Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttek! Van olyan dolog,...

Felnőttek! Van olyan dolog, amit nem bocsátottatok meg a szüleiteknek és nem is fogjátok?

Figyelt kérdés
Amit pl gyerekkorotokban történt és később sem tudtátok feldolgozni, mert olyan durva volt.
2017. okt. 29. 13:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%
9.: igen, nekem ez a gondom. Neked meg más. Szerintem tiszteletben kéne tartani, hogy valakinek igenis fajó dolog lehet valami, ami nem olyan nagy gond, mint ami a te életedben történt. Úgy gondolom, attól, hogy neked nehéz életed volt, nem kell ugyanolyan érzéketlenné válnod, mint a szüleid. Lehet, hogy te az én problémámat semmiségnek érzed, de ez nekem akkor is fájó dolog volt.
2017. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Az, hogy elhagyott születésem után egyből, és azóta minden alkalmat elszalasztott, hogy láthasson.

De talán nem is bánom

2017. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hm...jó kérdés. Mainapig tartom a kapcsolatot az anyámmal,pedig egy alkesz és egész gyermekkoromban lelki terrorban tartott. Ettől függetlenül is fontosnak tartom,hogyha keveset is,de találkozunk. Ettől függetlenül felnevelt és mellettem állt,amikor kellett. Ugyan sokszor részeg volt és cikis helyzetbe hozott, sokszor szégyelltem is. De ő az anyám, felnevelt és embert faragott belőlem. Ha nem ilyen lett volna,lehet én sem lennék ennyire talpraesett. Ettől független elítélem az életát és életminőségét,de nem büntetem azzal,hogy megszakítom vele a kapcsolatot. Ő az anyám,bármilyen is.
2017. okt. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

- folyamatos fizikai és lelki terror

- kivételeztek öcsémmel

- nem segítettek elindulni az életben úgy, ahogyan tudtak volna (azért hálás vagyok, hogy volt egy lakás, amibe beköltözhettem, de ezen kívül semmi... pedig lett volna rá pénz, és sztem egy rendes szülő segít... nyilván nem mindent rak a gyerek feneke alá, de na... de nagyanyám heppjeinek a pénzelése fontosabb volt, mint hogy elindítsanak az életben, hogy legyen a számlámon pénz... zsebpénzt nem kaptam, és amiatt ordítottak velem, hogy miért éltem fel azt a kevés pénzt, amit rokonoktól kaptam ünnepekre)

- voltunk fiatalabb koromban egy baráti családi esküvőn, ahol le nem szállt rólam, majdhogynem zaklatott egy 60-as ismerősük, és nem léptek közbe, ehelyett inkább elmentek cigizni annak a fószernek a feleségével, mert ciki lenne XY nénit megsérteni... utána meg kamuztak, hogy jaj, nem látták, meg XY bácsi csak jó fej volt... aha, a fél esküvői vendégseregnek azonnal leesett... tőlük akár meg is erőszakolhattak volna, de az fontosabb, hogy XY néni ne sértődjön meg rájuk, mert nem mennek el cigizni :(

- elmarták a barátaimat, aztán utána leantiszocoztak, amiért nincsenek barátaim

2017. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen az anyám alkoholizmusát, a lelki fèlelmet mindennap hogy mikor iszik,èppen melyik utcáról kell kómában összeszedni. A mai napig vannak rèmálmaim emiatt, átèlem álmomban a múltat. Az öcsém ez 10èvesen nekem kellett gondozni 2hónapos korától.
2017. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!