Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megtudták hogy nem...

A szüleim megtudták hogy nem vagyok szűz, mit csinálhatnak?

Figyelt kérdés

Elég vallásos szüleim vannak, akik a házasság előtt nincs szex elvet vallják, és ma megtudták hogy a 2 éve lévő barátnőmmel már lefeküdtem. Eléggé összeomlottak, mert szerintük az elsőnek mindenképp az igazival kell lennie, mert arra egész életedben emlékezni fogsz, de én kicsit máshogy gondolom. Attól még, hogy összeházasodok valakivel, nem jelenti azt hogy ő életem szerelme, pláne ha a manapság létrejövő házasságokat tekintjük, amik 50%-ának válás a vége. Kérdem én akkor, hogyan lehet ezt megcsinálni szerencse nélkül? Honnan tudnám hogy ő az igazi vagy nem? A mostani barátnőm az első, 2 éve együtt vagyunk, és szerelmes vagyok belé, jelenlegi állás szerint úgy vagyok vele hogy vele akarom leélni az életemet. Persze lehet hogy ez egy idő után megváltozik, hiszen még csak tinédzser vagyok, de lehet hogy nem, ezt nem lehet tudni. Attól is félnek, hogy gyerek lesz a vége, de nem gyakran csináljuk, és akkor se vállalunk semmiféle kockázatot, mert egyikünk se akar gyereket még egy jó ideig. Szerintetek kinek van igaza? Van értelme házasságig várni? Vagy ki kell menni a világba, tapasztalni kell, élni, és a nap végén az általad választott személlyel megpihenni életed végéig?

17 f



2017. okt. 15. 23:07
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
67%
Erényövvel próbálkoztak már?
2017. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
25%

Na, én keresztény vagyok, szóval a szüleiddel értek egyet.

Én 18 éves lány vagyok, és úgy döntöttem, várok a házasságig. Mert igenis szeretném, hogy a férjem legyen számomra az első és az egyetlen. Nem akarom, hogy a fiúk csak játékszerként használjanak, és nem akarok a terhességtől rettegni, nem akarom, hogy mindig ott legyen a kapcsolatunkban a kis mumus, hogy mi van, ha teherbeesem. Nem akarok a gyerektől rettegni, örömmel akarom majd várni a férjemmel közösen. Nyilván, te fiú vagy, lazábban veszed ezt, pedig nem kéne...

Ja, és nem akarom, hogy majd az együttjárásunk alatt a békülős szex oldja meg a problémat. Azt akarom, tanuljunk meg konfliktust kezelni rendesen. Egy szexuálpszichológus mondta, hogy amikor házaspárok mennek hozzá tanácsadásra, ránézésre meg tudja állapítani, melyik párok vártak az esküvőig. Ugyanis azok, akik vártak, sokkal jobb problémamegoldó képességgel rendelkeznek.

Tudom, ez a duma, hogy de hát ha nem próbálod ki előtte, honnan tudod, hogy működni fog-e? A szex nem a kapcsolat mozgatórugója, hanem annak kiteljesedése. És higyjétek el, működni fog, aminek működnie kell. Ha meg valami mégsem oké, egy normális kapcsolatban megbeszélik a felek, hogy hogyan tudnának egymásnak nagyobb örömet okozni. Legalábbis így kéne lennie.


Na, csakhogy a kérdésre is válaszoljak,a szüleid majd megnyugszanak kis idő múlva, és ugyanúgy fognak szeretni, ahogy eddig. Te úgy döntöttél, hogy a rögösebb utat választod, mostmár magadnak kell bejárnod. Lehet, hogy később rájössz, hogy a szüleidnek volt igaza. :)


Na már várom a lepontozást. :D

2017. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:
Nem leszel lepontozva, a kérdésem kétoldalú volt, te is elmondtad az álláspontodat és ők is, teljesen korrekt :) Megértem amit mondasz, teljesen érthető, de tudok mások vagyunk mindannyian, ahány ember annyi preferencia, nekem például nem annyira fontos hogy az első az életem szerelme legyen, elég ha egy olyan emberrel vesztem el akit szeretek, és úgy gondolom róla hogy megérdemli :)
2017. okt. 16. 22:04
 34/56 anonim ***** válasza:
86%
#33 ez elméletben nagyon szépen hangzik. Gyakorlatilag viszont nagyon örülök, hogy nem a férjem volt az első férfi az életemben. Bizony megszenvedtük volna a nászéjszakát, ha a szűz puncimba kellett volna beférnie méretes szerszámának. Azzal egyet értek, hogy nem akarok a férfiak játékszere lenni. De nem értem, ez hogy függ össze azzal, hogy nem szexelsz a nászéjszakáig. Miért lennél attól játékszer, hogy összeforrrsz azzal, akivel kölcsönösen szeretitek egymást? Azzal is egyet értek, hogy a szex nem megoldás a párkapcsolati problémákra. De megint nem látom az összefüggést a szüzesség tartogatásával. Házasságkötés után is rá lehet kapni a szexre, és simán el lehet vele kenni a bajokat egy ideig. És házasság előtt is élhetsz èsszel szexuális életet. Házasság előtt is meg lehet tenni, hogy előbb megoldást keresünk, és utána bújunk össze. Azzal is egyet értek, hogy a szex nem a mozgatórugója, hanem a kiteljesedése a szerelemnek. De továbbra sem èrtem, hogy miért ne teljesedhetne ki a testi szerelem a házasságkötés előtt? Miért jó évekig sóvárogni, kínlòdni? Vagy épp meggondolatlanul házasságot kötni, csak végre egymáséi lehessetek? A terhességtől való rettegésed kicsit sok. De az tény, hogy az önmegtartóztatás a legtutibb védekezés. Lehet, hogy a kérdező rá fog jönni, hogy a szüleinek volt igaza. De az is lehet, hogy Te fogsz ráeszmélni, mitől fosztottad meg magad és a párodat hosszú időn át.
2017. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
80%

#33

Tudom hogy a ti köreitekben sosem volt divat, de gondolkodj egy kicsit! Szerinted attól hogy valakivel összeházasodsz, ő lesz az egyetlen férfi az életedben?

