Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mekkora összeget adtok egyetem...

Mekkora összeget adtok egyetemista gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Persze ez a kérdés azoknak szól, akiknek van egyetemista gyereke és havi/heti fix összeget adnak neki.

Én otthonról járok be, úgyhogy inkább az az eset érdekelne, amikor a gyerek nem koleszos.

Ebből az összegből intéz mindent (például ebből megy a bérlet, kaja, könyvek, ruhák, szórakozás, sport, fodrász, hasonlók), vagy ez csak bizonyos dolgokra van, és másra kérhet még/meg kell dolgoznia érte?


2017. okt. 26. 17:28
 1/9 anonim válasza:
88%
65-70 ezer körül .
2017. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én 20 000 Ftot kapok havonta anyumtól. Emellett úgy 90-100 ezer forint az ösztöndíjam (duális képzés). Albérletben élek párommal aki szintén tanul. Kapunk 20-20at a szülőktől, egyébként nehezen jönnénk ki anyagilag.
2017. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Én azt mondom neked hogy Miskolcon az ilyen 50 000 Ft / hó. (+lakhatás/utazás 10-40 ezer), és szerintem ez nagyon az alja.

Az ismerősök ahol ez ki tudják/akarják fizetni, ott kifizetnek a gyereknek többet is (pl többen kivesznek albérletet, utazás, meg ilyesmi). Ösztöndíj az jelképes összeg csak. Dolgozni? Elég az egyetemet elvégezni, érdemi munkát végezni meg az első pár félévben úgysem tudsz. (konkértan nem fér bele az órarendbe).

Nekem kifizetik a odafelé buszt, a többit meg szüljem meg :D :(

2017. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem édesanya állja a bérleteimet. (Városi és távolsági, ez kb. 13 ezer forint). Amikor hazamegyek küld nekem enni valót, és a lakhatásom állja, néha havi 1-2 ezerrel is megtámogat, plusz az ösztöndíjamat magamra költhetném, de mindig igyekszem segíteni. Hálás vagyok a támogatásáért. 😊


21 L

2017. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

20000.

Ehhez jön az ösztöndíj + némi diákmunka.

De én is otthon lakom, így lakhatásra, ételre nem kell költenem.

2017. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 40000-et plusz a havi bérlet árát kapom meg a szüleimtől a tanévben végig (nyáron viszont nem kapok semmit).

Kollégista vagyok, viszont mivel alapvetően nem szorulnék rá, ezért azt külön nem fizetik, attól függetlenül kapok ennyit. A mindennapi dolgok (kaja, nyomtatás, szórakozás) ebből megy, de minden hétvégén hazamegyünk vagy hozzánk, vagy a páromékhoz és kapunk 1-3 napra elég ételt, szóval ez is jelentős támogatás. Amikor otthon laktam, és így minden nap kész kaját vettem valahol, többet költöttem étkezésre.

Ha valamilyen ruhára szükségem van (tehát nem a huszadik póló), akkor általában egy évente egyszer-kétszer megtartott közös vásárláson vesszük meg, tehát ruházkodásra sem sokat költök ebből. A sportot nagyon fontosnak találják, szóval arra mindig adnak, akkor is, ha nem kérek, csak megemlítem, hogy mennék. (Mondjuk nem mondhatni, hogy ezzel élősködöm rajtuk, félévente maximum egy úszóbérletet fogyasztok el (6000 Ft).)


Ebből is bőven kijövök, tudok félretenni (egyébként ezzel a szándékkal is adják), de emellé kapok még havi 30000 ösztöndíjat. Ezen felül nem kérek másra, bár szerintem adnának, mert ismerik a hozzáállásomat (ugyanezért nem értenék miért nincs és miért tőlük kérek).

2017. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szüleimnél lakom még, már a mesterképzést csinálom, de sosem kaptam tőlük pénzt :( Annyi, hogy nem kell beleadnom a rezsibe, otthoni kajába, meg egyéb közös költségekbe. De mindenemet én fizetem magamnak, ösztöndíjakból, munkából. Most épp jogsit csinálok a suli mellett, és az utolsó forintig én szedtem rá össze a pénzt munkával.
2017. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én koleszos vagyok, nem dolgozom, nem kapok ösztöndíjat sem. A szüleim kb. havi 50-55000 ft-ot költenek rám úgy, hogy ebben benne van a koli, amit ők fizetnek és a bérletem, amivel hétvégente hazajárok, a maradékot pedig átutalják a számlámra. Otthonról viszek kaját minden héten, ami kb. 3 napra elég ebédre vagy vacsorára. A számlámra utalt pénzből és a nagyszüleimtől szülinapra/névnapra kapott összegyűjtött pénzemből veszek kaját, nyomtatok, stb., szórakozni nem igazán járok, de azt a kb. havi egy mozit is ebből fizetem, plusz a jegyzeteket, és mindent amire szükségem van (sampon, fogkefe, stb.). Esetleg könyvekre szoktak év elején extra pénzt adni, mert nem mindig jön ki annyiból, amennyi a számlámon van (orvosi egyetem). A fodrászt, ruhavásárlást általában hétvégén anyukámmal együtt intézzük el (ez is egy közös program), így ezeket ő fizeti.
2017. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Heti 10 ezret adok fejenként (két egyetemi hallgató gyerekem van), plusz fizetem az albérletet, ruházkodást, utazást, egyebeket, gyakorlatilag a szórakozást kell megoldaniuk ösztöndíjból, diákmunkából. Tankönyvekre nem kell pénz, mérnökképzésre járnak, minden online van.
2017. okt. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!