Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogyan élitek meg, ha...

Szülők! Hogyan élitek meg, ha a tini (vagy nagyobb főleg lány) gyereketek párjának sokkal jobb módúak a szülei mint ti és ezt ki is mutatják?

Figyelt kérdés

Remélem jó kategória és jól fogalmaztam meg a címet. Húgomról lenne szó aki 27 múlt. De szerintem a 15 fölötti gyerekeknél már előfordúl a hasonló helyzet.

Történet: Jó állása van a húgomnak és a barátjának is,ahol a lány dolgozik a fiú is ott kezdett csak más részleghez került. Egyáltalán nem nagyképű a srác amkétkezi munkát is megcsinálja (keresztapámnál tehénganaj furikolás...) egy tényleg szép és igényesen tuningolt bmwje van kis szülői segítséggel vette.Szülőknek nagyon jó helyen balatoni nyaraló.... A szülők is kedvesek, szeretik a testvéremet viszont sok olyan programra viszik a lányt amit az én szüleim nem engedhetnek meg maguknak. Tesóm nagyon ritkán jön egyedül haza, általában ketten jönnek,na ilyenkor anyáék is próbálkoznak de ....valahol ez szerintem nem jó így. Vagy túl lelkiismeretesek?



2017. okt. 2. 19:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

És akkor mi van?


Most csak azért üljenek otthon a seggükön mert a szüleitek csórók?

Az az ő bajuk hogy nem tudnak örülni a saját lányuk boldogságának hanem mindenképp a másik felé akarnak licitálni anyagilag.

2017. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
27 éveseknek ugyan milyen programot csinálnak a szülők?:-) Mi megyünk családilag városnéző utakra, wellnesshétvégére a huszonéves gyerekeinkkel, de ez általában néhány nap (évente 1-2 alkalom), meg nyáron max egy hét. Ezen kívül mindenki megy a párjával, barátokkal, saját társasággal, felnőttként mindenkinek megvan a maga élete. Őszintén szólva soha eszembe se jutott, hogy én szervezzek a barátnőknek programot, ha nálunk vannak, megetetem őket, beszélgetünk, ennyi. Voltak már a családi nyaralóban is (közös, nemcsak a miénk), én nem érzem ezt akkora dolognak, maguk intézték a kajájukat, egyebeket, amikor kettecskén mentek, ha velünk van egy pár, eggyel több vagy kevesebb fő szinte semmit nem számít.:-) Nem csinálnék ebből problémát a szüleid helyében, fogadják kedvesen, szeretettel a srácot és ennyi. Nem kell semmit "viszonozni", nem ők kapják a programokat, hanem a lány, aki viszont felnőtt, önálló nő.
2017. okt. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egy picit irigy? "Jobb módúak és ezt ki is mutatják". Mit mutatnak ki? Hogy van balcsin nyaraló meg a BMW? Én meg azt hittem hogy ilyen kérkedő kivagyi f@$zfejek, de írod hogy kedvesek. Akkor? Már MOST azon kattogsz hogy mi lesz ha szétmennek...meg számolgatod itt a pénzt hogy mennyit költenek. Egyhén anyagias a gondolkodásod.
2017. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

27 múlt. Mégis mi közöd van NEKED az Ő életéhez ilyen szinten?

Semmi, én inkább irigységet, mint aggódást olvasok ki a szavaidból, ami meg szemét dolog.


Nemhogy örülnétek, hogy normális pasija van, aki nem veri meg szeretik az ő szülei is. EZ a lényeg, nem az utazások.

2017. okt. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem veri :))) ezen jót nevettem mintha normális embereknél szokás lenne....:)
2017. okt. 3. 12:50
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem itt az a probléma, hogy a szüleidnek kisebbségi komplexusa van, és azt hiszik, amiatt kevésbé szeretik, tisztelik őket, mert "csóróbbak". Ami hülyeség, ha a család eddig ezt nem mutatta ki felétek. Itt arról van szó, hogy ők rágják magukat azon, hogy nem tudnak nektek hűdedrága nyaralást fizetni, mittudomén, és ezt kivetítik a másik családra. Normálisék meg szakítás után sem hánytorgatnak fel ilyesmit, ha tudják, hogy a leányzó nem gazdag és ŐK AJÁNLOTTÁK FEL.

Szüleidnek azt kellene tudatosítaniuk magukban, hogy a nem a lóvé a fontos elsősorban, hanem a szeretet és a szándék. Tehát ha ők a maguk módján ugyanolyan szeretettel adnak, az ugyanolyan értékű eszmeileg, mint a wellnesshotel meg a kocsival furikázás. Hogy mindegy, hogy szusit esznek, vagy húslevest, ha az finom és szeretettel van elkészítve.

2017. okt. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát... nekem úgy tűnik nem a szüleid szégyenlik az anyagi helyzetüket, hanem te .
2017. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem minden szulo orul annak, ha a lanyukat nemcsak a parja szereti, hanem annak szulei is. Akit pedig szeretunk, szeretjuk megajandekozni is, kedveskedni neki sok mindennel. Ha pedig anyagilag ez nem is problema, akkor plane nem csinalnak ugyet a gazdag szulok abbol, ha vegul megis szakitanak a fiatalok. Tehat nem hinnem, hogy barki is a gazdag csaladbol felhanytorgatna egy esetleges szakitas eseten, hogy mennyi penz lett tesodra koltve.

Nekem csak az furcsa, hogy neked miert ajanljak fel a balatoni nyaralojukban levo udulest? Ez erthetetlen szamomra. Nagyon adakozo emberek, az biztos. Fura, hogy ugy megy egy fiatal par nyaralni, hogy kozben egyikuk testveret is viszik. Szerintem neked nem kene elfogadnod ezt az ajandekot. Neked csak udvariassagbol van felajanlva. De az nem azt jelenti, hogy el is kell fogadni. Mert az kisse pofatlansag es kihasznalas, ha te nem tudsz adni nekik semmit viszonzasul.

A hugod esete mas, hiszen o a gazdag fiu parja.

2017. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!