Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetek valamit, tennek...

Tehetek valamit, tennek kéne-e valamit, ha a felnőtt lányom bekattant egy fiú miatt?

Figyelt kérdés

Elég őszinte a kapcsolatom a lányommal.

Nemrég lett vége egy 3 éves kapcsolatának, ő szakított, elég könnyen dolgozta fel. Ezzel még nincs is baj.


Azóta kicsit jobban "összemelegedett" az egyik egyetemi szaktársával. A fiú látszólag akar tőle valamit, élőben (egész ritkán találkoznak annak ellenére, hogy egy szakra járnak) nagyon udvarol, de amúgy nem keresi se telefonon, sem az interneten. Ettől a lányom teljesen begőzölt. Folyamatosan a telefonját nézi, minden csörrenésére ugrik, a fiú facebook oldalát nézegeti elég gyakran. Emellett folyton arról beszél, hogy vajon miért nem ír neki, vajon miért nem hívja, ha érdekelné a fiút akkor keresné stb.


Amikor már megkérdezte tőlem, hogy szerintem miért nem lájkolja (!) a képét a fiú, akkor elgondolkodtam. A lányom 22 éves, intelligens, komoly ember. Eddig sosem viselkedett ilyen gyerekesen. Rendben van, hogy szeretné, ha keresné a srác, de ez...


Beleszólni egyelőre nem szóltam bele, de nem akarom, hogy megszállott legyen. Mit gondoltok? Tegyek valamit, vagy inkább ne avatkozzak bele?


2017. szept. 10. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Miért gyerekes ez?

Mai világban másképp mennek ezek a dolgok, mint a te idődben, a lányod szerelmes, valószínű viszonzatlanul, nem kell beleszólni, pláne megalázni emiatt.

És főleg nem irigykedni rá.

2017. szept. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
A lányod elég gyerekes , már bocs. Nem mindenki a neten meg a fa.szbúkon él. Ha felnőtt nő, ugyan keresse már ő is a srácot, ne azt lesse hogy mindig csóri kajtasson utána. nevetséges amit csinál.
2017. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

lol, nem bekattant, csak dugni akar

hagyd már élni

2017. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Olyan kapcsolatban vagytok, hogy ezt is elmeséli neked, ez ritka szerintem. Amikor valakinek 10 percenként néztem a fb oldalát akkor azt se anyámnak, se a legjobb barátnömnek nem meséltem el, így nem tud róla senki, de attól még megtörtént és nem lett tőle senkinek semmi baja.
2017. szept. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerelmes. Ennyi. Ilyenkor nem lehet beszélni vele, bármivel próbálkoznál is. Előtte kellett volna. Meg majd utána lehet. Most nem.
2017. szept. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem kattant be, csak ő ma 22, nem 1980-ban... 20 éve minket az ért tartottak kattantnak, ha képesek voltunk fél órát ázni, csak hogy egy busszal utazhassunk a kiszemelt fiúval, vagy két km kerülővel sétáltunk haza...

Ennyi.

2017. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
De egyáltalán mire gondoltál mit kellene tenned? Rá van kattanva a csávóra, majd lekattan róla. Ennyi.
2017. szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Azt magyarázd el a lányodnak, hogy (szerencsére) nem minden fiatal éli még az életét az interneten, közösségi oldalakon, Facebookon. Valószínű, hogy a fiú csak ritkán használja a Facebookot, és szívesebben találkozik a lánnyal személyesen és csinálna vele valódi programokat a chat helyett. A lányodnak inkább több személyes találkozøt kellene vele megbeszélnie, és meg kellene értenie, hogy az nem jelent semmit, hogy lájkolgatják-e egymást vagy nem. Ki kellene lépni ebből a Facebook-mátrixból, mert a valódi kapcsolatok számítanak, a közös programok, élő beszélgetések a fontosak.
2017. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
Hiaba okos, az érzelmi érettség még nem következett be, az majd sok év múlva. Ész és érzelmek 2 kulön világ, lehetsz barmilyen okos , ha nincs tapasztalatod szerelem terén, úgy viselkedsz 70 evesen is mint egy tini
2017. szept. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!