2017. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
29%

#36, szóval mi keresztények ostobák vagyunk, gondolkodásra képtelenek? :D Mindegy, már megszoktam az ilyen beszólásokat.


Tudom, a mai világban mi keresztények már fura szubkultúrának tűnünk, de higyjétek el, működik, látom magam körül a példákat, abszolút működik.


És ja, ha valakivel összekötöd az életed, nyilván ő lesz az egyetlen, kivéve, ha elváltok, de nem szabad így nekiindulni.

2017. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
80%

18 évesen mekkora agymosás kellett, hogy elhidd elsőre megtalálod életed párját? Ja igen, nektek nem kell bizonyíték semmire, csak a vak hit, hogy működik.


Teljesen ellentmond mindenféle evolúciós, társadalomtudományi és pszichológiai tapasztalatnak.

Az emberek nem így működnek, tapasztalni, keresni kell, mert életed párját nem úgy találod meg, hogy összejössz valakivel 16 évesen a gimiben és aztán kész vége Ő Az. Ritka esetek kivételével, ez nem működik, mert az emberi természet nem ilyen. Több ilyen gimisszerelem ismerősöm van, és bizony kibújik mondjuk őszinte sörözések alkalmával, hogy mennyire rettentően nehéz, amikor az embernek kétségei támadnak. Úgy érzi nem élt, nem ismert meg semmi mást, hogy nyugodtan elfogadja az életünk végéig együtt vagyunk tudatot.


Lehet nem félsz majd semmitől, mert a hit ís az agymosás megteszi a hatását, mesterségesen belekényszerít egy házasságba évtizedeken keresztül. Akár rossz, akár nem. Lehet kevesebben válnak el, jobban kezelik a problémákat... de nagyon sok nagyon mélyen húzódó érzés és probléma kerül elfojtásra. A kétség mindig ott fog motoszkálni, bármit is tesz az ember, maximum elnyomhatod évekre, évtizedekre.


Anyám 4. volt apámnak, és így találta meg azt aki élete párja és már 40 éve együtt vannak. Ha ottmarad az első vagy a másodim feleségénél, és elfogadja hogy ezt sorsolta neki Isten... elvesztett volna 40 év valódi boldogságot és egy igazi családot.

2017. okt. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
78%

az en ferjem egyszer azt mondta hogy 2 rossz elmenye volt a sexben. az elso amikor egy szuzlannyal kerult ossze es nem tudta hogy az. a masodik meg amikor ballagas utan a tanarnoje ragadt ra aki 20 evvel volt idosebb es meg csak szep se volt. ha szuz lettem volna teljes sebesseggel menekult volna tolem, de nem voltam az elvalt voltam. az elso ferjem elott is volt eleg sok ferfi az eletemben 15 eves koromtol. sose bantam meg mert igy van/volt osszehasonlitasi alapom hogy kivel akarok elni hosszu tavon. de aki szuz akar maradni az az o dolga engem nem zavar.

Kerdezo: anyukadek gondolom a maszturbalast is bunnek tartjak vagy arra meg gondolni se szeretnek? hat nem varhatjak egy egeszseges fiutol hogy kiizzadja amit kell... ne foglalkozz veluk jol gondolkodsz.

2017. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
31%

Képzeljétek, senki nem mosta át az agyam :D személyes döntesem, és magamtól jöttem rá, hogy ez jobb így. :D Láttam magam előtt az osztálytársaimat, akik már 17-18 évesen elhasznált, megtört, értékvesztett emberek voltak, a fiúk kihasználták, átverték, csak szexre használták őket, és rájöttem, hogy én soha nem akarok ilyen lenni. Igenis azzal akarok csak lefeküdni, akivel az életem összekötöm. Nem kell, hogy egyetértsetek velem, csak ne tartsatok rotalis idiótának ezért. :D


Amúgy Japánban a nem keresztények is egyre inkább döntenek a kivárás mellett, ès keresztény jegyesoktatásra járnak, mert rájöttek, hogy ez nagyonis jól működik.


Utolsó, az a pasi se normális. Nem fekszik le szűz lánnyal? Pedig annak is el kell veszíteni valahogy. Ha szűz lettél volna, otthagyott volna? Az szép. :o

2017. okt. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
86%
40-es: szerinted középút nincs? Hogy nem fekszek le mindenkivel, de nem is csak a nászéjszaka az első? Ez a szex a szerelem kiterjesztése meg marhaság. Én nagyon szeretem a férjemet, viszont 20 év után már utálom a szexet. Ilyen is van. És bizony szenvedés az egész. Ez ugyan más téma, de attól, hogy vársz, baromira nem biztos, hogy klappolni is fog minden.
2017. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!