Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam anyukámnak, vagy...

Megmondjam anyukámnak, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

2 hét múlva leszek 18 éves. Több, mint 2,5 éve vagyok távkapcsolatban, eddig havonta, nyár óta pedig hetente-kéthetente találkozunk de csak pár órára. Idén együtt nyaraltunk, akkor aludtunk először együtt, de hiába kívántuk egymást, nem történt meg.


A szüleimmel jóban van, bár anyukám szerint túl sokat foglalkozok vele, ami érthető is, mert rajta kívül csak a család van itt nekem, de apámmal évek óta nem beszélgettem, a tesóim meg éppen kamaszodnak, úgyhogy nem lehet rájuk nézni sem. Tehát van nekem a barátom, és az anyukám, és kb ennyi. A barátom anno kihúzott a depresszióból, azóta is kapaszkodok belé amennyire csak lehet.


Úgy beszéltük, hogy ha betöltöm a 18-at, megtörténi végre, egyelőre titok, mert anyukám ellenzi, akárhányszor felhoztam, veszekedés lett belőle, mindig azt mondta túl kicsi vagyok még ehhez, ami jogos is. Na de ha 2,5 éve együtt vagyok vele, és megvárom, hogy 18 legyek, akkor is visszatartana?


Igazából már le van szervezve a dolog, mindenképp megtörténne a szülinapom után, kérdés csak az, hogy elmondjam anyukámnak, vagy nem kell róla tudnia?

Már így is nehezen enged el hozzá, mert "túl sokat találkozunk" (hetente 1x), félek, ha megtudná, nem engedne el. :(



2017. szept. 24. 00:10
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
86%
18 évesen nem kell anyád engedélyét kérned sem a szexhez, sem ahhoz, hogy találkozhass a barátoddal. Anyád túlságosan függésben tart, próbálj önállósodni. Ne mondd el, ha így áll hozzá, ez a te magánügyed.
2017. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
98%
Én sem mondanám el. ezek a dolgok nem a szülőre tartoznak. Majd pár év múlva, ha épp olyan bensőséges beszélgetés közben vagytok, talán elmondanám. De akkor sem biztos. Nyilván figyeljetek a védekezésre, meg ilyesmi, de egy ilyen dolog jobb, ha spontán történik meg, mintha agyon tervezed, szerintem.
2017. szept. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nyilván tudom, hogy nem kéne ezen annyit görcsölni, meg megszervezni, de sajnos muszáj, mert tényleg nagyon korlátozva vagyunk, tehát ha a kinézett napon nem történik meg, akkor majd csak jövőre valamikor.

2017. szept. 24. 09:33
 14/40 anonim ***** válasza:
23%
akkor majd jól elhagy a barátod, nem kéne ennyit szarozni...
2017. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
29%
Húha, a pasika hogy bírja? Megsúgom: melletted vígan dug másokat :)
2017. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
49%

Ja, igen, és mielőtt megjegyeznéd, hogy ő nem olyan, azért én megjegyezném, hogy

1. 2,5 éve "távkapcsolatban" vagytok, kb. nulla találkozóval

2. normális embernek szöksége van a rendszeres szexuális életre, mert nem aszkéta.

2017. szept. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

A párom nagyszerű ember, és hozzám hasonlóan neki is csak én vagyok, és az anyja (apja kidobta őket nagyon régen, testvére nincs). Amikor csak tudunk Skypeolunk, vagy írunk egymásnak, konkrétan ha otthon vagyunk mindketten, folyamatosan vagy gépről, vagy telóról, amit mindenhova viszünk magunkkal a házon belül is. Ha egyikünk nem tud írni, a másikunk akkor is ír valamit mindig.


Nem kell aggódnom, hogy el akarna hagyni, szinte ugyanúgy kapaszkodik belém, mint én belé, persze azért neki nagyobb az önbizalma az én nemlétezőmhöz képest. Max az exe miatt aggódhatnék, aki megcsalta őt, a barátom pedig annyira összetört, hogy 8 napra kórházba került. Hiába próbálkozik a csaj, biztos nem kapna új esélyt.

2017. szept. 24. 09:51
 18/40 anonim ***** válasza:
72%
Ugye tudod, hogyha rágörcsölsz a tokeletessegre, akkor nagyon szar lesz?
2017. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
72%

LoL, ezt a sztorit :D

Majd egy felnőtt férfi biztos beírja a naptárába a napot, amikor megdughat, ha meg elszalajtja, akkor majd jövőre ugyanekkor :D :D

Beszarok a röhögéstől :D :D :D

2017. szept. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
97%

Miért a születésnapodhoz kötöd a dolgot?

Attól nem leszel felnőtt, hogy 18 gyertyát fújsz el a tortádon, és a leírásodból számomra az derül ki, hogy ezt te is tudod.

Milyen már, hogy attól teszed függővé, "mit fog szólni Anyu?"

Ha késznek érzed magad rá, és rendesen védekeztek, akkor ki tudsz állni magadért bárkivel szemben, és nem érzed szükségét az önigazolásnak meg a magyarázkodásnak. Ha meg nem ("anyukám ... azt mondta túl kicsi vagyok még ehhez, ami jogos is"), akkor meg várj még vele - ne Anyád, hanem magad miatt!

Amúgy, ha jóban vagy Anyáddal, akkor beszélj róla, hogyan és miért alakul benned ez a döntés, már ha partner benne. Egyfajta "hangos" gondolkodásként". De abban sincs semmi, ha nem mondod el, elvégre ez azért elég privát, csak vállald a felelősséget, ha mégis kiderül (és ha jó a kapcsolatotok, de nem mondod el és kiderül, akkor Anyukád ezt veheti úgy is, hogy nem íztál benne vagy egyenesen elárultad a bizalmát, amiből rosszul jössz ki. Szóval ha úgy döntesz, hogy nem mondod el, akkor ezt a döntést is fel kell vállalnod, és meg kell tudnod védeni az álláspontodat, ha felrója neked.)

Az sem mindegy, ő abban a tudatban van-e, hogy egyelőre ez még nincs terítéken, van-e köztetek egy olyan kimondott-kimondatlan megállapodás, hogy eddig azzal a feltétellel engedett el hozzá, hogy az esetleges következmények miatt nem kell aggódnia.

2017. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!