Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a lányomma...

Hogyan értessem meg a lányommal, hogy attól, hogy fiatal szülei vagyunk, még nem igaz, hogy nem akartuk őt?

Figyelt kérdés
A lányunk 14 éves, most kezd tulajdonképpen ezek után a témák után jobban érdeklődni és gyakran felhozza, hogy mi őt nem is akartuk, csak úgy besikerült. Azt tudni kell, hogy én 35 éves vagyok az édesapja pedig 38. 21 évesen szültem a lányunkat, akkor mi már 3 éve együtt jártunk, komoly volt a kapcsolatunk, együtt is éltünk. Én épp az egyetem első évét jártam amikor terhes lettem vele. Valóban nem volt szándékos a teherbe esés, de a férjemmel mi már akkor is tudtuk, hogy nekünk egyszer úgyis lesz közös gyermekünk, hogy az életünket együtt akarjuk leélni, így miért vennénk el őt. Így hát megtartottuk, én az egyetem második évében levelező tagozatra váltottam, elvégezte, dipolmám van és ő egy nagyon kiegyensúlyozott, boldog családban nevelkedik. Az édesapjával mostmár 18. éve vagyunk egy pár, 14 éve házaspár. Minden szeretet és törődést megkap, nem hiszem, hogy tényleg úgy érzi, hogy ő csak egy plusz teher lett a mi életünkbe. Mindig azt monda, ő nem fog fiatalon szűlni, ő álni akar és nem egy gyerekkel bajlódni már huszon évesen. Lehet, hogy szégyelli is, hogy túl fiatalok a szülei másokéhoz képest?

2017. okt. 9. 08:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, ne magyarázkodj már a lányodnak, meg a fél városnak, hogy hány éves vagy és akartátok-e a lányotokat.


Én biztos, hogy nem mondanám a lányomnak azt, hogy nem akartuk. Ha nem akartuk volna, akkor elvetettük volna. Ő él, tehát akartuk. Esetleg epésen hozzátenném, hogy ha tudtam volna, hogy 14 éves korában ilyen ostobaságokon fog járni az esze, lehet, hogy meggondoltam volna magam. :DDD


A tanerőt meg megkeresném és négyszemközt megkérdezném, hogy mégis mi a f... köze van ahhoz, hogy hány évesen szülte egyik diákját az anyja. A diákja családi életéhez neki akkor van köze, ha a diákkal komoly probléma van, és sejthető, hogy a családban is nagy zűrök vannak.


Ez a "szégyelli, hogy túl fiatalok a szülei" ez megint ostobaság. Ha 40 évesen szültél volna, akkor meg azért szégyellne, mert öreg vagy?

Normálisan nevelt gyerek inkább nekimegy annak, aki leszólja a szüleit, nem szégyelli őket.


Nem igazán értelek téged sem, hogy mit agyalsz ezen. Én rövidre zárnék minden ilyen kérdést azzal, hogy felőlem mindenki azt gondol, amit akar (beleértve a lányomat is) egyébként pedig mindenki kinyalhatja a s.....emet.

2017. okt. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is fiatalok a szüleim. Anyukám 17 volt, amikor születtem, apukám 21.

Ők azt mondták, hogy terveztek, amit azért kicsit nehéz elhinni :)

De engem egyáltalán nem érdekel, hogy terveztek, vagy csak becsúsztam. Vagyok. Szeretnek. Más nem érdekel.

Soha nem szégyelltem, hogy fiatalok. Nem is értem, hogy ezen mit lehet szégyellni. Sőt! Osztálytársaim sokszor mondták/mondják, hogy milyen jó nekem.

2017. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%

27 éves vagyok most, édesanyám 22 volt mikor engem szült, mint első gyereket, húgomat már 26 évesen, öcsémet 35 évesen. Húgomnál volt "megfelelő korban" a mostani szemmel nézve öcsémnél meg pláne. Amikor kamasz lettem anyukám még annyira fiatalnak nézett ki, hogy rendszeresen a nővéremnek nézték. Most már azért legalább elgondolkodnak rajta, mert édesanyámat ma is közel 50 évesen 35-40 évesnek lövik be.


Mikor öcsém elkezdett suliba járni rendszeresen én mentem a szülőijére egyetemistaként (mert anyu dolgozott amikorra rakták). Nagyon sokáig nem tudtak hova tenni, mert az összes szülő anyu korabeli volt, viszont első gyerekkel, így elképzelhetetlen volt, hogy a 6 éves kiskölyöknek 18-19 évesen én vagyok a nővér. :D


Amúgy én gimibe ott értettem meg mennyire jó, hogy a szüleim fiatalok mikor valami sport program volt, és simán lealáztak... :D az osztálytársaim szülei meg a vonalról nézelődtek, mert fél kör futás után a mentő kihívásán gondolkoztunk. Meg jobban emlékeztek arra milyen volt fiatalnak lenni, bezzeg az osztálytársak szülei, enyhén szólva be voltak gyöpösödve.


Majd túl lesz rajta, egyébként lehet tényleg páran megkérdezték, hogy a nővére vagy-e. Na én olyankor utáltam nagyon, hogy ennyire fiatalos anyukám. Iszonyat cikinek és égőnek éreztem akkoriban, fránya kamaszkor.

2017. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
9.osztályos fiamban ez felsem merül ilyen kérdés.
2017. okt. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszi a 22-es választ. Igen én is úgy érzem, hogy a 7 éves kisfiunkhoz korban jobban illő édesanya vagyok, bár meg kell mondjam még az ő szülői értekezletén is a fiatalabbak közé tartozom. A 14 éves lányunk meg már kész nő. Teljesen olyan mint egy felnőtt, magasságra, súlyra, fejelettségre, csak -ezek szerint- fejben még egy gyerek. Főleg az Apukája mellett jön ki nagyon a szülői fiatalság, mert ő nagyon kölyökképű. Körülbelül olyan mintha a Kinzsi Ottónak (most nem jut eszembe más ennyire kölyök képű ismert ember) 14 éves lánya lenne... Gondolhatjátok...
2017. okt. 10. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!