Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő-gyerek teljesen más...

Szülő-gyerek teljesen más értékrenddel, felfogással, politikai nézetekkel. Ez hogy lehet? Nincsenek állandó viták?

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
99%
3 felnőtt gyerekem van, és csak az egyik fiammal van azonos politikai nézetem. Persze meghallgatjuk egymás érveléseit, felfogását, nézeteit, de nálunk van egy alapszabály. Ha a beszélgetés( főleg politikai) elkezd veszekedésbe hajlani, akkor a téma lezárva, és nem vitatjuk meg tovább. A békét megtartjuk, mert a család fontosabb. Bevált. Elfogadjuk, hogy nem vagyunk egyformák. Ilyen egyszerű
2016. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nincs ebben semmi fura. A gyerek nem a szülő kisebb mása.

Nem kell mindig a másik orra alá dörgölni az eltérő véleményedet, tiszteletben kell tartani, hogy nem ugyanaz a véleményük, nézetük, és akkor nem lesz gond. Ne akarjátok meggyőzni egymást a saját nézeteitekről.

Ha együtt a család, akkor ne a politika legyen a téma.

2016. okt. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekem elfogadja, hogy nekem más a politikai nézetem, nyilván én is tiszteletben tartom az övét. Családi összejövetel egyébként se szóljon pártvitákról.
2016. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Én SOHA senkit nem győzködök a politikai nézeteimről.

Sem idegent, sem családtagot, mert ez mindenki magánügye.

Cserébe elvárom, hogy engem se agitáljon senki.

Ha bárki megpróbálja, azonnal rövidre zárom a témát.

Megjegyzem, a baráti körömben különböző politikai felfogású emberek vannak, de mivel fontos a régi, kipróbált barátságunk, ezt a témát mellőzzük.

Az ritka, ha a szűk családban eltérőek a nézetek, de az idő múlása úgyis igazolni fogja egyikük, vagy másikuk véleményét, ezért nem érdemes konfrontálódni.

Tapasztalat! :)

2016. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
A családom nem foglalkozik a politikával.
2016. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen természetes, hogy nem azonosak a nézeteik, az értékrendjük. Tudod, az emberek változnak. A vita pedig azon múlik, milyen vérmérsékletű emberek.
2016. okt. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól, hogy szavazhattam, mindig ellentétesen szavaztam, mint az anyukám. Nem lázadásból, de így alakult. Nem győzködtük soha egymást, nem volt vita sem.
2016. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyával elég ellentétes a politikai nézetünk.. meg igazából minden nézetünk, ő olyan hogy valamit a fejébe vesz akkor az úgy van és az érzelmei minden tény felett állnak, apa viszont a tényekre alapszik, hajlandó véleményt váltani de csak ha megindokolják és nem akarja mindenáron másra erőszakolni az igazát de nem is szereti ha vele próbálják meg, ők ketten hasonló nézeteket vallnak de én apa hozzáállását örököltem csak más nézetekkel így van néha összetűzés.
2016. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!