Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megtudták hogy nem...

A szüleim megtudták hogy nem vagyok szűz, mit csinálhatnak?

Figyelt kérdés

Elég vallásos szüleim vannak, akik a házasság előtt nincs szex elvet vallják, és ma megtudták hogy a 2 éve lévő barátnőmmel már lefeküdtem. Eléggé összeomlottak, mert szerintük az elsőnek mindenképp az igazival kell lennie, mert arra egész életedben emlékezni fogsz, de én kicsit máshogy gondolom. Attól még, hogy összeházasodok valakivel, nem jelenti azt hogy ő életem szerelme, pláne ha a manapság létrejövő házasságokat tekintjük, amik 50%-ának válás a vége. Kérdem én akkor, hogyan lehet ezt megcsinálni szerencse nélkül? Honnan tudnám hogy ő az igazi vagy nem? A mostani barátnőm az első, 2 éve együtt vagyunk, és szerelmes vagyok belé, jelenlegi állás szerint úgy vagyok vele hogy vele akarom leélni az életemet. Persze lehet hogy ez egy idő után megváltozik, hiszen még csak tinédzser vagyok, de lehet hogy nem, ezt nem lehet tudni. Attól is félnek, hogy gyerek lesz a vége, de nem gyakran csináljuk, és akkor se vállalunk semmiféle kockázatot, mert egyikünk se akar gyereket még egy jó ideig. Szerintetek kinek van igaza? Van értelme házasságig várni? Vagy ki kell menni a világba, tapasztalni kell, élni, és a nap végén az általad választott személlyel megpihenni életed végéig?

17 f



2017. okt. 15. 23:07
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
25%

Az meg, hogy valaki eltérő módon gondolkodik, még nem jelenti azt, hogy az illető ne tudna gondolkodni. Képtelen lennék úgy hinni, hogy nem gondoltam át logikusan az egészet.


Egyébkémt meg, én csak elmondtam a véleményemet egy témáról, eszemben sincs téríteni, vagy ilyesmi, csak elmondtam a véleményem valamiről. Nem akarom rátok kényszeríteni a véleményem, és egy szóval sem mondtam, hogy mindannyiótoknak így kéne csinálnia. Én így csinálom, ennyi, fogadjátok el. :)

2017. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
79%
#40 de miért gondolkodsz végletekben? Nem kell mindenkivel összefeküdni az első randin. Abban semmi kihasználás nincs, hogy két szerelmes ember szeretkezik. Akkor sem kihasználás, ha később szakítanak a felek. Arról nem is beszélve, hogy nem muszáj mindennek azonnal megtörténnie. Èrdemes először csak pettingelni, kitapintani egymás erogén zónáit. Ráér megejteni a hüvelyi aktust, amikor a felek már nagyjából ismerik egymás ès a saját (!!!) testüket. Ha jól csinálják, a nő is élvezi. Így szó sincs arról, hogy a férfi használná a nőt. Egy kölcsönös gyönyörszerzés ez. De erre nem elég egy (fél) éjszaka. Pláne, ha hajnalig tartott a lagzi és hullák vagytok az áttáncolt éjszaka után. Gyakorolni kell, mire igazán jó lesz. Az meg megtévesztő lehet, hogy azt látod a környezetedben, hogy működik. Gondolod megosztanák veled, ha probléma lenne?
2017. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
32%

#43, igen, szerintem megosztanák. :)


Értem en, hogy nem kell lefeküdni vele az első randin, de én úgy tartom jónak, ha várok az esküvőig. :)

2017. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
74%

"Nem akarom rátok kényszeríteni a véleményem, és egy szóval sem mondtam, hogy mindannyiótoknak így kéne csinálnia. Én így csinálom, ennyi, fogadjátok el. :)" - tudod akkor nem is lenne semmi baj, ha mindenki hasonlóan állna hozzá, tudomásul véve a saját meggyőződése határait. A baj mindig ott kezdődik, amikor valaki - persze "csak jót akarva" - jogot formál rá, hogy ráerőszakolja másokra a saját meggyőződése szerint "helyes" dolgokat. Pl. szexualitás-témában mindannyian a kedves "keresztényeknek" "köszönhetjük" (idézőjelek szándékosan) a gyógyszeres terhességmegszakítás hazai tilalmát, vagy hogy nem lehet simán vásárolni esemény utáni fogamzásgátlót.

