaolvasod, amit írtam (nem tudom hányadik kedves válaszoló) kiderülhet számodra, hogy a szülők nincsenek az utcán, befogadta őket, ezzel gyakorlatilag a saját családját tette egy képtelen helyzetbe.

2017. szept. 23. 13:29
 15/37 anonim ***** válasza:
63%
Ha befogadta őket, akkr viszont a rokontartás eleve nem aktuális, hiszen ha természetben (lakhatással) támogatja őket, a mellé már nem ítélnek bónuszban rokontartást meg , ez egyértelmű. Vagy honnan ered a kérdés? Az az apropója, hogy mire kötelezik, ha kirakja őket? Szomorú történet mindenképpen, de amig a saját háztartásába befogadja őket, semmi egyébre nem kötelezhető (erre sem mondjuk, gondolom erkölcsileg felelősséget érzett). Ha menniük kell, akkor meg ugyanazokkal a feltételekkel kaphatnak a szülők rokontartást, amit már fentebb leírtam. Csak ha nem veszélyezteti a saját és a kiskorú gyermekek tartását.
2017. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Befogadja őket átmenetileg. De tartósan így nem élhetnek. Arra gondolt, hogy abban a faluban, ahonnan elköltöztek, vannak még rokonok is, illetve sok eladó ház(amit évek óta nem tudnak eladni), kibérelhetnének egy kisebbet és szerényen eléldegélnének. Egyelőre még ellátják magukat. De a szülők nem akarnak visszamenni vidékre, ők már csak Pesten érzik jól magukat és a költöztetés említésére azt vágták a gyermekük fejéhez, hogy el akarja magától taszítani őket.
2017. szept. 23. 13:56
 17/37 anonim ***** válasza:
89%

Aha! Még ahhoz, hogy a gyerekek nyakára költöztek, még jön az érzelmi zsarolás is!

Ők Pesten érzik jól magukat...és nekik más nem is számít.

Nyugodtan, lelkiismeretfurdalás nélkül küldje vissza őket a faluba!

2017. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
82%
Hát ja, ez olyan, mint mikor a menekült csak Németországban érzi jól magát. Ahelyett, hogy hálás lenne, még igényei vannak.
2017. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
9%
Tökmindegy, mert nem abból a 20 ezer rokontartásból fognak megélni :D
2017. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartásra szorulnak, ne válogassanak, ez nonszensz, olyan a világon nincsen, hogy csak Pesten jó. Ha a főváros kell, akkor finanszírozzák maguknak. Amennyiben vidéken tudja csak a gyermek őket a megéhetés/lakhatás biztosításában önként támogatni, de ez nekik nem kell, akkor nopláne semmivel sem tartozik feléjük. Egy bíró sem fogja azt mondani, hogy "igen hölgyeim és uraim, tessenek éhenhalni gyerkestől, mert a mama és a papa csak a fővárosban érzi jól magát". Ha befogadta őket a saját családi élete rovására és a további támogatásuktól sem zárkózik el, sőt önként vállalja egy részét, akkor végképp nem értem a szülőket. Ez nem kívánságműsor. Ha érzelmi zsarolásos bulit játszanak, akkor meg meg kell nekik mondani, hogyha a bíróság dönt az ügyükben sokkal rosszabbul járnak. Mert vagy megítélnek tízezer körülit, vagy semmennyit se, ha nincsen miből. Szerintem akkor járnak a legjobban a szülők, ha hálásan megköszönik és elfogadják, akármilyen segítséget is ajánélanak nekik fel, mert ha bírói döntés lesz, ők húzzák a rövidebbet. Ezt kell velük a legegyszerűbben közölni és megértetni.
2017. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!