Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elfogadnátok egy lakást a...

Ti elfogadnátok egy lakást a szüleitektől 28 évesen? És ha te is megengedhetnéd magadnak?

Figyelt kérdés
Van félretett pénzük, nem nyomorognának emiatt, de te is ki tudnád fizetni hitellel.

2017. okt. 18. 12:34
1 2 3
 11/25 piriiiii ***** válasza:
60%
Egyébként az, hogy megengedheted magadnak és az, hogy felveszel hitelt, amit aztán fizetsz egy életen át, nem igazán ugyanaz...
2017. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Nem normális, aki hitelt vesz fel, amikor a szülei házat ajánlanak neki. Ennyire jól megy, hogy kamatos kamatot bevállalnál ? Akkor már inkább a szüleid vegyék meg neked és fizesd ki nekik kamatmentes hitelbe. Nem egyszer láttam már, hogy lett 8 milliós kölcsönből kb. 20 milliós. Főleg most, hogy a bankok áthárítják a lakosságra azt, amit rájuk az Orbán kormány hárított külön adót. Csak a hülye hitte / hiszi, hogy ez nem érintette a lakosságot.
2017. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
17%

Nem fogadnám el. És nem is vennék hitelre.

Ha tudnak és szeretnének segíteni, akkor az lenne a legjobb, ha besegítenének. Így nem kéne hitelt felvennem. De mégsem ők fizették az egészet.

2017. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
78%
Ha jó szívvel, "feltételek" nélkül adják, és tényleg nem nélkülöznek emiatt, naná! :)
2017. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
36%
Nem, max annyi pénzt, amennyit hitelként kéne amúgy felvennem, úgy, hogy maradjon nekik is. Bármi történhet velük, tartalék mindig kell, hogy legyen, nem szedném el tőlük az utolsó fillérig, pláne, ha nem is szorulok rá igazán.
2017. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
18%

ne fogadd el

nekik is azzal szerzel örömöt ha látják hogy megállsz a saját lábadon is, nem vagy nyomi

az örökségben úgy is benne lesz az a pénz is amit odaadnának,

gondolom neked se mindegy mit gondolnak rólad a saját szüleid

2017. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ, hogy mennyi a félretett pénzük, ha annyi, hogy nekik is maradna a ház megvétele után, hogyha bármi történik velük, akkor nekik is legyen tartalékuk, akkor igen, de ha az összes félreetett pénzük rámenne a házra, akkor nem.
2017. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
97%

Én sosem kaptam semmit a szüleimtől, elhagyatak, nagyszülők neveltek! (nem panasz, tény. De boldogultam így is.

Én a gyereke(i)mnek szeretnék adni/segíteni és szeretném hogy el is fogadják!

2017. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%

Hitelt nem vennék fel, elfogadnám a segítséget, hiszen kitől mástól fogadhatná el az ember, mint a saját szüleitől, akik a legjobbat akarják neki (és tételezzük fel, hogy valóban nem nyomorognának miatta, ugyanolyan életkörülmények között élhetnének továbbra is). Az én szüleim születésem óta tettek félre a lakásomra, mindig elmondták, épp mennyi pénznél járunk, és hogy ezzel majd számolhatok, ez az enyém lesz. Nagyon büszke vagyok rájuk, hogy ilyen tudatos és szorgalmas emberek, soha nem fogom tudni nekik eléggé megköszönni ezt a hatalmas segítséget és remélem, én is meg tudom majd adni ezt a gyermekeimnek! Ez nem szégyen, nem is értem, miért gondolkodnak sokan így manapság. A férjemnek is segítettek a szülei, így nemrégiben meg tudtuk venni az első közös kis lakásunkat - lehet, hogy nem itt fogunk megöregedni, de most nagyon boldogok vagyunk :)) Anyuék pedig azt mondták, nekik ez a legnagyobb ajándék :))

Ha esetleg úgy nyugodtabb a lelked, persze csinálhatod hozzánk hasonlóan: ne fizessék ők az egészet, csak egészítsék ki azzal az összeggel a te félretett pénzed, ami hiányzik a teljes vételárhoz. Így nem kell hitelbe verned magad, de azért mégsem érzed úgy, hogy csak a "segged alá tolták" (amivel nekem amúgy semmi bajom, csak sokszor látom ezt a kifejezést ilyen kérdéseknél).

2017. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Metionin ***** válasza:
84%

Simán elfogadnám, egy csomó ismerősöm kapott lakást a szüleitől, vagy legalább az önrészt kifizették a szülők. Vannak szülők, ahol kifejezetten fontos hogy ingatlant vegyenek a gyereküknek, úgy érzik biztonságban őket.

Szóval én ezt jó dolognak tartom, nem irigylem senkitől aki lakást kapott, bár mi sohasem tehetnénk meg mert csórik vagyunk.

2017. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!