Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim állandó elvárásokat...

A szüleim állandó elvárásokat támasztanak felém. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy bár minden létfontosságút és tanulmányokkal kapcsolatos dolgot megkapok a szüleimtől és ezt értékelem is,de ők...

Mindenbe beleszólnak.

Szabadságra lenne szükségem és arra, hogy kialakítsam a saját életemet. Ez gondolom érthető és el is várható egy tinédzsertől.

Ehelyett azzal kell foglalkoznom, hogy állandóan megfeleljek a szüleimnek, ami amúgy már nem érdekel de mivel együtt lakom velük ezért sok dologban irányíthatnak. (pl.: napi téma az, hogy elszámolok nekik a jegyeimmel és ha megyek valakivel valahova legyen az akár délután 4-kor[!!!] akkor pontosan meg kell mondanom nekik, hogy mikor, hova, kivel megyek és mikor jövök haza. Megjegyzem ez nem csak arról szól, hogy elmondom nekik, hanem arról is, hogy ők utána beleszólnak a terveimbe. Jah és 10-re mindig haza kell jönnöm).

Elköltözni nem akarok, mert akkor nem tudnám befejezni a sulit.


Bármi ötlet ami segíthet az jöhet, örömmel venném! (ha nem értetek egyet és inkább kritizálnátok, de azt konstruktívan akkor az is jöhet!)


17F



2017. okt. 25. 16:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ez teljesen normális, az a természetes ha tudják hogy hova és kivel mész, mikor jössz, mivel kiskorú vagy és ők tartoznak érted felelősséggel.

Annyit tehetsz szerintem, hogy leülsz velük megbeszélni, hogy neked ez így kellemetlen, és próbáljatok kompromisszumot kötni.

2017. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem fogalmaztam meg jól magamat.

Nem az a probléma hogy megkérdezik.

Megmondom, hát persze nincs ebben semmi különös.

A baj az, hogy azonnal ítélkeznek is felette, hogy szerintük ez jó vagy rossz ötlet-e.

2017. okt. 25. 17:10
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Konkrét példákat kellene írnod, és akkor többet tudnánk segíteni.
2017. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Okés.

Például volt egy ötletem, hogy süli mellett is dolgozzak. Azonnal le lettem oltva miatta, hogy ez mekkora hülyeség és, hogy így is túl vagyok terhelve a sulival és a többi és a többi jöttek a negatív gondolatok. Holott abszolút nem lehetetlen mivel sokan csinálják ezt, suliszünetekben is csinálhatnám, választhatnék alkalmiakat egyszóval látok benne perspektívát(egyébként ezt fogom is csinálni).

Persze akkor gondolom felmerült bennetek, hogy miért csinálnám suli mellett hiszen ha megtehetjük, hogy ne kelljen akkor mi lehet az ok. De zsebpénzt azt meg nem nagyon kapok ez ugye a másik oldal.


Másik példa a jegyek. Régen is mindig kaptam a fejmosást ha jött egy rossz jegy ami miatt meg is utáltam az iskolát(negatív megerősítés). Ez oké megbocsátottam, de így hogy ezt a felnőttkorom határán is csinálnom kelljen az már nem megy. Egy szülőnek biztosítania kell a gyereknek a feltétlen szeretetet. Akkor is szeresse ha szalad a szekér, meg akkor is amikor nem.

Ez kicsinyesnek tűnhet talán de mindennapos témák és ez tényleg csak részlete az egésznek.

Ez Így jobb? Esetleg tudtok segíteni?

2017. okt. 25. 17:46
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha egyébként jó viszonyban vagytok, akkor lehet érdemes lenne beszélgetni velük erről. Nagy segítség, ha nem kell külön laknod, szóval érdemes lehet valamilyen közös nevezőt találni, pl. ne kritizáljanak annyira, vagy jobban magyarázzák el, ha valamivel gondjuk van.
2017. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Pont ez a gond.

Egyébként nem vagyunk jó viszonyban.

2017. okt. 25. 18:08
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy kinek mi a rossz jegy.
2017. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó. Nálunk minden rossz ami nem ötös, de nem ez a lényeg. Az elfogadásról beszélek.
2017. okt. 25. 19:22
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Mik a terveid a jövőre nézve? Tudod már, miből akarsz élni, és mit kell tenned érte, hogy ezt elérhesd?
2017. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mikor 5ost vittel haza itana probalj meg veluk beszelni. Kerdezd meg oket hogy van e idejuk most arra, hogy komolyan beszeljetek valamirol. Ekkor hozd fel, hogy ugy erzed, hogy mostanaban tul erosen kritizalnak, es nem birod ezt a nyomast, es kerdd meg oket, hogy legkozelebb, elobb hallgassanak vegig, es csak azutan formaljanak velemenyt. Az eddigi irasaid alapjan eleg tisztelettudo vagy, ha ilyen szepen fogalmazol naluk is, akkor szerintem nem lesz gond.
2017. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!