Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy szülőnek...

Szerintetek egy szülőnek észre kell vennie, ha a gyerekét folyamatosan megalázzák és csúfolják?

Figyelt kérdés
Itt nem olyan esetekről beszélek, amikor valaki például kineveti,hogy furán áll mondjuk a haja. Hanem évek óta tartó lelki, illetve fizikai bántalmazásról, az osztálytársak, iskolatársak által.

2017. szept. 28. 19:42
1 2
 11/16 anonim válasza:
72%

Ha mindíg elmondod neki, hogy neked mindíg mindent elmondhat és ezt érezteted vele, akkor el fogja mondani illetve látni fogod rajta.

Édesanyám egyből kiszúrta annó, hogy baj van. Már abból tudta, hogy belenézett a szemembe.

Az a szülő aki nem veszi észre, hogy a gyereke állandóan szomorú és letört, az nem is akarja valamiért észrevenni.

2017. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Metionin ***** válasza:
100%
Illene. Legalábbis mások szerint. Én mentem haza beszakított fejjel de a szüleim annyira üvöltöttek egymással hogy észre se vették. Amikor beszéltem a folyamatos csúfolásról, verésről, hogy tönkreteszik a cuccaimat, egy rezignált "micsinájjakveled" volt a válasz.
2017. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Abból mindenképp észreveheti a szülő, ha a gyereknek nincsenek barátai. Ha őt sosem hívják el mások programokra, és ő sem hív fel magához senkit. Persze ettől még nem biztos, hogy csúfolják, de esélyes.

Amúgy, ha a szülő rendszeresen elmegy a szülői értekezletekre, akkor ez úgyis kiderül számára, hiszen a tanár közölni fogja vele a csúfolódás tényét. Ha pedig a szülő gyanakodik, akkor egyenesen rá is kérdezhet a tanárnál erre, vagy megkérheti, hogy figyelje meg, nem történik-e ilyesmi.

2017. szept. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a lényeg, hogy a gyerek bármilyen hülyeséget is csinál, merje elmondani neked. Sokszor a gyerekek azért nem mernek elmondani dolgokat, mert félnek a szülő reakciójától (sokszor nem alaptalanul). Azt kell neked kiépíteni,hogy merjen veled beszélni.
2017. szept. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is ugy volt, hogy kb kinevettek otthon es kozoltek, hogy igazat adnak a többi gyereknek mert tenyleg csunya/hulye vagyok... jartam en is pszichomokusnal viszont nen engedtem mar a pszichiatriai kezelest. Nem javult az allapotom felnottkent se. Szoval vannak olyan szülők, akik meg tetezik is a bajt. A véleményük nem nagyon valtozott rolam...
2017. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy le is írták már sokan, úgy tapasztaltam én is.

Tehát hogy az a baj, hogy a szülő bár sokszor azt kommunikálja a gyerekének, és úgy is gondolja, hogy ő rá mindenben számíthat. De amikor a gyerek segítségért fordul a szülőhöz, akkor vagy az iskolával vagy a bántalmazókkal van a gyerek ellenében, vagy olyan dologról van szó, ami ellen maga a szülő sincsen felvértezve, nem tudná, mit kéne tennie, vagy saját magát sem szándékozná megvédeni az adott helyzetben, inkább elviselné, mert így nevelték őt.

Pl. az anyukám nagyon akarta, hogy szerezzek gimiben jogsit, amikor én nem akartam, hiszen amúgy is túlságosan leterhelt voltam, aludni sem volt időm, de amikor a cég anyagilag és jogilag átvert minket, nem tett semmit, inkább viselte a következményeit, és én sem tehettem mást az ő hozzáállása miatt, és mert nem volt már külön kapacitásom ebbe jogilag belefolyni.

Óvodás koromban, 20-25 évesen mégúgyse tudott mit kezdeni az efféle dolgokkal élettapasztalat híján.

2018. márc. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!