Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha hiányzik...

Mit csináljak, ha hiányzik hogy a családommal éljek, de nincs már hely számomra náluk? (hosszú)

Figyelt kérdés

3-an vagyunk testvérek, én a legidősebb. Most 21 vagyok és másodéves egyetemen, már két éve nem élek otthon, mert mindig is kicsi volt a lakás (5 emberre 2 szoba), úgy éreztem, nem tudnék ilyen körülmények között elvégezni egy egyetemet (gimi is nehéz volt két kistesó mellett). Nehezíti a helyzetet, hogy anyukám elég “rigolyás”, bár sokszor érthető (most ezt nem részletezném), de pl ő nem hajlandó egyikünkkel se együtt aludni, tehát sokszor apukám is nálunk aludt a szobában vagy kint a folyosón egy matracon... ezt gyerekként nagyon nem éreztem normálisnak (azzal sose volt bajom, hogy a tesóimmal vagyok egy szobában, megértettem, hogy ilyen a helyzetünk, de nem értettem hogy “anyu miért nem apuval alszik”).

Tehát eljöttem érettségi után kollégiumba (bár pesti vagyok), aztán később a páromhoz, aztán szakítottunk és most egyedül bérlek egy kis lakást a külvárosban (dolgozom+diákhitelből fizetem, szüleim is segítenek amennyit tudnak, az anyagi részét megoldom), de nem érzem jól magam egyedül, hiányzik az otthoni élet (még ha többnyire csak gyereksírás/hiszti + szüleim marakodására is emlékszem vissza)... Úgy érzem, a tesóim így inkább csak egymást tekintik igazi testvérnek (én majdnem 10 évvel idősebb vagyok a nagyobbiknál is), és a szüleimnek is (érthető okokból) alig van idejük felhívni, akkor is valamelyik tesóm miatt le kell tenniük hamar, szóval alig van kapcsolatunk már... persze a húgomat pl sokszor elviszem programokra, annak örülök, hogy meg tudok adni neki “csajos dolgokat”, de a hétköznapokban eléggé egyedül érzem magam... ha otthon alszom, érzem hogy már nehéz kivitelezni (már nincs meg a régi ágyam, csak matrac nekem is), ezért azt nem is nagyon szoktam, késő este hazajövök inkább, de olyankor is nehéz ott hagyni az “életet”.

Most így eléggé egyedül vagyok, ha lenne kapcsolatom megint, jobb lenne, de nem szeretnék csak ezért belemenni valamibe...


2017. okt. 3. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor sok volt, hogy majdnem 19 évig semmi intim szférám nem volt, ordítás mellett kellett tanulnom stb., de most hiányzik már a “nyüzsgés”. Legalább pl hétvégente szívesen hazamennék, mikor ráérek és nem vagyok feszült munka, suli miatt, hanem tudok gondtalanul a családdal foglalkozni. Amikor tanulnom kell, akkor jó, hogy nyugi van, kell is...
2017. okt. 3. 20:39
 2/4 anonim ***** válasza:
98%
Esetleg azt tudod még csinálni, hogy hétvégére időnként elhívod magadhoz aludni valamelyik vagy esetleg mindkét tesódat. Akkor körülötted is lesz egy kicsit család és nyüzsgés, és a szüleidet is tehermentesíted. A kölyköknek meg biztosan kaland lenne.
2017. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
En is ezt tanacsoltam vna amit az elottem hozzaszolo irt ☺ Nem igazan a csalad hianyzik Neked mert amikor volt kapcsolatod nem vagytal vissza a szuleidhez , tesodekhoz. Egyedul vagy es egyedul senkinek nem jo. Szoval tesodekat vidd magadhoz amikor- ameddig lehet.☺
2017. okt. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy költözz össze valakivel, anyagilag is lehet, hogy jobban kijönnél.
2017. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!