Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok rá, ha az...

Ti hogy reagálnátok rá, ha az anyátok idegenek előtt olyanokat mondana rólatok, hogy betegek vagytok?

Figyelt kérdés

Mármint pszichésen.

Az egész úgy van,valakinek megmondtam a véleményemet,mert a rábízott munkát nem végezte el rendesen,sőt,sok mindent el is rontott.

Mondtam a pasinak,hogy én lehet,nem értek sok dologhoz,de akkor nem vállalom el az elvégzését.

Konkrétan a laptomommal volt probléma.

Megkértem anyumat,hogy csináltassa meg nekem,vagy legalább keressen egy szakembert,aki meg tudja csinálni.

Jó,elvitte a pasi aztán másnap már hozta is vissza.

Eleve nem tudtam bekapcsolni a gépemet,amit meg is csinált,de.....

Később nem ismerte fel a gép a modemet,meg kiderült hogy letörölt egy 10000 Ft-os programot is,miközben előtte figyelmeztetve volt,hogy semmiképpen ne törölje le.

Dühös voltam,mert saját zsebpénzemből kellett kifizetnem és ráadásul a semmire fizettem ki ennyi pénzt.

Így megírtam a pasinak,nyugodt hangnemben,hogy ha nem ért valamihez,akkor ne vállaljon el olyan munkát.

(Mellesleg jegyzem meg,anyám egy olyan "szakembert" választott,akit facebookon talált,random.)

Erre megsértődött a f..kalap.

Ő eltette a pénzt,én kiosztottam,mert szar munkát csinált,erre megsértődött a kontár.

Gondolom magamban,meg mondtam is anyámnak,hogy milyen kis önérzetes.

Nekem meg volt nincs 10000-em.

Kedden elvitte a gépemet,szerdán visszahozta,csak kiderült,hogy nem tudom semmire sem használni.

Jó,akkor azt mondta,szombaton jön és megcsinálja,aztán később azt mondta,hogy már másnak elígérkezett gépet csinálni.

Aztán azt mondta,majd vasárnap,erre később azt arra való indokkal mondta le,hogy hétvégére már be van táblázva és majd meglátjuk mikor ér rá.

Hétfőt még meg is értettem volna,ünnep,na de a kedd?Meg a szerda?

Merthogy nem reagál kedd óta.

Anyám engem hibáztat,mert kiosztottam a palit,és azt mondja,idézem:"Senki nem szívesen menne egy olyan házba számítógépet javítani,ahol megmondták nekik a véleményüket,ráadásul elég durván".

Szóval értsem úgy,hogy a világ úgy működik,hogy ha sz.ar munkát adsz ki a kezeid közül,akkor büntetlenül megúszhatod?

Nyilván az ember ennyi pénzért nem megy bíróságra,hülyén venné ki magát,nade akkor is.

Abból a pénzből rengeteg mindent tudtam volna venni.

Ráadásul anyám azt mondta a pasinak,hogy én nem vagyok normális,nem kell rám hallgatni.Ezt azért mondta,hogy a pasi ne legyen megsértődve a mondanivalómra.

Hogy mondhat egy anya ilyet a gyerekéről?Ha lenne is bajom,akkor gyanítom,hogy ő meg az apám a felelősek a gyerekkoromban elszenvedett traumák jelentős részéért.

Egy vadidegennek ráadásul?

Van egy elméletem amúgy:Szerintem azért védi a palit,mert ő választotta a netről,és nem képes elfogadni,hogy egy kontárt választott.

Lehet én voltam a hü.lye tényleg,hogy elfogadtam a segítségét.


2017. okt. 26. 08:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ha anyád ilyen h*lye akkor nem most kezdte, tehát várható volt a viselkedése. Ha meg most kezdte, akkor meg többet ne kérj/fogadj el tőle segítséget. Ennyi
2017. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Igazad van, de és most ne sértődj meg.

Legközelebb valassz Te egy jó szakembert, ne bízd édesanyádra.

Nyilvan , ha kontár valaki azzal közölni kell, hogy ez így nem járja. Ebben jól jártál el, máskor se hagyd magad. Viszont úgy gondolom, ha ennyire talpraesett vagy az ilyen ügyek kezelésében, akkor felesleges édesanyád közreműködését igénybe venni. Persze ő is csak jót akart neked.


Annyit tennék még hozzá, hogy nem túl jó, ha hisztinek érzik mások, ha közlöd a problémádat. Mindig maradj nyugodt, higgadt, vegyenek komolyan. És ne csinálj túlkapásokat, jelenetet.


Gondolom már érted, mi volt itt a probléma. Mindegy kivel kommunikálunk nem szabad hisztizni, megalázni a másikat.


