Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Najo elegem van! Kerem valakk...

Najo elegem van! Kerem valakk segitsen. szuleim szinte mar lenyomoznak! Mit kene tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok most betelt nalam a pohar. 15 eves leany vagyok, kozepiskolas. Szuleim mar szinte fogsagba tartanak....... annyira elegem van, elszokok itthonrol. Az tortent ma, hogy apu elkezdte sorolni, hogy merre jartam mikor, hova mentem, percre pontosan, minden nap ellenorzik!! Sehova se mehetek, hazakisernek, meg a suliig is, hozzateszem, kozepiskolas vagyok. Baratnokkel nem mehetek el, baratkozni se engednek, ha a baratnom ugymond nem felel meg az elvarasuknak, szolnak neki, osztalyfonoknek is. Elozo sulimba is ez volt total kivoltam kozositve.

Nem vagyok kihivo oltozekbe, nem sminkelem agyon magam, sot egyatalan, nem vagyok bulizos, semmi eset se volt ami miatt ez kialakult naluk. Altalanos iskolaba 1 tol 8. Osztaly utolso napjaig kaputol kapuig kisertek.

Szamomra ego volt mindig lattak, jottek ertem. Anyu szinte az osztalyfonokot naponta latogatta. Setalni ki se engednek, kertbe se nagyon, sot kulon szobam sem lehet. Telefonlm legalabb van.... ugyan mit tegyek? Nyaron is vegig zarva voltam, nyaralni se voltunk..... semmi magan eletem sincs. Segitsetek kerlek :(



2017. okt. 5. 21:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%

Féltenek.

Próbálj jókislányként viselkedni és ha ezt látják pár hétig, utána biztos több esélyed lesz komolyan leülni elbeszelgetni velük erről.

Ha a szabályaik szerint játszol, elkezdenek bízni benned és utána már több teret hagynak majd.

Vagy legalábbis könnyebben

megérteted majd velük mit szeretnél és könnyebben fognak belemenni abba amit te akarsz.

Türelem és bizalom.

A lázadozással sehova nem jutsz, legalábbis semmi jó nem fog kisülni belőle.

Van gyerekem, tudom. Hihetsz nekem.

2017. okt. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
A szüleid nem dolgoznak? Az enyémek csak elsőben csináltak ilyent,akkor is csak hébe-hóba,mert a munka miatt sose értek rá. Én csak egyszer kellett komolyabban kiharcolnom azt,hogy ne kezeljenek gyerek ként. Bár akkor se volt ennyire drasztikus a helyzet mint most. Fordúlj egy nagykorú hoz,a suli pszihológus talán tud értekezni a szüleiddel. Hisz ha tényleg ennyire "búrában" tartanak,súlyos következményei lesznek rád nézve. Volt egy hasonló ismerősöm,őt is ilyen szigorúan nevelték,majd az egyetemen annyira nem tudta feldolgozni,hogy szabad,hogy elkezdte végre tényleg azt csinálni amit szeret,persze az egyetem nem volt köztük.
2017. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%

#2 is azt erősíti meg amiket írtam.

Semmi jóra nem vezet a lázadozás.

Beszélni kell róla, de nem támadva.

Higgadtan és türelmesen, kompromisszumkészen.

#1 voltam.

2017. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
"Nem vagyok kihivo oltozekbe, nem sminkelem agyon magam, sot egyatalan, nem vagyok bulizos, semmi eset se volt ami miatt ez kialakult naluk. Altalanos iskolaba 1 tol 8. Osztaly utolso napjaig kaputol kapuig kisertek. " - kérdező, ez már kimeríti a messze nem normális kategóriát. Kérjél segítséget az iskola gyermekvédelmi megbizottjától, kérd, hogy küldjenek a szüleiddel nevelési tanácsadóba. Ott majd elbeszélgetnek a szüleiddel a nevelési elveik kártékonyságáról...
2017. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
12%
#4 ez azért elég durva túlzás, bár ennyire én sem értek azért egyet a szülőkkel, de mégsem ütik verik, hogy ennyire súlyos következményekkel ijesztgesd szegény lányt.
2017. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ha kerdezitek egyebkent bantalmaztak. Regebben
2017. okt. 5. 21:47
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
#5, szerintem az a túlzás, ahogy te a nyilvánvaló zsarnokság előtti meghunyászkodásra bíztatod. Igenis lépjen, képviselje a saját érdekét, mert helyette nem fogja senki. Nyilván nem fejjel a falnak, de ne is hagyja magát, igenis lázadjon, mert az a dolga. (megalkudni ráér majd 70 évesen)
2017. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Mindig sajnálattal olvasom az ilyen történeteket.... Kérj segítséget az osztályfőnöködtől vagy kérdezd meg a gyermekvédelmiseket.... Ők segítenek majd az ilyen helyzetben elbeszelgetnek a szüleiddel a normális és egészséges nevelésről. Mert ezzel csak többet ártanak mint használnak.... Vagy akár a barátaid szüleihez is fordulhatsz... Ne hagyd annyiban.... Majd azért írd meg mi lett! Kitartást! ❤️
2017. okt. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológus inkább a szülőknek kellene ,de ezzel most nem segítettem rajtad . Ez nem normális viselkedés.Ez uralkodás , rátelepedés a gyerekre. Másképp is működik :pl mindig legyen nálad telefon , tudják hol vagy és kivel .csak az a baj ,hogy eddig is ezt csinálták . Felnőtt tanácsát esetleg megfogadnák ,de ez sem biztos.
2017. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudjuk, hogy nem e volt valami kiváltó ok, ami miatt ilyen szélsőségesek lettek a szülei.
2017. okt. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!