Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 14 éves vagyok, anyuval élek...

14 éves vagyok, anyuval élek (elváltak szüleim 2 éves koromba) most hirtelen elfelejtettem, hogy 14 vagy 16 éves kortól van az hogy a biróságon én dönthetem el hogy mikor megyek apához és mikor nem?

Figyelt kérdés
Ugye eddig 2 hetente mentem. Meg még az lenne hogy meddig "kötelező"mennem?
2017. márc. 24. 11:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
24%
Nem kötelezhetnek törvényileg, hogy menj mindegy hány éves vagy. Ha nem szeretnél menni beszélj édesanyáddal.
2017. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
32%
Kötelező? Én egész pici koromtól nem mentem. Közöltem, hogy én nem akarok nála lenni. Elfogadta. Nem kényszerítettek semmire, és nem kellett semmit sem intézkedni a bíróságon.
2017. márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
beszéltem mind a kettővel.anyu sem birja apámat ezért ő is jobban örülne neki ha nem mennék mert mindig csak bszogatva vagyok ott.apáék azt mondták hogy amig kijárom általánost(másfél év)addig ott kell aludnom különben mennek ügyvédhez..és úgy tudom 16 éves kortól eldönthetem mikor akarok menni
2017. márc. 24. 11:10
 4/31 A kérdező kommentje:
2-es örülök hogy a te apukád igy elfogadta a döntésed..enyém fel akarta jelenteni anyum hogy nem enged oda mikor tisztán meg mondtam neki én magam hogy gyülölök ott lenni..12 éves voltam
2017. márc. 24. 11:12
 5/31 anonim ***** válasza:
15%
aha értem, pénze az kell, de te nem nyújtasz érte semmit... korrekt üzlet
2017. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
5: honnan tudod, hogy ad pénzt? Az enyém sem adott. Mondjuk nem ezért nem mentem hozzá. Náluk mindig volt valami balhé, veszekedés, italozás. Szerinted ez jó egy gyereknek? A szeretetet egyébként sem lehet megvenni vagy kikényszeríteni.
2017. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
"aha értem, pénze az kell, de te nem nyújtasz érte semmit." - te normális vagy?? Nem a gyerek dolga, hogy bármit is szolgáltasson a barom apja felé, ellenben az apjának kötelessége gondoskodni a kiskorú gyerekéről, ha tetszik neki, ha nem, ugyanis, ő vállalta a gyereket és nem fordítva!
2017. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
10%
Hogy anyád nem bírja apádat,az az ő baja.te meg addig menj apádhoz mig mehetsz.Mert eljön az is mennél csak nincs már kihez.
2017. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
51%

Nem kötelező menned, arra végképp nem kényszeríthet senki, hogy ott aludj. Apád nyugodtan fordulhat ügyvédhez, téged is meghallgatnak, semmi bajotok nem lesz.

Még annyit: két dolgot gondolj át, az egyik az, hogy mit jelent a "b..szogatás"? Kamasznak sokszor az is piszkálásnak minősül, ha elvárják tőle, hogy tanuljon rendesen, tegye a dolgát, ha ilyesmiről van szó, ezért nem érdemes megszakítani édesapáddal a kapcsolatot, mégiscsak a szülőd. A másik, hogy ha továbbtanulnál, középiskola után a tartásdíj nem jár automatikusan, jó eséllyel érdemtelenség miatt nem ítéli meg a bíróság, ha tojsz apád fejére.

2017. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

nem,pl ha rosszul mondok 1 szot mar lebsznak erte,multkor rossz kedvem volt es elsirtam magam akkor jottek azzal hogy tuti azert sirok mert ott kell lennem es fogadja el apam h ellene nevelt az a bdosqrva(ezt anyara ertettek)elottem szidjak anyumat stb.megmondjak kivel baratkozzak kivel ne.feltorik facem es azt olvassak hogy anyaval mit beszelek,3 eve anyara kuldtek a gyermekjoletiseket mert delutan 4-kor 3 13-14 eves baratnommel setaltunk:)

valoban a penze kell neki igen..mikor ram nem kolt 1 forintot se,ha igen azt se szivesen.pl multkor 500 ft se volt amit vettek nekem es nem lopjak a pénzt..felesége gyereket meg minden heten 25 ezerrel kuldik vissza koleszba.ruhakat azokat hordom ott amit 11 évesen kaptam toluk,ruhat utoljara decemberbe vettek az is pizsama.azelott meg 11 evesen.fizeti a gyerektartast onnantol en ne kerjek semmit.

2017. márc. 24. 12:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!