Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog, hogy egy...

Normális dolog, hogy egy olyan családban, ahol nincsenek anyagi gondok a család azon van, hogy minél előbb "kirúgja" a 19 éves lányt a nagybetűs életbe?

Figyelt kérdés

"Egyke" (van egy tizenhét évvel idősebb féltestvérem, de apukánkkal nincs jóban) vagyok értelmiségi, de idősebb (50-es anyuka, 60-as apuka) szülőkkel. Nem arról van szó, hogy otthon akarok ülni és a szüleim nyakán élősködni, de 18 éves korom óta, amióta megvan az első komolyabb barátom, a nagymamám a gyűrűsujjamat nézegeti és folyton kérdezgeti, hogy "Megkért már?" "Mikor mész már végre férjhez?"

Imádom a biológiát és a kémiát, és biológia BsC-re, (MsC majd PhD) akartam menni, de anyukám nem engedett, mondván "több ideig lennék egyetem", és ő minél hamarabb szeretné, hogy diploma legyen a kezemben és dolgozzak, így gyógytornásznak tanulok, pedig nem akarok betegekkel foglalkozni, nem bírom elviselni a beteg emberek látványát (tudom, gonosz vagyok, de mit csináljak, ha így van). Még a biológia-kémia/angol/testnevelés tanár is jobban feküdt volna nekem, de az "is túl sok idő".

Mostanában mondja, hogy hiba volt, hogy harminc felett szült, ha újra csinálná, huszonévesen szülne (amúgy ő évekig "könyörgött" apának, hogy vállaljanak gyereket, de apukám idősnek tartotta magát egy gyerekhez), és azt szeretné, hogy egyetem (csúszás nélkül!) után férjhez menjek és szüljek gyereket. Azt mondta, hogy ötvenévesen ő már inkább unokázna, nem pedig egy kamaszlányt/egyetemistát támogasson. Szerinte 23 évesen így is "késésben" leszek, és nagyon irigyli egy kollégáját, aki húszévesen szült, és a lánya már húszévesen "kirepült". Pedig annyi "vágyam" van: Erasmus, CampLeaders/ResortLeaders, de a barátom egyikre sem enged el. Ő már a közös jövőnkre spórol, és anyukám is félretesz mindig egy bizonyos összeget az esküvőnkre. Dolgozni nincs időm meg energiám évközben, mert a barátom "nem enged", anyukám szerint meg a tanulás rovására fog menni. A nyári munkával keresett pénzt is csak a "párkapcsolatomra" költhetem (közös nyaralás, gyerekekre/lakásra/esküvőre való spórolás)

Ami apukámat illeti, szeret engem, de inkább úgy viszonyul hozzám, mint egy nagypapa, nem mint egy apuka. Levitt a játszótérre, játszott velem, elvitt kirándulni, anyagilag támogat, de mindig lepasszolt anyának, ha baj volt a suliban vagy beteg voltam vagy "szerelmi bánatom" volt. Egyszer tanácsot kértem tőle, ő meg azt mondta, hogy ő ehhez már öreg, és ha bajom van anyukámmal meg a nagymamámmal, akkor oldjam meg magam.


2017. okt. 23. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
99%

Na ide figyelj, az a büdös nagy helyzet, hogy csak egy életed van. Hagyd a pitsába azt az egyetemet amit nem akarsz csinálni. Menj el dolgozni, gyűjts egy kis pénzt, februárban jelentkezz oda ahová szeretnél. Szeptemberig azért ha dolgozol elég jó is alapot össze tudsz szedni. Elmész koliba, diákmelózol és szépen megcsinálod amit TE akarsz. Ha nagyon húzós, akkor vehetsz fel diákhitelt egy keveset. Simán meg lehet csinálni ha akarod.

De ezeket a mérgező embereket akik most körülvesznek azonnal hagyd magad mögött vagy nagyon nyomorúságos életed lesz! Az uralkodó családodat és a s_ggfej "barátodat" is.

