Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a kiakadásom?

Szerintetek jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés
Már 3-4 éves korom óta küzdök egy betegséggel (amiről elég annyit tudni hogy teljesen kihullott tőle a hajam, emiatt elég nagy önékelési problémáim vannak). A probléma az, hogy emellett még támogató háttér sincs mögöttem. Nem vagyok követelőző de szerintem egy kis odafigyelést és türelmet megérdemelnék, pláne a saját anyámtól, elvégre egy beteg gyerekkel kicsit másképp kell bánni. Mivel elég csendes vagyok nem hiszem hogy túl sok gondot okoznék, mégis úgy érzem hogy teher vagyok a számára, mert valahányszor beszélnék neki erről eltereli a temat valami hülye sorozatra, vagy sajnos mar az is előfordult hogy grimaszolt mikor azt hitte nem látom.

2017. jan. 9. 15:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

Jogos, de nem tehetsz semmit. Nem mindenkinek való, hogy felelősséget vállaljon egy másik életért. Valszeg anyád pont közéjük tartozik.

Hány éves vagy? Mi a betegség? Kezelik azért? A család többi tagjával mi van, hogy állnak hozzá?

2017. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mar lassan 20. A tesóim közül egy nagyon gonosz velem, egy nem szeret róla beszélni de latom hogy igyekszik meghallgatni, egy pedig alternatív megoldáson gondolkozik (paroka meg ilyenek). De sajnos bármilyen kényelmesre csinálják viszket benne a fejem. Kezelést konkrétan nem kaptam, mivel magát a betegség okát sem tudják. 13 éves korom óta egyedül jártam orvoshoz de pár hónapja felhagytam vele mert sosem tálaltak semmit.
2017. jan. 9. 15:32
 3/23 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tartom rossz anyának mert mindenkivel jól bánik a családban meg velem is, (kivéve ha erről van szo, vagy ha emiatt egy kis megértésre lenne szükségem).
2017. jan. 9. 15:33
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Ne tartsd magad betegnek, ne is viselkedj úgy, légy nyitott és közvetlen, vidám és mások is így fognak viselkedni irányodban. Az én unokámnak a jobb lábán alig vannak kifejlődve a lábujjak és körmei sincsenek ott. Semmi kisebbségi érzése nincs, orvos ismerőseinknek bemutatkozáskor mindig megmutatja a lábát, hogy őbenne ez a különleges.
2017. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igyekszem en is igy tenni, de sajnos mar "túlzásba" viszem, mert nem is tudom mikor sirtam valakinek egy jót, mert neha az is kell. De ettől úgy ereznem hogy rajuk zúdítom a problemaimat amikor nekik is van épp elég.
2017. jan. 9. 15:43
 6/23 A kérdező kommentje:
Es amikor elmondtam valakinek csak hogy már az elején tisztázzuk, elkezdtek elterjeszteni a hatam mögött hogy daganatom van és meg fogok halni.
2017. jan. 9. 15:45
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Ne tituláld magadnak betegnek, mert ha nem találtak semmit, nem vagy az. Ne haragudj, hogy ezt mondom. És ne várd el, hogy téged mindenki kíméljen.

Ismerek egy lányt, hasonló történt vele is, nála sem találtak soha semmit, de olyan magabiztossággal él, hogy irigylésre méltó. Kendőket és parókákat hord.

2017. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre. Nem az a fő gond hogy beteg vagyok. Nem akarom hogy sajnáljanak vagy kíméljenek. Csak azt szeretném ha az anyám felfogná hogy szükségem van rá hogy beszélhessek vele. De a viselkedése miatt úgy érzem hogy nem tehetem meg.
2017. jan. 9. 16:05
 9/23 szántóvető ***** válasza:
4%
lehet hogy anyád belefáradt mindabba ami plusz terhet jelent a betegséged miatt.örülj hogy nem adott intézetbe.lehet hogy azt is szívesebben fogadta volna ha meghalsz minthogy 15 éven át vigyen egyik orvostól a másikhoz stb.szóval felnevelt,szerintem örülj ennek a ténynek.tudsz teljes életet élni,van ill lesz szakmád?
2017. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Au...ez fájt...
2017. jan. 9. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!