Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érzés ha az embernek...

Milyen érzés ha az embernek van egy gyereke?

Figyelt kérdés

27 éves pasi vagyok, a barátnőm 31 éves. Ő szeretne már nagyon gyereket és házasságot és összeköltözést. Én is, de igazából kicsit még várnék vele.

Félek a dolgoktól.

Nem tudom miért, de félek, a teljes elkötelezettségtől, a gyerekvállalástól, stb.


Nem érzem azt, hogy erre teljesen készen állnék még.


Ezzel minden férfi így van? vagy 30 felett már nem annyira?

Hogy van ez? Kell valamitől félnem egyáltalán?

Attól, hogy az embernek lesz egy gyereke, attól még lesz szabadideje, lesznek saját akaratai?


Én pl szeretnék még tanulni. Szeretnék sok dolgot véghez vinni, vannak álmaim.

Ha születik egy gyerekem, akkor kb a felére csökken minden törekvésem? Vagy nem befolyásol semmit?


2017. okt. 27. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Attól mert gyereked lesz, a te létezésed nem fog megszünni. Az elején picit rázósabbak a dolgok, de ha a baba és ti is beleszoktok a dolgokba rutin szerű lesz.


DE gondolt át ,hogy tényleg akarod-e, egy gyerek azért nagy felelősség.+pénz

2017. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Először is a sorrendet megfordítanám. Összeköltözés, esküvő, gyerek. Ez mától szmáítva kb 3-4 év.


Én örömmel adtam fel az otthoni gépezést a babagondozás oltárán. Most lesz 6 hetes a lányom. Tartottam én is attól, hogy mi lesz gyerekszületése után, de csalódnom kellett benne. Egyáltalán nem olyan vészes, mint ahogy azt sokan leírják legalábbis nekünk.


Elég fura számomra, hogy pasiként tekintesz magadra, de te tudod.


27F

2017. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, hogy nem azt írtam, hogy férfi vagyok? MOst ez mindegy szerintem.
2017. okt. 27. 22:58
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos az emberek nem irnak öszinte választ , h milyen nehéz. Csak ködösitések, h felelösseg stb mondjuk konkretan ettöl nem tudod elképzelni h hogyan is nez ki a helyzet , ilyen klisék hallatán, h nagy felelösseg , nagy költseg , kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond ( mondjuk ez hamis közhely) , ilyen kijelentések hallatán én sem tudtam okosabb lenni annak idején, nem értettem h KONKRÉTAN mit jelent.

Szulönek lenni nehéz, mert éjszaka a gyerek nem alszik pár évig , szombat vasarnap sincs pihi mert akkor is 5-6 kor kel , teljesen a feleség megszunik egy ideig nönek lenni , megvaltozik a teste ,megnyúlik a has , stb , az apák ezt nehezen viselik, h nincs annyi szex vagy nincs egyáltalán , szinte egyiknek se az jut eszébe hogy Kösz h kihordtad a gyerekem , draga felesegem , hanem haragszik amiert a nö folyton fáradt es elhizott esetleg , arra gondol h jobbat érdemel , egy masik nöt , akinek van rá ideje es nem egesznap anya.

Mindezek mellett az apa többet kell dolgozzon, h el tudja tartani a csaladot , Tehat no sex , sok meló , asszony nem modellalkat már , támogatásra szorul .

A gyerek se biztos h a legszebb , legegészsegesebb es legokosabb lesz. Es azontúl a gyerek erdekei es napirendje az elsö , legalabb 14 eves koraig.

Persze en öszinte voltam es most jön a lepontozás, es a biztatas h vagj bele haver, legszebb dolog a vilagon , stb, rózsaszin felhökön való tánc az egész, könnyu , csupa kacaj es vidámság.

Ilyen is tud lenni, ha nagyon motivalt vagy az apaságra, es szep is tud lenni.

Egy biztos: felelösseggel tartozol egy kisgyerek boldogsagaert , vinni hozni kell oviba suliba naponta , 10-12 evet.

Öszinte voltam

2017. okt. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

4-es én csak a magam tapasztalatáról tudok írni, még hozzá úgy hogy 6 hetes múlt a lányom.


