Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek gyerekeik vannak, ti...

Akiknek gyerekeik vannak, ti nem féltek attól mi lesz, ha a szüleitek idősek lesznek és egyszerre szakad rátok minden teher?

Figyelt kérdés

Sajnos nem minden idős ember éli meg egészségben az idős kort,és betegségek is kialakulhatnak.

Ilyenkor hogy tud a gyerek rajta segíteni,amikor még gyerekei is vannak?


Akik gyereket,esetleg több,sok gyereket vállalnak,ők bele sem gondolnak ebbe?Vagy nem is érdekli ez őket?


2017. okt. 11. 06:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

#20

Nekem is otthon kellett maradnom a szüleimet ápolni, pedig nem minimálbéren dolgoztam. Kiváltottam az ápolásit és a szüleimnek volt kevéske nyugdíja. Így éltünk nem is 3-an, hanem 4-en, mert a gyerekem még csak 10 éves volt.

Szóval, mindent lehet, csak akarni kell!

2017. okt. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Pont ilyen helyzetben lévőkre gondolok,mint a 20-as.


Nekem sincs gyerekem,nem is lesz.

Mi 3-an vagyunk testvérek,de szerintem egyik testvéremnek sem lesz gyereke.


A mi jövőnk is nehéz,és én is inkább úgy döntenék,ha választani kellene,hogy inkább a szülők,minthogy gyereket vállaljak.


Az egyik unokatesóm 2 éven belül két gyereket szült és most totál elvárja,hogy a nyugdíjas anyja segítsen neki a mindennapokban.

Mert egyedül nem bír két gyerekkel.

Akkor mi lesz vele,ha az anyja lebetegszik,és nemhogy rá sem számíthat,hanem még ő róla is neki kell majd gondoskodnia?


Jó,tudom vannak,akik jól keresnek,és megfizetnek egy ápolót.De nem mindenki teheti meg ezt.

Másrészt azért nagyon rossz lehet úgy haldokolni,hogy egy idegen ápol,holott gyereked is van...


Nehéz ez.

2017. okt. 11. 20:34
 23/24 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!

Igazad van, ne vállalj gyereket. Az indokaid irreálisak, de egy gyereknek sem jó túlaggódó, problémakeresó szülő mellett felnőnie.

Nem bántásból irtam, szerintem te a semmiből kreálsz problémát, aztán belehergeled magad.

1-es voltam.

2017. okt. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
62%

/Mondjuk 2-3 gyerek mellett,milyen anyagi forrásból fogadnál ápolót,mondjuk 1 beteg szülőhöz?"


Mondjuk nem az én jövedelemből kell rá fordítani, hanem az övéből? Nehogy már valaki azért ne vállaljon gyereket, mert majd esetleg neki kell fizetnie az ápolót a szüleinek, ha véletlenül épp lerobbannak. Ez még viccnek is nagyon gyenge.

2017. okt. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!