Mégis milyen alapon kényszerítik rám a saját értékrendjüket, amikor én egyetlen keresztényt se kényszerítettem abortuszra például???

szóval tudod, a kereszténységgel az a probléma, hogy offenzív, térítő vallás, és ettől a tulajdonságától a jelek szerint képtelen megszabadulni. Igaz, ma már nem úgy teszi, mint anno, amikor államvallás volt sok helyen, mert arra már - szerencsére - nincs lehetősége.

A házasság előtti szex tilalmának meg egyébként semmi köze az erkölcshöz, az osztálytársadalmakhoz és a magántulajdonhoz van köze. N.B. az apasági tesztek előtti évezredekben így lehetett biztosítani a magántulajdon öröklődését, hogy a szexualitást mint az utódnemzés módját egy a közösség számára transzparens aktushoz - a házasságkötéshez - kötötték, és minden egyéb esetben tabusították, erős tilalmak alá helyezték.

Nem véletlen, hogy a DNS-teszt léte úgy söpörte el a köztudatból a "szüzen a házasságba" elvárását, mint a tavaszi szél a téli ködöt, megszüntetve minden létjogosultságát...

2017. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
88%
Rendben 44, akkor jó várakozást. A Te döntésed, rögös út lesz végigvinni. Sok erőt hozzá. De szerintem nagyon buta érvekkel támasztod alá a döntésedet. Az egész gondolkodásod a férfi-női kapcsolatról nagyon torznak tűnik az itteni megnyilvánulásaid alapján. Eleve azt feltételezed, hogy a férfi ki akarja használni a nőt. A házasságot valami tuti garanciának érzed a sírig tartó, harmonimus párkapcsolatra. Pedig nem az. És sosem volt az. Pipás Pista, Tiszazugi asszonyok. Mond neked ez valamit? Családon belüli erőszak. Ismerős ez a kifejezés? A férjed is ugyanúgy kihasználhat, mint egy jöttment iskolatárs. Sőt, a férjedtől nehezebb megszabadulni. Engem nem a döntésed aggaszt, a magánügyed. A párkapcsolatról való gondolkodásod viszont azt mutatja, mégsincs minden olyan nagyon rendben körülötted. Szerintem gondold át...
2017. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éve vagyok együtt a párommal. Egy évet várt rám, aztán szeretkeztünk először. És nem bántam meg, azt szeretném, hogy ő legyen a férjem. Nem veszítettem semmit, hogy nem vártam az esküvőig. Oké, hogy én nem vagyok vallásos, de ha szerelem, bizalom, hűség és egymás iránti tisztelet van, akkor szerintem minden van. Így egyáltalán nem bűn, ha a testi szerelemben is kiteljesednek az előbb felsoroltak.


L/19

2017. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
100%
#44 "Értem en, hogy nem kell lefeküdni vele az első randin, " - nem kell, de nem is tilos... mi az elsőn le akartunk, de csak a másodikon volt alkalom rá:) - 20 éve vagyunk együtt...
2017. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%
"Utolsó, az a pasi se normális. Nem fekszik le szűz lánnyal? Pedig annak is el kell veszíteni valahogy. Ha szűz lettél volna, otthagyott volna? Az szép. :o" - már bocsika, de ha neked jogod van úgy dönteni, hogy csak esküvő után, akkor a férfinak is pont ugyanannyi joga van úgy dönteni, hogy nem kezd szüzekkel.
2017. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
36%

Szánalmas banda... A keresztény lány elmondta a véleményét és máris le van cseszve. Csak mert bem hajlandó szétrakni esküvőig. Vegre egy normális ember, aki megértette, hogy nem a szexre kell építeni a házasságit, se az életet, de az ilyen ösztönlények ezt fel sem bírják fogni.


Olvasom, hogy más meg cipőhöz hasonlítja a másik embert, akit fel kell próbálni??? Mint az állatok.

2017. okt. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
56%
10,11# Írtam egy hosszú szöveget, de aztán rájöttem, hogy baromi felesleges, mert a hülyék úgysem értik. Mondom, állat szinten vagytok. És egyedül a szex jó ebben az életben? Akkor ritka szánalmas életed van.
2017. okt. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!