Már a feleségem terhessége végéfelétől a legtöbb házimunkát átvettem tőle, így azzal nincs gondja. Továbbá munka után is átveszem tőle a gyereket, hogy ő tudjon pihenni vagy akár aludni. Így már gondolkozik, hogy megy jövő héten fitnesz terembe, mert visszaszeretné szerezni az alakját. 4. héttől kezdődően hétvégenként próbálkozunk a szeretkezéssel. Igen vannak kellemetlen pillanatai a gyereknevelésnek. Amikor WC-n ülsz és hallod, hogy üvölt a gyerek, mert apa hiánya van és 5 percenként állhatsz fel. Vagy amikor vacsoráznál és öledbe kell venned, mert olyanja van. Vagy amikor az egész éjszakát végig nyűgösködi. De ez ilyen. Mint már mondtam szívesebben foglalkozom vele, mint hogy pl. itt a GYK-n kérdésekre válaszoljak.

2017. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

A felére? Haha. Örülhetsz, ha egy hangyafaroknyi megmaad az álmaidból meg az eddigi életedből, miután gyereked lesz.

Ahol mindkét szülő dolgozik és jól keresnek, van hitelmentes saját lakás, saját autó, stabil munkahely, ott van esély.

De valóban, egy gyerek (vagy több) ÖRÖK elkötelezettség. Onnantól kezdve nem mész oda, ahova akarsz, nem csinálsz azt, amit akarsz, nem élsz úgy, ahogy akarsz. Ha a gyerek érdeke azt kívánja éppen, akkor otthon fogsz ülni 2 hétig és takarítod a hányást meg a taknyot. Ha a gyerek hisztis lesz, akkor nem fogtok nyaralni menni legalább 10 évig. Ha nagyon anyás lesz, és minden este az anyjával alszik majd, akkor lemondhatsz a szexről is.

A pénzt nem új autóra vagy xboxra teszitek félre, hanem a gyereknek karácsonyi ajándékra.

A gyereket pelenkázni kell, etetni kell, fürdetni kell, altatni kell, orvoshoz vinni ha beteg, csitítani, ha ordít a buszon vagy a vonaton...

Gyakorlatilag 0-24-ben ugrásra készen kell állnod, hogy a gyereknek bármi kellhet. Ha elkezd mászni, akkor a szemedet se veheted le róla, nehogy baja essen.

Ha a barátnőd szülés után visszamegy dolgozni, és te maradsz otthon, akkor a gyerek meg a házimunka mellett lesz napi 1-2 órád tanulni. Ha nem alszol el a fáradtságtól rögtön.

Ha még nem állsz készen, és szeretnél több dolgot elérni az életben, akkor ne vállalj csak azért gyereket, mert a barátnőd (meg a társadalom) ezt erőlteti rád. A saját életed legyen a fontos, ne másé. Igenis élj, igenis tanulj, igenis valósítsd meg az álmaidat, amíg még lehet. Gyereket meg majd akkor csinálj, ha már nem lesz jobb dolgod és ráérsz.

2017. okt. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Látod? Van, aki boldog attól, hogy papucs lehet. De neked nem kötelező ezt választani, csak mert a nőd így akarja.
2017. okt. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Csak az érzés érdekel?

A legjobb a világon!

Amikor először látod mozogni az ultrahangon, mint egy kis csúnya kukacot, de már érzed, hogy gyűlnek a könnyek, mert a tiéd. A büszkeség, ahogy érzed először rúgni. De akkor még el se tudod képzelni, hogy milyen lesz, mikor először kézbe veszed.

Voltál már olyan igazán, őrülten szerelmes? Nagyjából ezt érzed. Imádod. Gyönyörű, tökéletes, édes, illatos, selyemhaja van, gügyög.

Aztán mikor kezd nagyobb lenni, ez akkor se csillapodik. Tudja ő is, hogy elég a két törékeny kis karjával a nyakadba csimpaszkodni, és úgy is elgyengülsz.


Nem fog véget érni az életed. Ez egy baromság.

