Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól dönthetem...

Hány éves kortól dönthetem el, hogy kivel éljek?

Figyelt kérdés
Anyukám Budapestre akar költözni, de én nem akarok vele menni. Mamámnál akarok élni, ebbe ő maga is beleegyezett és támogatja. Anya pedig azt akarná, hogy koleszes legyek, és nem igazán engedne a döntésemben. 15 éves vagyok és el dönthetem -e én, hogy kivel éljek? Ha esetleg nem dönthetek, milyen más lehetőség van arra, hogy az én és a mamám akarata érvényesüljön?

2017. szept. 25. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha apád-anyád válna akkor megkérdeznének hogy kivel akarsz érni de nagyi anya között ez nem kérdés.
2017. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Anyukád szava dönt, hiszen ő a gondviselőd.
2017. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
14 éves kortól dönthetsz ilyen dolgokról amennyiben a leendő gyámod is belegyez és az előző is
2017. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nos. En ilyen jobban dolgozom. 14 eves kor felett jogilag korlátozottan cselekvőképes fiatalkorunak szamitasz bemehetsz a legközelebbi kormanyhivatalba kérheted a gyamugyet es mindezt elmondhatod. Inditanak egy eljarast meghallgatnak, anyukádat es mamadat is, merlegelik neked a költözés vagy a mamadnal maradas lenne e jobb, csinálnak kornyezettanulmanyt es hoznak egy döntést hatarozatban. A te véleményed itt nagyon sokat szamit, viszont itt bemenni a hivatalba a legjobb ha te mesz de mamád is mehet.
2017. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
*jogban. Hármas voltam
2017. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Hát 4, egyértelmű, hogy közöd nincs a témához, Max mint takarító dolgozhatsz "ebben".

16 évesen kerelmezheti a kiskorú a szulo in ház elhagyását, merthogy itt erről lenne szó. A kérelemhez megfelelő indoklás kell, önmagában a koleszes leszek meg a mamammal akarok élni édeskevés.

2017. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3!


16 az a 14 és a kerdezonek nincs gyamja, van egy anyja, aki a gondviseloje

2017. szept. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kéne jogi utat keresni, hanem BESZÉLNI EGYMÁSSAL! A mamád az anyukád anyja? Ha igen, felnevelt már egy lányt, talán nem is olyan idős, hogy rólad ne tudna gondoskodni, kezelni téged.Most kezdted, vagy jövőre kezded a középiskolát? Mik a lehetőségek ott ahol most élsz? Sok kérdés van itt,ami a jövődet befolyásolja.Anyukádnak és a mamádnak okosan kell döntenie, de úgy hogy téged is be kell hogy vonjanak ebbe.
2017. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 head9 ***** válasza:
Szerintem tájékozódj egy illetékes hivatalnál, vagy valakinél, aki tényleg ért hozzá, hogy mikortól dönthetsz te is a saját sorsodról, aztán ha kell, menj fel Pestre, de gyere vissza 16 évesen, vagy amint csak tudsz. Én azt mondom neked, maradj ahol jól érzed magad!! Budapest rosszabb lesz! Én itt születtem, szeretem a várost, de nem vagyunk egyformák! Nálad maradnak barátok, nagymamád, szeretet, emberi kapcsolatok, boldogság. Pesten minden idegen, minden a pénzről szól, az emberek nem köszönnek egymásnak stb.stb. Sajnos minden nagyváros sorsa ez lesz előbb-utóbb. A pénz miatt feljönnek az emberek, de zombivá válnak. A vidéki boldogság, emberi kapcsolatok össze sem hasonlíthatóak ezzel, pláne ilyen fiatal korban. Ahogy csak tudod próbáld meg elérni, hogy felköltözz!
2017. okt. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

14 évesen jogilag már úgy nevezik, hogy korlátozottan cselekvőképes vagy. Ez azt jelenti, hogy mások mellet Te is beleszólhatsz a sorsodba, jogaidat érvényesítheted.

Az életpálya-kijelölés (szakmaválasztás, iskolaválasztás, kollégista lesz-e, stb.) egy olyan fontos, visszacsinálhatatlan döntés, amiben nélküled nem is célszerű lépniük, hiszen ha pl. koleszos leszel, az államnak is sokkal többe kerül a képzésed, míg ha helyben maradsz, akkor nem kötsz le feleslegesen úgy is kevés kollégiumi helyet.

Úgy is probléma, hogy vidékről elvándorolnak a fiatalok. Meg kéne becsülni, aki maradni akar.

Elvileg az érdekedben meg kellene, hogy engedjék, hogy a számodra legmegfelelőbb iskolát a legmegfelelőbb időbeosztásban végezd.

Ha ilyen ügyekben a családban nincs egyetértés (vagy akár csak anyukád és közted), akkor a gyámhivatal illetékes. Mondd meg, hogy döntésedben támogat a nagymamád, esetleg apukád stb. Önálló vagy, segítesz is, így nem jelentenél senkinek terhet.

Persze azért néha szükség lehet felnőtt tanácsára és ha anyukád netán új család alapítása céljából megy fel Pestre, akkor rád értelemszerűen kevesebb figyelem jut.

Nagymamáddal viszont jobban egyetértetek, nyugodtabb, termelékenyebb lesz a családi kapcsolat.

Emiatt nem kell anyukádtól megvonniuk a felügyeleti jogot, csak helyette rábíznak a nagymamára.

A gyámhivatalnál szakügyintézőtől kérjél időpontot lehetőleg telefonon, ne hagyd megad a portánál lerázni.

2017. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!