Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy Anyám...

Mit csináljak, hogy Anyám rájöjjön, hogy nagyon sokat stresszelek az miatt amit csinál velem és amilyen elvárásai vannak felém?

Figyelt kérdés
Egy olyan iskolába járok Budapesten ahol a tagozaton amin vagyok nagyon-nagyon sokat kell tanulni és nagyon okpsnak kell lenni. Mar tavaly is ide jártam, de annyit stresszeltem egész évben meg most is h egy helyen olyan szinten elkezdett hullani a hajam, hogy kopasz folt van a fejemen, homályosan kezdtem látni egy bizonyos távolságban néhány szituációban (orthopédián mondtaák, hogy a látás romlás stressz helyzet miatt alakult ki), ès alvási zavaraim vannak, éjszaka több órára fel kelek. Anyám pedig nem, hogy segítene a helyzeten még ront is azzal, hogy osztályt szeretnék váltani, mert egyszerűen nem vagyok csodagyerek és nem bírom a hajtást, ő meg csak azt mondja, hogy mindig a könnyebb utat választom és az egész életem szar lesz ezàltal. Nem tudok vele erről beszélni. Azt már ő is belátja, hogy sokat stresszelek a suli miatt, de láthatóan úgy akar csinálni mintha ez nem lenne tény. Nem tudom hogyan tudnàm rávenni, hogy átmehessek másik osztályba és, hogyan tudnám vdle megértetni azt, hogy mit érzek. Nagyon kérlek segítsetek!!

2017. okt. 8. 09:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Neharagudjatok, most olvastam vissza és rengetek helyesírási hibám van Atyavilág. Nézzétek el telór írtam. :(
2017. okt. 8. 09:41
 2/13 anonim válasza:
89%
Egy kérdés még: miért annyira fontos neki hogy oda járj?
2017. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
57%
Szerintem menj el pszichológushoz, hogy megnyugodj, és kicsit rendbe jöjjenek az alvászavaraid, aztán, ha ő is igy gondolja, akkor úgy is behívja anyud és akkor már kötelező lesz neki hogy átirasson, hiszen ez egy szakember véleménye lesz
2017. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Fordulj segítségért az édesapádhoz!
2017. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

"akkor már kötelező lesz neki hogy átirasson, hiszen ez egy szakember véleménye lesz"


Véleménye. Tehát nem lesz kötelező akkor sem. Amit a pszichológus adni tud, az csak javaslat...

2017. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
A megoldás az lenne, hogy te ne stresszelj annyit! Minden suliban kell tanulni, de az már rajtad múlik, hogy odafigyelsz-e arra, hogy suli mellett kell mozognod, pihenned is, egészségesen táplálkozni és nem kiborulni attól ha esetleg kapsz egy hármast.
2017. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha másik osztalyba mesz ugyanabban a kemeny suliba fogsz járni, aholnagyon-nagyon sokat kell tanulni, és nagyon okosnak kell lenni.
2017. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Nincs más iskola a városban?
2017. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Magaddal szemben legyenek elvárásaid, magadnak tanulsz, nem másnak!
2017. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Annyira koszonom, hoy ennyi valasz jott. Igazabol ugy vannak az osztalyok, hogy termeseti, nyelvi, altalanos es altalanosba szeretnek atmenni. Apukammal nem tudok beszelni, mert anyam s fonok a csaladban es tok mindegy, hogy Apanak mit mondok..Anya azt gondolja h siman tudom tartani ezt a szintet de nem igaz, mert van tarsasagi eletem is, mellette elegge nagy heti oraszamban neptancolok szoval alig van szabadidom amikor meg van azt szeretnem a baratommal tolteni meg nyilvan tanulni, de annyi a tanulni valo, hogy az az ido ami megmarad nekem szabadnak ugy, hogy nem talalkozom a baratommal az is edes keves lenne ehez a mennyisegu tanulnivalohoz..
2017. okt. 8. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!