Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen gyakran várnátok el a...

Milyen gyakran várnátok el a felnőtt gyereketektől a látogatást ilyen esetben?

Figyelt kérdés

4-5 órányira lakok a szüleimtől.

Egyetemista vagyok, de eltartom magam (dolgozok)

Hét közben csak nagyon nehezen tudom megoldani, hétvégéken meg a párommal szeretnénk programokra menni, otthoni teendőket végezni, vagy csak lazítani, nem utazással tölteni két napot.

Szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy heti egyszer legalább menjek haza... (Igazából nekik az lenne az ideális, hogy egy hétköznap + egész hétvégén velük lennék)


Hogy lehet megoldani egy ilyen helyzetet? Hogy fér bele egy hétbe minden?

Mások hogy csinálták ezt, ha messzire költöztek, vagy a gyerekük messzire költözött?


2017. szept. 6. 17:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemista gyerekemnél ilyen helyzetben ha kb kéthetente egyszer hazajönne akkor örülnék, de a havi 1 látogatást sem érezném a részéről hanyagolásnak.
2017. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 10 órányi utazás hétköznap? Szüleid meg vannak húzatva, már bocs. Egyáltalán hogy képzelik? Ez maximum pénteken kivitelezhető, de akkorra meg minden normális egyetemista hullafáradt és az utolsó, amihez kedve van, az egy 5 órás utazás.
2017. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolog az elszakadás!El kell mondanod a szüleidnek,hogy a tanulás,munka mellett kevés szabadidőd marad.Beszéld meg velük,kéthetente vagy a hónapban egyszer haza fogsz menni.Van testvéred?
2017. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nincs tesóm.

Próbáltam már velük beszélni, de a heti egy látogatásból nem akarnak engedni...

2017. szept. 6. 17:44
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Én kb 8 órányira laktam szüleimtől, 1 év (igazából 10-11 hónap) alatt egyetlen egyszer mentem haza, most közelebb költöztem 1.5 órára, most talán évi 2-3 hazalátogatás szóba jöhet, de nem fogok hazarohangálni nem hogy hetente többször, havonta se.
2017. szept. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Lemaradt, lassan 22/F.
2017. szept. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 órára laktam anyáéktól mikor egyetemre jártam. Hetente soha nem mentem haza, sőt olyan is volt diploma előtt, hogy 2 hónapig nem mentem haza, mert egyszerűen nem engedhettem meg magamnak annyi időkiesést. Szerencsére az én szüleim megértették. Volt, hogy anyukám eljött hozzám egy délutánra, volt, hogy mindketten. Beültünk egy étterembe vagy cukrászdába, beszélgettünk stb. Ők is örültek, hogy kicsit kimozdulhattak, megnézték a várost... Esetleg felvethetnéd nekik, hogy néha ők is meglátogathatnak. Szerintem havi 1x elég hazamenni ha ilyen távolságra laksz és van más dolgod is. Nem jogosan várják el tőled, hogy minden hétvégén utazgass. Most meg kell nekik magyarázni, mert később is ezt fogják csinálni, ha majd családod lesz. Itt gyakorin is rengetegszer olvasom, hogy a nagyszülők rángatják a gyereküket meg unokákat minden hétvégén, ha nem mennem, akkor meg megy a sértődés.
2017. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Magam is kéthetente jártam haza annak idején, pedig egyke voltam. A szintén egyke évfolyamtársnőm hetente haza ment, és plusz két évet ráhúzott az egyetemre. Gondolom a szülei fel se fogták, milyen részük volt ebben.

Azóta már szülő vagyok, most se tartom egészségesnek hetente haza járni. Az egyetemen tanulni kell, meg a saját társaságával tölteni az időt egy fiatalnak. Ha már barátnő is van a képben, a havi egy látogatás teljesen korrekt.

Már bocs, de nekem is megvan a saját életem, gondoskodnom kell az idős szüleimről, és a heti munkám után is nehezebben regenerálódom. Még jó is, hogy a gyerekek kezdenek a maguk lábára állni. A világért se kívánnám, hogy minden idejük csak rólam szóljon.

Állj ki magadért!

Először ritkítsd két, majd három hetentére a látogatásaidat. De, előre szólj, ne lehessen az, hogy jajj a kedvencedet főztem, és mégse jössz.

Légy határozott. Idővel megszokják.

2017. szept. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 babyboom567 ***** válasza:
90%

Régebben 3 órára laktam,évente 2x-3x jártam haza.

Most kocsival fél óra,vonattal 1 óra,de kb negyedévente megyünk.Dolgozunk férjemmel(én most gyeden vagyok),mikor még nem volt gyerek, a munka miatt(főleg márciustól szeptemberig),bonyolult volt megszervezni.

Állj ki magadért,jöjjenek néha ők,szervezz programot velük.

2017. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, mi egy pici faluban lakunk, ők pedig egy városban, szóval ha ők jönnének el, nem igazán lenne mit csinálni.
2017. szept. 6. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!