Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Negatív szülők! Mit lehet...

Negatív szülők! Mit lehet tenni? (lent)

Figyelt kérdés

A szüleim pesszimisták és bár sosem bántalmaztak vagy ilyesmi, mindig odafigyeltek/figyelnek az étkezésemre a iskoláztatásomra, mégis rettenetesen nehéz velük mert tele vannak negativitással. Ez pedig persze az én teljesítményemre is kihat minden téren.

Ha elmegyek otthonról és/vagy igyekszem kevés időt tölteni velük akkor amiatt kibuknak.


Ti mit tennétek ilyen szituációban?


17F



2017. okt. 29. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

enyémek is ilyenek

menj kollégiumba vagy valahova messzire mert elszarják az életedet

csak mert nekik szar, neked nem kell hogy szar legyen

2017. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Detto. Még a megoldásban is problémát látnak. Akkor lett jobb, amikor elköltöztem. Ők maradtak olyanok amilyenek voltak én meg teli energiával. Ha elköltözöl arra figyelj, hogy ne vidd magaddal azt a fajta gondolkodást.
2017. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Majd később rájössz, hogy lehetséges, hogy időnként mégiscsak nekik volt igazuk.

Ugyanis a pesszimista, -lehet, hogy- csak egy jól értesült optimista.

2017. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

#3


Ok, de egy fiatal, aki előtt még ott az élet, legyen inkàbb optimiska

2017. okt. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A pesszimizmust nem kell magyarázni. Az egy döntés. A könnyebbik döntés.

Ahogy Henry Ford is megmondta:


"Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz."

2017. nov. 2. 10:59
 6/10 A kérdező kommentje:

Amugy srácok, köszi a válaszokat, sokat segít, hogy tudom, nem csak nekem van ilyen problémám.

De amíg itt lakom addig mit tegyek? Ti, hogy oldottátok ezt meg?

2017. nov. 2. 11:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülők igazából csak a jót akarják, de nagyon rossz hatással van az ilyen közeg az emberre. Rossz ezt leírni, de amint tudsz, szakad ki az otthoni környezetből, mert bár nem szándékosan, de nagyon lehúznak.
2017. nov. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyenek, mindig is ilyenek voltak. Bármi problémám adódott nem segítettek, hanem üvöltöztek egy sort és tetőzték a bajt. Semmi nem volt jó bármit is csináltam.

Egy rakat szarnak tartanak minket a tesómmal, és mindenki mást is.

Ezzel nem tudsz mit csinálni, és ne is pazarolj időt arra, hogy ezen változtatni akarsz, mert csak rámegy az életed és az idegrendszered. Amint tudsz, próbálj meg a saját lábadra állni és hallgass saját magadra. Én is elmenekültem otthonról 20 évesen. Nem is értem, az ilyenek miért vállalnak gyereket, csak lehúzzák őket.

34/N

2017. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:

Ne engedd hogy az állandó siránkozásuk hatással legyen rád. Ha valamit szeretnél, csináld meg!

Nálunk anyám ilyen, állandóan mindenen idegeskedik, szerintem minden xar és soha semmi sem fog sikerülni. Bármibe kezdtem is bele életem során, mindig azzal fogadta hogy háát nemtudom, háát nem fog ez menni, hááát szerintem el se kezdd... legyen szó arról hogy befestem a hajam vagy elkezdek egy sportot vagy hogy eldöntöttem hogy x egyetemre megyek. A mai napig ilyen pesszimista, nincs mit csinálni vele.

2017. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez egyébként szomorú. Márhogy engem eltartanak, nem ütnek, csak ez a mentalitás ami zavar. Gondolom néhányotokat bántották is, és ebben nekem nincs részem.

Ettől függetlenül még mindig nem jobb, de köszönöm a válaszokat és minden jót mindenkinek!

2017. nov. 5. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!