Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy szülőnek...

Szerintetek egy szülőnek észre kell vennie, ha a gyerekét folyamatosan megalázzák és csúfolják?

Figyelt kérdés
Itt nem olyan esetekről beszélek, amikor valaki például kineveti,hogy furán áll mondjuk a haja. Hanem évek óta tartó lelki, illetve fizikai bántalmazásról, az osztálytársak, iskolatársak által.

2017. szept. 28. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Én biztos észrevenném, ha a gyerekkel valami nem stimmel, de nagyon nyomoznom sem kellene, mert magától elmondaná.
2017. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha van szeme a szülőnek, lát, és nem teljesen hülye, akkor igen.
2017. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert most fog megszületni az első gyermekem. Engem általános iskolában és gimnáziumban is minden egyes nap csúfoltak, volt hogy meg is ütöttek, a wc-ben zaklattak, tehát elég nehéz volt. A szüleimnek viszont szégyeltem elmondani, de ők valahogy ezt az egészet nem érzékelték. Azt látták, hogy többször rossz kedvem van, de mai napig nem tudják, mit éltem át 12 évig. Viszont én nem szeretnék ilyen szülő lenni, hanem segíteni szeretnék a lányomnak, ha majd bajban lesz. Hogy lehet ezt kideríteni? Mit tehet ilyenkor egyáltalán egy szülő?
2017. szept. 28. 19:50
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek nem vették észre. Ha elmondtam nekik miket mondtak rám apám kiabált anyám pedig nevetett rajta úgy, mintha az évszázad poénja lenne. Sajnos pszichiátriai gyógyszeres kezelésre kényszerültem.
2017. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3

Alakíts majd ki a gyerekeddel olyan kapcsolatot, hogy mindent el merjen bizalommal mondani!

A szülők negatív példája is példa, sokat lehet belőle tanulni, hogy mit másképp és mit nem szabad csinálnia egy szülőnek.

Nekem azért van a gyerekeimmel csodálatos kapcsolatom, mert szinte mindent másképp csinálok, mint ahogy velem tették.

Sok boldogságot nektek!:)

2017. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Egy olyan kapcsolatot építs ki vele, ami neked is kellett volna a nehéz időkben. Férkőzz a bizalmába, eltudjon veled beszélgetni és fontos, hogy nyitott legyél vele szemben mindenre. Ne húzd a szád, ne nevesd ki, inkább támogasd mindenben és ésszerű döntéseket hozz majd, ami neki és neked is jó fog lenni, mégha ô ezt nem is fogja tudni elsőre.


És ha ez mind megvan akkor látni fogod, hogy egy nap majd szomorúan, letörve jön haza. De ugye a tinik szeretnek titkolózni, ezért egy kicsit faggatni kell, de ha nem szeretné akkor ne erőltesd. Úgyis minden kiderül, előbb vagy utóbb jól vagy ne adj Isten rosszul. És ha látod, hogy már annyira rosszul van, hogy sír, öleld át, nyugtató hatásként érje a jelenléted és mondj neki élettapasztalatokat amik majd neki is segíteni fog. Az is fontos persze, hogy a párod aki az apja jól nevelje, jó viszonya legyen vele, mert ha nem akkor könnyen lehet, hogy ő miatta fog depressziós, szomorú lenni és azt gondolom nem akarod. Nem csak a suli, a barátok, hanem a család is nagy hatással lehet egy gyerekre ha mondjuk egy olyan családban nől fel akiknél van szeretet, humor, törődés mintsem egy olyanba ahol naponta meg a veszekedés, a nemtörődömség a gyerekkel.


Remélem segíthettem.

