Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mi a jobb: testvér...

Szerintetek mi a jobb: testvér nagyobb korkülönbséggel, vagy ha nincs is testvére?

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 21:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%

Egy idézet jutott az eszembe, de sajnos nem tudom kitől és pontosan sem emlékszem rá.


"A legnagyobb ajándék amit gyermekednek adhatsz egy testvér."

2014. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%

Ha van testvére..

Attól függ mennyire nagy a korkülönbség,mert 18-20 év esetén már nem lesz köztük testvéri viszony

2014. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
Jobb a nagyobb korkülönbséggel a testvér, minthogy egyáltalán ne legyen. Mi most tervezünk másik babát, pedig már majdnem 18 éves nagylányom van.
2014. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Te mit veszel nagy korkülönbségnek?

Mert 5-10 év még nem nagy korkülönbség, és ilyenkor még jó testvéri kapcsolat is lehet. De 30-40 év korkülönbség már nagy. Így olyan mintha egyke lenne az ember. Sokszor még az a évi rokoni találkozás sincs meg.

2014. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
94%
Inkább legyen! Nekem egy 8 évvel idősebb bátyám van, szerintem az az igazi testvéri viszony van köztünk. Mindig csipkelődünk, gúnyolódunk, ritkán van a másikhoz egy kedves szavunk, de ha baj van, mindig ott vagyunk a másiknak! Pedig ő már egyetemista, most fog államvizsgázni, én pedig most vagyok 9.-es gimnazista. Bevallom, sokszor a pokolba kívánom, mégis, el sem tudnám képzelni, hogy ne legyen itt nekem! :)
2014. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%
legyen tesója akkor is ha 20 év van köztük! sok gyerek ilyenkor már egyke nevelést kap, de akkor is testvér az testvér
2014. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
69%

A 3. válaszoló nagyon megnevettetett! Másik babát terveznek a 18 éves lány mellé! :D

Amúgy én se szavazok a nagy korkülönbségre, akkor inkább ne legyen... (Akiket ismerek 18-20 és afölötti korkülönbséggel, szinte semmilyen testvéri kapcsolatnak nem lehet mondani a köztük lévő viszonyt).

2014. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindenki arra szavaz, hogy legyen tesó, akkor én most miért is lettem lepontozva?
2014. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

Hetedik válaszoló! Örülök,hogy jó kedvre derítettelek.

Másodszor mentem férjhez, és szeretnénk közös babát. Ezt megbeszéltük a nagylányommal is, akinek ez nincs ellenére, sőt tetszik neki az ötlet.

A harmadik válaszoló voltam.

2014. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

Aki szerint csak jó lehet a testvér, az tanulmányozza a testvéri kapcsolatok címkét és lepődjön meg.

Szóval ne azért szülj, hogy a nagyobbnak testvére legyen, hanem azért, mert még egy gyereket szeretnél. Gondold el mit fog érezni az a gyerek, hogy csak a nagyobb miatt született meg.

Semmi sem garantálja, hogy jó testvérek lesznek, úgyhogy magáért a gyermekvállalás öröméért szülj másodikat, ha ez nincs meg, akkor inkább ne erőltesd.

2014. máj. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!