Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha nem valami jó...

Mit tegyek, ha nem valami jó a kapcsolatom a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmit nem lehet normálisan megbeszélni velük (főleg anyukámmal). Veszekedéssel végződik minden egyes beszélgetésünk, egy-egy témát se merek felhozni (pl. fiúk), mert nem tudom hogyan reagálna rá. Mit tehetnék, hogy javítsak a kapcsolatunkon?:/

2017. aug. 29. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy. Egy ember nem tud megváltást hozni... ha ők nem partnerek, feleslegesen erőlködsz.
2017. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt nemcsak neked kell megoldani, az is kell, hogy ők is változtassanak. Sajnos sok szülőnek kényelmesebb, ha a gyerek nem jár a nyakára mindenféle számukra nem fontos dolog miatt, ezért inkább minden hasonló témát kerülnek.

Sokkal jobban jársz, ha olyan barátokat keresel, akikkel őszintén meg tudod beszélni a dolgaidat, mert ha így állnak hozzá a szüleid, akkor velük sohasem fogod tudni megbeszélni.

És ezt honnan veszem? Tapasztalat. Olyan családban nőttem fel, ahol az időjárásnál komolyabb témák már tabunak számítanak. Utoljára 12 évesen beszélgettem anyukámmal, mikor legelőször jött meg a menstruációm, és akkor mondta el, hogy ez természetes, nem kell aggódni. Azonban mindig is úgy gondolta, hogy mivel okos lány vagyok, úgysem csinálok hülyeségeket és felesleges fiukról, szexről, védekezésről beszélgetnünk. Hiába akartam volna beszélni erről, lepattintott, hogy elfoglalt. Na, most már ott tartunk, hogy kb semmit sem beszélünk, mert van más, akivel meg tudom beszélni a problémám, és ez a személy a párom. Csakhogy az meg rosszul esik neki, hogy a párom 2 év kapcsolat után jobban ismer, mint ő, aki 22 éve ismer engem, és ezt felrója nekem, mintha csak én tehetnék erről.

Az volt nálunk is, amikor szükségem lett volna a beszélgetésre, sosem lett belőle semmi, mert mindig volt fontosabb dolog vagy fáradt volt, ha odamentem hozzá, és nem lett a beszélgetésből semmi. Most meg már nem kell tanács, mert már átéltem mindent magam, de ezt nehezen viseli és nem ismeri be, hogy elkésett. Akkor akart volna már felvilágosítást adni nekem 20 évesen, mikor már az első szexen régen túl voltam.

Csak annyit tudok mondani, ha szüleid, és főleg anyukád nem hajlik a megbeszélésre, felesleges erőlködnöd, hiszen már most is csak a vita van. Egyetlen megoldás, ha jó barátnőket szerzel. Nem könnyű dolog, de lehet olyanokat találni, akikkel meg lehet beszélni mindent.

2017. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad attól különcnek, ha nem vagy jóba a szüleiddel! A facebook-os baromságokkal tele van az internet, hogy így szeresd apádat, addig dolgozz amíg bármit meg tudsz venni anyudnak amit megérdemel... Bullshit. El kell fogadni a tényt, hogy vannak olyan családok, ahol ez nem így működik, nincs ilyen harmonikus viszony a gyerek és a szülő között. Ettől még nem leszel rossz ember. A végtelenségig nem próbálkozhatsz náluk, mert magadat fogod tönkretenni ezzel.


Én is hasonlóképp voltam, 18 évesen érettségiztem, utána Pestre mentem. Kollégista voltam, a főiskolai évek alatt dolgoztam, pénzt gyűjtöttem, kapcsolatrendszert alakítottam ki a szakmában. 19 évesen már anyagilag független voltam, mára 20 évesen teljesen önellátó és albérletben lakom. A szüleimmel ugyanolyan keveset beszélek, ellenben azt beszélik a faluban, hogy milyen büszkék rám.


Nem tudom hány éves vagy, de ha nem szeretnél a szüleiddel továbbra is rossz viszonyba lenni, akkor mondd el nekik, hogy kezded úgy érezni hogy nem szeretnek téged és a viselkedésük alapján úgy gondolod, hogy teher vagy számukra. Igaz ez? Tettél-e valami olyat, amivel ezt kiérdemelted, vagy megbánták azt hogy gyereket vállaltak? Tudom, hogy érzelmi zsarolás, de hátha érzelmi reakciót vált ki ebben az ingerszegény környzetben.

2017. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!