Anyud nem csak azért védte, mert kontárt választott, hanem mert valószínüleg túltoltad a problémázást (érstd sok volt, amit előadtál).

Csak annyit tennék hozzá, hogy kár a szüleidet hibáztatni a lelkisérülésekért. Megtörtént, oké, zárd le. De ne ez irányítsa az életed,mert így a jövőben nagyon sok problémád lesz (konfliktuskezelés, párkapcsolat, stb.)

2017. okt. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
#2-nel a pont. Ne masokat ugraltass a te dolgaiddal, intezd el te oket.
2017. okt. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Amugy ilyenkor nem velemenyt kell mondani, hanem irasban lefektetni mi a problems, mennyitefizettel es kovetelni a rendbehozast.

Rzenkivuleanyudatemegtanitod, hogy semmifele pop-up hiirdetesre, cikkre nem kattintunk. Es amint mar irtam, keress magadnakeszerelot.

2017. okt. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem elfogadtad a segítségét, hanem TE KÉRTED a segítségét, mert egyedül képtelen lettél volna megoldani. Ne ferdíts!


Talán érdemes lenne tanulni a hibádból, nem másokra mutogatni és közben vállalhatatlan stílusban kommunikálni.

Neveletlen vagy, ennyi az anyukád hibája.

2017. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem te kerestél szerelőt?

A szerelő nem biztos, hogy kontár, előfordul az ilyen, hogy valami nem működik hibátlanul. Ilyenkor nem kell kiosztani az illetőt, hanem felhívni és elmondani, hogy ez és ez még mindig nem jó. Meg fogják újra csinálni.

Anyukádnak végül is igaza volt. Ha kiosztasz valakit, akkor ne várd, hogy te leszel az első, akinek elvégzi a munkát, amikor vannak még más ügyfelei is.

Anyukád mikor mondta ezt a pasinak, hogy nem vagy normális? Most még mindig vele akarod megoldatni a dolgot?

Egyébként, ha anyukáddal akarod megoldatni, akkor hagyd, hogy ő csinálja, ne írogass közben a pasinak.

Ha te akarod megoldani, úgy, ahogy szerinted jó, akkor meg ne vond bele anyukádat.

De ez a lehető legrosszabb, hogy anyukáddal oldatod meg, de azért beleszólsz te is, de utána mégis azt várod, hogy anyukád oldja meg.

2017. okt. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
61%

A többiek már leírták, hogy neked kellett volna keresni valakitm nem másra bízni és utána pattogni, hogy nem megfelelö valakit kerestt.


De emellett azt tudnod kellene, hogy minden komolyabb esetben a gépen lévö programok jó része elvész, mert az újra kell a rendszert telepíteni, vagy a merevlemezzel vannak bajok, akkor ez bvelejáró dolog. Erröla szerelö nem tehet, az adott neked kellett volna elöre máshol tárolni, szóval te legalább annyira hibás vagy, mint anyád vagy a szerelö, ha nem inkább.

2017. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
21%
Örült, hogy ennyivel megúsztad. Az én anyám is ilyen. El is költöztem 18 éves koromban. De ő odáig vetemedett, hogy most 38 évesen kórházba kerültem, csövekkel ágyhoz kötve és mikor bejött a kérésem ellenére mahyarázott rólam ilyeneket az orvosoknak meg nővéreknek. Borzalmasan megalázó volt. Hiába kértem nem hagyta abba, tenni meg nem tudtam ellene mert felülni sem tudtam nehogy elhagyni a szobát. Tanulság ha még egyszer ilyen lesz nem árulom el hol vagyok.
2017. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
Na igen, meg Apple sem vallaval garanciat az elveszett dolgokert. Azt mondjak, akkor hozd a cuccodat, ha mindent amit meg akarsz tartani, elmentettel. Kommunikalni is meg kene mar tanulnod, nem orjongeni.
2017. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

8-s...az nem semmi.

A legtöbb válaszolónak igaza van abban,hogy nem anyám segítségét kellett volna kérnem,DE...milyen jogon veszik itt a bátorságot,hogy neveletlennek hívjanak?

Ti tudjátok talán miket kellett elviselnem gyerekkoromban?

Anyám meg nagyon bevédtétek,ti vagy hasonszőrű szülők vagytok,vagy egyszerűen nem tudtátok értelmezni a kérdést.

A kérdés arra irányult,hogy hogy veszi egy szülő a bátorságot ahhoz,hogy a saját gyerekét így megalázza mások előtt.

Valaki itt írta,hogy elveszhetnek adatok.

A csávó megkérdezte,hogy mik maradjanak meg.Ha tudta,hogy elveszhetnek,akkor mégis miért kérdezte meg,hogy miket mentsen meg a gépről?

2017. okt. 26. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!