Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki felnőtt...

Van itt olyan, aki felnőtt nőként az anyjával, esetleg nagymamájával él?

Figyelt kérdés
Akadnak konfliktusok? Hogy kezelitek?
2017. okt. 7. 15:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kérem, aki veszekedést szítana, az ne írjon a kérdéshez.

Én nem látok ebben semmi kivetnivalót, csak érdekelt mások története.

2017. okt. 7. 18:46
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

Én a szülői házban élek a szüleimmel.

A munkahelyem, ahol már 10+ éve dolgozom innen 5 percre van.


Azért élek itthon, a szülői házban a szüleimmel, mert inkább az itthoni költségekbe szállok be, mint idegennek fizessek albérletet + egyedül magamnak vezessek egy háztartást, amikor az a mostani helyzethez képest pazarlás lenne. Inkább azt az összeget is beadom a közös részbe, mint idegennek.


Ha olyan távol lenne a munkahelyem, hogy nem érné meg innen járni, vagy saját családom volna, akkor nem itt laknék.


Tehát én nemcsak nem tartatom el magam - ezt a mamahoteles nyálcsorgatóknak üzenem - hanem inkább a szüleimet segítem. Ennyit a nagy modern elidegenedés és egészséges viszonyulás ellentétéről.

Csak azért, hogy elmondhassam, külön élek, nem fogom idegennek fizetni azt, amivel itthon szállhatok be a közösbe.


32/N

2017. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Mamahotel?

És mi van ha az anyám lakik nálam és én tartom el, mert lusta dolgozni?

Épp ebből adódóan sok a vita, állandó a konfliktus, de az utcára meg csak nem tehetem a saját anyámat.

2017. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
19%

Hehh, a mamahoteles jelző csak a férfiakra vonatkozik, nőkre szigorúan nem, a kommentek alapján. :D

(és még hogy fel is vannak háborodva...)

2017. okt. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%
Én 34 éves nő vagyok és az 58 éves Anyámmal lakom. Nem mamahotelben, mert dolgozok, de voltam munkanélküli. Igaz, elfoglaltságot mindig kerestem. Hol dolgoztam, hol tanultam, hol mindkettő. A nagymamám sajnos, már nincs közöttünk, de Ő nem is lakott velünk.
2017. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A nagynéném 40 éves és a nagymamámmal él. Nincs családja, a nagymamám pedig nélküle egyedül élne, úgyhogy ez mindkettőjüknek jó megoldás. A nagynéném segít a házimunkában, eljár bevásárolni, a rezsi egy részét fizeti. Mindketten elég erős személyiségek, úgyhogy néha vannak vitáik, de olyanok, mint egy idős házaspár, hiányoznának egymásnak, ha egyikük máshol lakna :D
2017. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
"Felnőtt" nő 25-től kezdődik. Az már kicsit gáz, igen. De nem annyira, ha pl anyagi okokból.
2017. okt. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én "mamahotelos" vagyok. Ugyanabban a városban, ugyanabban a kerületben dolgozom, mint anyukám, és ugyanitt van a ház is. Apa nincs, ő már meghalt. Testvéremnek van már házastársa és gyereke, külföldön élnek. Nekem nincs még párom. Anyának sincs. Mivel itt csak mi vagyunk egymásnak, ha külön élnénk is állandóan egymásnál lennénk vendégségben, akkor meg mi értelme lenne?
2017. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!