Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkéne bocsátanom ezek után?

Megkéne bocsátanom ezek után?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre szólok, pedig próbáltam lerövidíteni :(


Anyu idegbeteg volt, mert ő is így nőtt fel, ráadásul mamáék is utálták. Aput meg folyton csalta, és fordítva is. Elvileg kicsi koromban jól bánt velem, de egy családi videón, mikor 3 éves voltam, ilyeneket mondott, hogy ne mutogassak neki semmit, menjek onnan. Szorongós gyerek voltam, a fejem vertem sokszor a falba. Mikor nem tanultam jól, ő kiabált, hogy egy nagy 0 leszek, egy csöves az utcán. Én sírtam, ő mondta, hogy kussoljak. Egyszer Mikuláskor eltűntek a csomagok, ő meg velem ordibált,hogy én dugtam el, idióta,tesznye dög vagyok, és felképelt. Ahogy telt az idő, én a tanáraimban kerestem az anyámat. Törődésre vágytam. Egyszer egy temetésen szomorú voltam, odamentem anyához,átakartam ölelni, ő meg mondta,hogy hagyjam most békén. 12 évesen elvágtam magam borotvával, ő meg ordibált,hogy egykis csicska vagyok, odarángatott az akkori kanjához, és mutogatta neki,hogy nézd mekkora egy szerencsétlen. 13 évesen új osziba kerültem, ahol csúfoltak sokat. Megbuktam matekból, anya egy hónapig mindennap megvert.. hol pofon, hol az orromnál fogva rángatott, hol rugdosott.. Sírtam, és üvöltött, hogy kussoljak, mer en az ő házába nem sirhatok. 16 évesen megvagdostam a kezeimet, és amikor meglátta, akkora fülest lekevert, hogy összeestem a földön, és mondta, hogy gyűlöl, ruhell stb.. 10-18 koromig minden hónapban 7-8 x ordibálás vagy verekedés volt ;'( Pánikbeteg is vagyok azóta.. Mit tegyek? 22/L


2017. okt. 21. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megbocsátanod. Állj a saját lábadra, és ne tarts vele kapcsolatot!
2017. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
En is igy gondolom. O nem erti ,miert nem akarok vele beszelni semmirol, miert nem akarom megolelni stb... Egy fuzetbe leirtam minden bantast, 3 nagy oldal lett, de ide tényleg csak röviden akartam.. nem tudok ra anyakent tekinteni, mikor szükségem lett volna ra, teljesen magamra hagyott, es belem rugott ;'(
2017. okt. 21. 14:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megbocsátanod! Nagyon megdöbbentett a történeted. Az ilyet én nem nevezném anyának. Zárd ki az életedből, és próbálj meg rendbejönni.
2017. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fordultál szakemberhez? Az ő segítségével talán könnyebb lenne feldolgozni a traumát. Anyukádtól pedig minél hamarabb távolodj el, nem érdemli meg a bocsánatot. Neki is segítségre lett volna szüksége, helyette megszült téged. De ne hagyd, hogy ez befolyásolja a további életed. Rengeteg jó élményben lesz még részed, csak fordíts hátat a múltnak és arra koncentrálj, ami boldoggá tesz.
2017. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem vágynék többé a társaságára. Igyekeznék mindent megtenni, hogy minél messzebb kerüljek tőle.
2017. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anyád gyerekkora a mostani viselkedésére indok lehet, de mentség nem. Az én szememben nem szülő az ilyen, nem tudnék megbocsátani, véleményem szerint te se tedd.

Ellenben ha lesz rá lehetőséged az életben, fordulj pszichológushoz.

2017. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Bocsássatok meg a szülőknek, met csak úgy fogjátok tudni helyesen felnevelni a gyemekeiteket.

(kínai mondás)

2017. okt. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden kapcsolatot szakíts meg vele. Az okokról tájékoztatásképp mutasd meg a 3 oldal jegyzeted.
2017. okt. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt se mondd nekik, hogy fapapucs!

Mihamarabb költözz el, mert sose fogod az életet-életed értékesnek látni s a szépet-örömöt se.

2017. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy a te életed már el van cseszve véglegesen. Lehet toldozni-foltozni (=elmész pszichológushoz), de ezt a 22 évet neked senki sem fogja már visszaadni. Sosem leszel sajnos olyan boldog ember, amilyen lehettél volna, mivel ez végig fogja kísérni az életedet és a párkapcsolataidat is.


Hogy megbocsáss-e? Nem. Miért tennéd?

2017. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!