2017. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen emberek mindenhol vannak és lesznek is iskola, munkahely, szomszédok. Meg kell tanulni bánni velük -nem kell foglalkozni velük -illetve vissza kell poázni. Mindenhol próbálkoznak úgymond betörni-csicskáztatni-kihasználni még az ovoda és iskola időszakban meg kell tanulnia mindenkinek megvédenie magát különben sanyarú egy élete lesz. Velem is próbálkoztak gondoltam rá hogy otthon árúlkodok, de rájöttem hogy fölösleges mert nem lehetnek mellettem másnap az iskolában és inkább csak rosszabbul járok mert jobban fogokszívni. Persze van hogy az embert fizikailag is bántalmazzák, de ott is alkalmaztam hiszen mi lesz ha visszaszólok nekik megvernek? Anélkül is. Aztán végül is kivívtam a tiszteletet és leszálltak rólam. Most felnőttként ha új helyre kerülök mindig rövidre zárom amint elkezd kostólgatni valaki egyből lesavazom és másnap én szólok be neki elsőnek. Így már sok éve nincsenek ilyen gondjaim.
2017. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ott a kulcs abban, amit saját magad írsz. Hogyan viselkedtek általában a szüleid, amitől azt érezted, hogy az ilyesmit elmondani szégyen? Ideális gyerek-szülő kapcsolatban a gyermek a szülőt inkább egyfajta védőangyalnak látja, akihez bármikor bármiben segítségért fordulhat. Nem tudom, mennyi idős vagy, de ez szerintem generációs/társadalmi háttértől is függ. Én most 45 vagyok, és amikor én gyerek voltam, bár imádtak a szüleim, sok esetben érezhetően fontosabb volt számukra, hogy a társadalmi elvárásoknak megfelelően neveljenek, mint hogy egy-egy reakciójuk a saját kicsi lelkemre milyen hatással van. Sokkal erősebb volt bennük a vágy, hogy a többi felnőttnek megfeleljenek, minthogy mindig a saját gyereküket védjék. Ma már sokkal individuálisabb, gyerekközpontúbb az anyukák hozzáállása, így a gyerekek is könnyebben megnyílnak.
2017. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

En nem tudom elképzelni hogy ne vegyem észre. Nekem még csak 9 éves a lányom de rögtön feltünik ha történt vele valami.

Van hogy titkolni próbálja de mindig elmondom neki hogy: bennem mindig megbizhat,es nyugodtan mondja el hogy mi bántja.

2017. szept. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minden gyerek más , ahogy irod te se mondtad el a szuleidnek ilyen olyan okból. Ilyen esetben nehéz egy gyereket segiteni.

Ha a te gyereked is magába fogja tartani es csak 20 év múlva mondja el, akkor nehéz lesz.

Az en lányom is hallgat nagyokat ha baj van, habar ereztettem vele h bennem bizhat egy csapat vagyunk stb , meg fogom védeni, ha kell, mégis magába zár sok mindent , habár tölem csak támogatást kap.

Mikor a tanitója igazsagtalan volt , biztattam h ne hallgasson rá ( a tanar kenyszeriteni akarta h az etelt amit kitett ebedkor , mind meg kell egye , nem magyarorszagon elunk es a suli pazarlas ellen harcol) mondtam h ne egye meg egyszeruen alljon fel es passz , ha hivnak engem en megvédem.

Igyse mert szembe szallni.

Tanacsokra nem hallgat ( ne szaladj szeker utan ami nem vesz fel, baratsagok) es ha újbòl elköveti ugyanazt a hibát, vagy ezredszerre is megetetik vele a levest , már nem mer szólni mert látja h elkeseredem.

Mindig batoritottam , biztattam , nem ütlegeltem , nem aláztam és mégis ez van.

Szóval minden jóindulat ellenére , a gyereknek megvan az alaptermészete és a saját útja, amit be fog/ kell járjon és remélhetöleg tanul belöle. De lehet nem.

Én mint szulö sokszor eltem at ezt , h távolról néztem a szenvedését és nem engedett segiteni, szulöknek ez a legnehezebb.

" nem fogod tudni mindentöl megvedeni a gyereked " mondta egy tini ismerösöm, mikor terhes voltam. Nem hittem neki. Hiszen en vagyok az anyja. Pedig igaza volt ....

2017. szept. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!