Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámmal már évek óta elég...

Anyukámmal már évek óta elég rossz a kapcsolatom. Hogyan lehetne megjavítani ha egyikőnk sem enged a véleményéből?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne számomra, hogy jóban legyek vele is, de már évek óta mindenen csak veszekedni tudunk. Hiába van társaságom az is jól esne ha vele is jól el tudnék beszélgetni, érdekelném őt, de minden beszélgetésnek veszekedés lesz a vége.

Nem tudjuk elfogadni, hogy a másiknak más a véleménye mint a sajátunk és az ő anyukájával, az én nagymamámmal is pont ilyen a kapcsolatom.

Nagyon sajnálom de én sem szeretek engedni a véleményemből/igazamból, és nem fogom hagyni, hogy úgy formálják a személyiségem ahogy nekik tetszék és kiöljék a valódi önmagam..

Lehetséges, hogy még lesz jobb a kapcsolatom velük? Vagy esetleg sosem lesz jó?

Anyukámnak és mamámnak sem jó mai napig a kapcsolatuk és én is ettől félek.

18 L



2017. okt. 8. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetseges rajta javitani, es nem kell hogy a szemelyiseged emiatt kioljek.

Egyszeruen csak ne mond el neki a velemenyed olyan dolgokrol, ami tudod hogy meroben mas mint az ove. Illetve keruld a veszelyes vizeket. Arra koncentralj ami osszekot benneteket, es ne arra ami szetvalaszt.

Az biztos, hogy emiatt sajnos igazan jo kapcsolatod nem lesz vele, de legalabb akkor annyira rossz sem.

2017. okt. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hahaha nem esett messze az alma a fajatol. :D

Egyeblent meg kosd ki minden beszelgetes elejen, hogy nem akarsz veszekedni. Ha ebbe is belekot, emeld fel a kezeidet es mond azt, hogy en mondtam hogy nem akarok. Aztan idovel csak lenyugszik. Ha meg nem akkor keress olyan temat amiben kozosen egyetertetek, pl szidjatok a szomszed nenit vagy a kormanyt. Csak lesz valami. Kezdetnek nem rossz :D

2017. okt. 9. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Amíg a saját véleményedet, ami ebben a korban naponta változik, jobban szereted anyádnál, addig nem lesz béke.
2017. okt. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el, hogy a véleményed hangoztatása a fontosabb, vagy a jó kapcsolat anyukáddal.

Tök felesleges olyanokon vitatkozni, kinek van igaza, vagy valamiről kinek mi a véleménye. Attól, hogy nem állsz bele ilyen vitákba, nem lesz semmi baja a valódi önmagadnak.

2017. okt. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!