Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hány évesen engednétek meg...

Ti hány évesen engednétek meg a gyereketeknek a körömlakkot vagy műkörmöt?

Figyelt kérdés

Én 19 éves vagyok, de nem merem megcsináltatni, mert nagyon félek tőlük.

Az is tök fura számomra, hogy már az ovisoknak lehet körmöt lakkozni, de én először 16 évesen mertem, erre ment, hogy levágom a kezedet, r<b@nc vagy stb. Félek, hogy ezért is megvernek netalántán.

A mai napig teljes letargiában van anyám, hogyha kilakkozom, ezért nagyon nem is merem. A smink ugyanez...

Igazából nem ez a legnagyobb gondom, mert kikészítenek, szószerint.

De tök rossz nézni a kisiskolásokat, akiknek megengedik.


2017. szept. 17. 16:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos anyukádat nem fogod tudni megpuhítani, gondolom egyből mosná le a körmödet.


Nekem is sokkal több minden ment, miután elkoltoztem.

2017. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Körömlakkot akár általánosban is, mondjuk inkább szünetben. Műkörmöt kb. 15 éves kortól.

Anyád meg elmebeteg, nem a körömlakkal van baja, hanem a saját életével.

2017. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%
Öhm... Nekem már 5-6 évesen megengedte halvány rózsaszínnel, vagy lilával, sőt, ő is festette nekem. Általában szünetben volt pár napig, utána meguntam. Később, 10-11 éves korom körül elkezdtem picit sötétebbekkel, tavaly már fekete is volt, szünetben. Gimiben már nem szólnak érte. Ettől függetlenül nem vagyok ribnc, sminkelni nem szoktam, nem bulizok, semmi. Tehát nem ezen fog múlni
2017. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
14
2017. szept. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Anyád tuti nem normális. 19 vagy, hát bakker, felnőtt nő, állj a sarkadra. Nekem már általánosba ki volt szolid színekkel festve a körmöm, gimibe műkörmöm is lett, de aztán meguntam és azóta magamnak festegetem. Nem nagyon értem, 19 évesen mi a fene köze van anyádnak a körmeidhez
2017. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

19 (!) évesen komolyan attól félsz, hogy megvernek egy lakkozásért, vagy szolidabb műkörömért? Nem hogy örülnének, hogy adsz magadra. Hát a baj a családodban nem itt kezdődik, a háttérben sokkal nagyobb gondok lehetnek. Sajnálom.

Kérdésedre válaszolva, én spec. a kisunokámnak kifestettem a körmét 3-4 évesen is. Színtelen csillámporossal. Azt a boldogságot, amit az arcán láttam... :) Utána természetesen lemostuk.


Ez mellékes egyébként. Fő véleményem az első bekezdésemben van.

2017. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
34%
hagyjátok, hülye troll, már vagy tizedjére irkálja ezt ide
2017. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%

Nekem már volt műkőrmöm nyáron,és októberben megint csináltatok


14/l

2017. szept. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
98%

Körömlakkot nyári szünetben már 14 éves kortól megengedték a szüleim. Műkörmöt először életemben 16 évesen kértem, mert lagziba mentünk. Anyum bár egészségtelennek és nagy hülyeségnek tartja a műkörmöt, megengedte. Sajnos a műkörmös nem vette észre (én sem), hogy a körmöm sérült volt, így a műköröm miatt nem tudott gyógyulni, levegőzni, ezért begyulladt. Orvos szedte le. Azóta soha többé nem kell műköröm. Lakkozni ma is lakkozom.

23/N

2017. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
28%
Ha kellő tudatossággal/tudatosságra tanítják az élet értelmét illetően, ilyen kérdés fel sem merül a gyermekben. Semmi szükség ezekre az agyament és környezetszennyező kivagyiságokra! A természetességtől nincs szebb!! Gondolkodj!!!
2017. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!