Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudják félretenni...

Miért nem tudják félretenni érzelmeiket komoly döntések meghozatalában a szüleim? 18/F

Figyelt kérdés
Úgy érzem, csak én tudok felnőttként vitázni, amikor leülünk egy asztalhoz a szüleimmel megbeszélni a család nagyobb döntéseit, és ezekből mostanában bőven akad, mert csak másfél éve költöztünk másik városba. Felmerült a régi lakás eladásának lehetősége, amit csak fater akar, mert ő nem szereti a régi városunkat, de én, anyám meg tesóim igen, ott születtünk meg minden, még mindig odaköt életünk nagyrésze. Apám mindig azt hangoztatja, hogy adjuk el, mert így majd vehet nekünk, a gyerekeknek új lakást az új városban. Én ezt nem szeretném, mert nem is biztos, hogy itt szeretnék élni pár év múlva, egyetem után. A másik, hogy a régi lakás árából ebben a városban csak egy kis szar lyukat lehetne venni, aminek semmi értelme ebben a helyzetben. Ha később, kialakulóban lesz a saját életem, akkor még mindig ott lesz a lehetőség eladni a lakást, és a tesóimnak is ráér még ezen gondolkodni, hiszen mindketten fiatalabbak mint én. Amikor ezekkel a gondolatokkal érveltem, akkor apám felállt és kiment a szobából, anyám persze sír, mert ilyenkor fater személyeskedő beszólásokkal próbál ,,megoldást" találni a helyzetre, kishúgom is sír, mert nem érti, hogy mi történik, csak attól fél, hogy elválnak a szülők. Ilyenkor nem tudom mit tegyek, mert ez kb. hetente megtörténik és mindig ugyanez a vége, hiába érvelek halál nyugodtan, és próbálok nyugtatni mindenkit, egyszerűen nem lehet a szüleimmel felnőttként beszélni, csak balhéznak mint a kisgyerekek. Nem tudom mit tehetnék, esetleg valakinek van hasonló élménye vagy ötlete a megoldásra?

2017. okt. 28. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Pont, hogy te nem teszed félre az érzelmeidet. Örülj, hogy egyáltalán van beleszólásod, és neked akarnak a pénzből lakást venni. Nem lenne kötelessége apádnak, hogy ezt felajánlja.

Mit tehetnél? Mondjuk ne vitatkozz. Ha ők el akarják adni a lakást, akkor adják el. Te meg majd veszel magadnak ott, ahol akarsz.

Te generálod a balhét, nem ők.

2017. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Meg milyen az már hogy neked vegyenek lakást a kistestvéreidnek meg majd megoldják ahogy akarják?
2017. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Itt pont te gondolkozol érzelemvezérelten.

Ráadásul önző vagy. Miért NEKED vennének az áráért lakást? Pár év alatt csak őgy összeszednek majd másik két lakásra valót a tesóknak?

Az évekig üresen álló lakás a legrosszabb dolog. Vagy eladni vagy kiadni.

2017. okt. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Abban nincs igazad, hogy a szüleid gyerekesek, te meg nem.

De abban igazad van, hogy tök fölösleges venni egy lakást, amit 1. nem használsz 2. később sem szívesen használnál.

(Velem is ez történt: a nagyszüleim nagyon nagyvonalúan vettek nekem egy lakást - egy olyat, ami nekik tetszett. Én először udvariasan elmondtam a fenntartásaimat, persze le lettem tolva, hogy hálátlan vagyok meg minden. Soha egy percet nem éltem abban a lakásban, a vétel, az eladás, a köztes fenntartási munkák elvittek egy csomó pénzt...)

Most úgysem áll úgy az ingatlanpiac, hogy olyan marhára megérné épp most vásárolni.

2017. okt. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindegy hol veszik meg az ujabb lakast? Ha olyan helyen, ahol egy kis lyukat lehet csak venni, az is mindegy, mert mikor eladasra kerul, ha netan par ev mulva megsem kell, akkor ugyis megkapjatok erte azt a penzt, amennyibol mashol (peldaul a regi varosban) nem csak egy lyukat lehet venni. Tehat ugyanott lesztek, a penz ugyis megmarad.
2017. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Hello, elozo valaszolok, nem a kerdezo kap lakast, hanem a kerdezo + a testverei. Szovegertelmezes... „így majd vehet nekünk, a gyerekeknek új lakást az új városban"
2017. okt. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Valószínűleg az új városban könnyen és több pénzért ki lehetne adni a kis lukat is, amiből plusz jövedelme lenne a szülőknek. Abból lehet pl. mindegyikőtöknek lakáskasszát nyitni vagy simán félretenni, ti aztán ott vesztek lakást, ahol akartok. A helyükben így, hogy többen vagytok tesók, nem is gondolkoznék azon, hogy a te nevedre vegyék, kizárólag a sajátjukra.

Amúgy akit az érzelmek vezérelnek, az te vagy, nem csodálom, hogy apád inkább kiment a szobából, amikor előadtad a bölcsességedet. Gondolom, nem akart így 18 évesen felpofozni.

2017. okt. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ELőttem jól mondják azok, akik azt hangoztatják, te nem teszed félre az érzelmeid. Gyakorlatilag befektetésről beszéltek, pénzről, ingtlanról, itt pedig nincs helye annak, ki mihez mennyire kötődik.

Viszont nem az eladás az egyetlen opció. Persze ez rövid távon nagyobb összeget jelent, de ha nem akarjátok azonnal eladni, miért nem adjátok ki? Nyilván szerződéssel meg minden, nehogy a végén nektek legyen bajotok belőle.

Ami a bérletből befolyik, mehet takarék számlára, aztán pár év múlva az ott felgyűlt összeg plusz a lakás eladási ára már nem csak egy lyukra lesz elég az új városban.

Nem egy embert ismerek, aki csak azért nem adta el az előző lakásait, hogy az egyetemista albérlők szépen eltartsák majd nyugdíjas korára, és ami azt illeti, valóban jól csinálja, hiszen kereslet az mindig van kiadó lakásra.

2017. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Apádnak van igaza ,gondolom tudja hogyha most eladja esetleg többért el tudja adni mint 5 év mulva .

Egy lakást amibe nem laknak azt vagy eladni vagy kiadni érdemes.eből befolyo összeget ha jó helyen van érdemes kis lukba fektetni utána kiadni mert jó pénzt hozhat.havonta

2017. okt. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked ebbe nincs beleszólásod, majd ÖK eldöntik, mit csinálnak a lakással - mellesleg minek álljon ott évekig és rohadjon le, ha nem is laktok benne?
2017. okt. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!