Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20éves fiam szerintem túl sok...

20éves fiam szerintem túl sok időt tölt a barátnőjével, még tanulnia kellene 2 éves egyetemista lesz. Mit tehetnék, hogy ne én legyek a család rossz szelleme?

Figyelt kérdés
Ha erről próbálok vele beszélni egyből lehurrog, sőt durván visszaszól. Az egyetemről, tanulásról sem hajlandó beszélni, mintha nem az lenne a feladata. Fő probléma, hogy az édesapja is teljesen melléáll, kosármeccsekre járnak, fő téma a sport és a filmek. Szerinte sem kell a tanulással foglalkozni, majd megcsinálja! Ő is kiabál velem, lehülyéz, ha valamit szóvá teszek a gyereknek. A férjem pedagógus!
2017. aug. 13. 18:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk ne szólj bele.

Az ember a saját hibájából tanul, ha megbukik fél év végén egy halom tárgyból, akkor valószínűleg észbe kap.

2017. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem se szólj bele, csak említsd meg, hogy sem tandíjat nem fizetsz, ha átsorolják fizetősre, sem sz időn túli féléveket nem finanszírozod. Felnőtt ember, a döntéseiben önálló, ez viszont azzal jár, hogy a következményeket is önállóan intézi.
2017. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Egyetemre annyit tanul, amennyit akar. Ő tudja, hogy mennyit kell neki, nem gyerek, hogy megmondd neki, hogy mit csináljon. Szerintem inkább te vagy a gyerekes, hogy domina akarsz lenni. Nem vagy te egy kicsit féltékeny a csajára? 22F
2017. aug. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne szólj bele :D


Én sem tanultam semmit évközben, a zh-kon átcsúsztam, a vizsgáim viszont mind 4-5-ösök lettek, mert a hat hétben viszont napi 8-10 órákat magoltam.


Egyébként nyár van, te kamugyáros... :D

2017. aug. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
81%
Ne szólj bele. Ennyi idősen már nem vagyunk gyerekek... az én anyám is ilyen volt,nagyon idegesített. Szerencsére észbe kapott, azóta nem kezel gyerekként. Annyi esze meg mindenkinek van, hogy nem bukunk meg egyetemen. Én se tanulok sokat, mégse volt gondom,hamar megtanulom a dolgokat,de ezt bőven kitapasztaltam középsuliban.
2017. aug. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha most másod éves lesz akkor már teljesítette az első évet. Hol a probléma?
2017. aug. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
El se olvastam az egész kérdést, csak ami a főoldalon belőle megjelent, már ordít róla, hogy kamu! És mindig ugyanaz a kamugyáros válaszvadász provokátor, nem értem, mit keres még mindig itt!
2017. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Pár tíz éve ennyi idősen tök normális volt, hogy az ember már házas volt, esetleg gyerek is már úton volt.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez az etalon, csak hogy nem az ördögtől való dolog, hogy húsz évesen van párkapcsolata és van igénye találkozni vele.

Teljesen normális, egészséges fiatal felnőtt , nem egy kiskamasz már. Ezt el kell fogadni.

Nyilván abban igazad van, hogy neki most az egyetem a dolga, tanuljon. De egy párkapcsolatot és egy egyetemet össze lehet egyeztetni.

Sokan munka,háztartás és család mellett járnak egyetemre. Megoldható, ha jó az időbeosztás és van is igénye a tanulásra és a tárgyak teljesítésére.

Nem írtad, hogy hogyan teljesít az egyetemen.

Ha megvannak a tárgyai, akkor onnantól fogva én nem piszkálnám. Egyetemen kb annyi a lényeg, hogy minden tárgy meglegyen ami kell és kész.

Ha menni akar mesterre akkor persze jó , ha jobban odateszi magát, de igazából nem annyira fontos, hogy jók legyenek a jegyek(az ösztöndíj is lófing, ezer éve nem emeltek rajta, pedig már akkor is kevés volt).

Én tényleg azt tanácsolom, hogy ne piszkáld az egyetem témával, ha nem szeretne róla mesélni, akkor nem tudod kierőszakolni. Légy nyitott más témákra is. Ez olyan, mintha neked állandóan a munkahelyedről kéne beszélgetned vele, semmi nem érdekelné, csak az, hogy a munkahelyedről fagasson.

A legtöbb ember bemegy, letudja a sulit, munkát és utána kikapcsol, nem is szívesen beszél róla. Én pl szeretem a munkát és az egyetemet is, de nem beszélek róla sokat, nem érzem szükségesnek, annyi más téma van ami engem és másokat érdekel, nem kell leragadni ennél minden egyes nap.

Inkább hívd el moziba, tartsatok egy anya-fia napot és ne hozd szóba a sulit. Ha jól megy, akkor felesleges stresszelni nyáron is vele.

És próbálj elfogadóbb lenni a barátnőjével . Még ha fiatal is, már felnőttnek számít ilyen téren, ez a normális, hogy szeretne a barátnőjével lenni.


Te hány évesen mentél pl férjhez? 20 évesen neked nem volt párod, akivel szerettél volna lenni?

2017. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget nem árultad csak el. Átment a vizsgáin vagy megbukott mindenből? Ha átment akkor hagyd békén. Amúgy is, ki az aki augusztusban az egyetemmel szórakoztatja a gyereket? Egy olyan háborút vívsz, aminek jelenleg semmi értelme. (Nem mintha máskor lenne ha 20 évesen nem tanul magától)
2017. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem örülj neki, hogy ilyen.

Naponta láthatod itt a millió kérdezőt, hogy unatkoznak, nincsenek barátai, 26 évesen nem volt még nővel, nincsenek céljaik, értelmetlen az életük, csak a szobájukban gubbasztanak és az öngyilkosságról ábrándoznak.

Én javaslom, hogy ne aggódj miatta! Biztos elvégzi a tanulmányait, de 20 évesen szükség van a társasági életre is.

Bízz benne! Ne reagáld túl! ;)

2017. aug. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!