Mi szexelünk, amikor csak tudunk. Rengeteget megyünk csavarogni, bejártuk az egész országot. Először csak olyan, mint egy kis batyu, ahogy kendőben viszed. Igazából nem sok vizet zavar. Aztán egyre nyiladozik az értelme. Később már az a cél, hogy őt lenyűgözd. :) Első séta a hóban, esőben, első fürdés a Balatonban, hajókázás, vonatozás, állatkert: fantasztikus, hogy rá tudnak csodálkozni mindenre.

Motiváció: számomra nincs erősebb. Nem csak magamnak, hanem nekik is a legjobbat akarom. Azért tanulok, hogy többet legyek otthon. Azért dolgozok, hogy mindent meg tudjak adni.


Természetesen nem szűnt meg az "én idő". Ha a feleségednek is biztosítod a sajátját, akkor ezt tízszeresen kapod vissza. Az első időszak után jó kicsit kettesben is lenni. De nekünk ilyenkor is minden tűzoltó kocsiról az ugrik be, hogy a kicsi hogy örülne. XD Egy buli, mozi, koncert simán belefér. Mindenki más: nekünk a nyaralás elképzelhetetlen lenne a gyerekek nélkül.


Nem alszik, fejedre köpi a spenótot, pelenkázni kell? Ja, persze, egy évig. Aztán kész kis ember. Nem tart örökké. Annyira rövid ideig magatehetetlen kisbaba, ezt te most el se tudod képzelni. Inkább élvezd és használd ki azt a röpke pár hónapot, mert nem jön vissza.


Mire elkezdődik a suli, egész kis önálló ember. Megy a barátaihoz játszani, (szexelhettek nappal a konyhában!) elvan nélküled fél napig. 12 éves kortól örülsz, ha naponta egyszer kidugja az orrát a szobából, és együtt vacsoráztok. :D

Innentől új élet kezdődik szülőként is. Újra el lehet menni spontán programokra, ki tudtok maradni este, sokat lehettek a pároddal kettesben.

A gyerek már annyira nem is gyerek. Agyam eldobom, micsoda egyéniség lett, milyen komoly beszélgetéseket lehet velük folytatni.


Sose gondoltam rájuk nyűgként. Akkor se, amikor éppen húzós időszak volt.

Aki nem élvezi, hogy szülő lehet, annak üzenem, hogy ezt te b.tad el. Ezt a szulő-gyerek viszonyt teljes mértékben te alakítod. A férj-feleség kapcsolatért is tegyél annyit, mintha csak rajtad múlna, hogy jó legyen. Tízszeresen kapsz vissza mindent! A jót és a rosszat is!


Üdv

Egy három gyerekes apa

2017. okt. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

6-os.


Ezeket a feltételeket nem nehéz teljesíteni. Nekem már 27 évesen sikerült.


"Ha a gyerek érdeke azt kívánja éppen, akkor otthon fogsz ülni 2 hétig és takarítod a hányást meg a taknyot. Ha a gyerek hisztis lesz, akkor nem fogtok nyaralni menni legalább 10 évig. Ha nagyon anyás lesz, és minden este az anyjával alszik majd, akkor lemondhatsz a szexről is."


Ha mindez megtörténik, akkor ott már komoly gondok vannak a fejekben, úgy mint a párkapcsolatban. Ha mindkét fél normálisan áll hozzá, akkor nincs ilyenről szó. Jövőre megyünk nyaralni külföldre valahova. A feleségem még semmilyen támogatást nem kapott, de az én fizumból még egy 1,5-2 milliós autóra is összetudjuk kaparni a pénzt néhány hónap alatt.


Várni, amíg nem lesz jobb dolga? 40 évesen szülni? Pff az már nagyszülővé válás kora, nem az első gyereké. Meg aztán ha gyerek kirepül, akkor örlühetsz, ha tudsz mozogni. Én még akarok egy jó tíz aktív évet a gyerek után is.

2017. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
szerintem érthető, hogy 27 évesen nem ez a rövid távú életcélod. Ezért nem jó idősebb nővel kezdeni, mert a nő harminc körül max. már nagyon szülni akar. Ha nem érzed magad képesnek arra, hogy ezt vállald, akkor záros határidőn belül mondd el ezt a barátnődnek, hagy keressen mást. Nem a te hibád, hogy felkészületlennek érzed magad, szerintem ez teljesen érthető a korodban, csak nem szabad egy nő idejét húzni.
2017. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!