2017. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen barátot AZONNAL kirúgni, ha már sajnos a primitív anyádat nem rúghatod ki.

Mi az, hogy a barátod NEM ENGED?! Mi köze hozzá, hogy te mit akarsz az életeddel kezdeni? Ha már most elnyom, sejtjeted, hogy milyen életed lesz melette!


Állj ki magadért, tanulj tovább, ne házasodj, és főleg ne hagyd, hogy gyereket csináltassanak veled fiatalon!

Ez igazi prolitempó anyád részéről, a műveletlen bunkó emberek szoktak továbbtanulás helyett gyereket szülni.

2017. okt. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
A számodra félretett pénzhez hozzáférsz? Azonnal húzd be egy saját bankszámlára, ami csak a te neveden van, és abból finanszírozd a továbbtanulásodat.
2017. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Anyukám azt mondta, hogy bánja, hogy idősek apukámmal, mert ha apukámmal történik valami vagy vele, akkor egyedül maradnék a világban, és csak akkor lenne nyugodt, ha lenne saját családom. Vagy legalább lenne egy testvérem vagy a nővéremmel lenne jó viszonyuk.


Unoktesómék négyen vannak testvérek, de mindegyik tanulhat(ott) kedvére, csak az anyagiakat kellett maguknak intézniük érettségi után, de se a mamámtól, se a szüleiktől nem jött a nyomás, hogy mikor nősülsz már meg/a felsőoktatás csak kiesett év a családalapítástól.

2017. okt. 23. 13:35
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Nőjél fel! Nem a más tulajdona vagy, hanem a sajátod! Mi az, hogy a barátod nem enged dolgozni? Kicsoda ő, a partnered vagy a gazdád? Szépen beiratkozol oda, ahova akarsz, nem kérsz engedélyt. Nem fognak otthonról kidobni, de ha mégis, akkor marad a levelező tagozat, szobabérlet (többet nem fogsz tudni kigazdálkodni) és munka.
2017. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem, a te életedet miért mások irányítják?
2017. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
annyi már ragadhatott volna rád a fősulin, hogy gyógytornászként messze nem csak azt jelenti, hogy betegekkel kell foglalkoznod.
2017. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam resort leadersen és ki ne hagyd :) Ha rám hallgatsz nem táborba mész, mert a resort sokkal nagyobb szabadságot ad és több pénzt is keresel. Életem egyik legnagyobb élménye és csúszni sem kell érte, hiszen nyáron van.

A pasit rúgd ki, mert mi az hogy nem enged el. Nem normális hogy anyáddal karöltve eltervezi az életed, a gyógytornászt meg nemtom. Igazából van gyógytornász barátnőm és azok az emberek nem úgy betegek, mint amire te gondolsz szerintem. Nem muszáj kórházban dolgozni a félig lebénult strokeos betegekkel, ami tényleg megterhelő lelkileg. Barátnőm mindenféle magán stúdiókban tart órákat. Akár pilates, jóga, nyújtás, trx irányban is. Mindenki a saját lábán jön be és úgy is távozik, max fájós derekakon segít :)


Azt gondold végig, hogy mi a fontos neked és hogy tudod függetleníteni magad. Értelemszerűen anyukád legalább minimális támogatására szükséged van, hogy lakhass otthon például. Sajnos csak diákmunkával nagyon nehéz egyetemet végezni, ha tényleg kirak. Vagy pénzed nem lesz elég, vagy időd és akkor könnyen megcsúszol, de minek a pasi? Csak visszatart téged az álmaidtól. Itt is egy akadályként beszélsz róla és nem a párodként, akivel szeretitek egymást. Dobd ki, jobb lesz utána akkor is ha az elején picit hiányzik.


Írod, hogy szívesen lettél volna tesitanár, szóval gondolom nem állna tőled távol, hogy a barátnőmhöz hasonló munkát végezz :) Gondold át, hogy a érdekel-e és ha igen, akkor a gyógytorna nem egy rossz alap. Persze kell még hozzá a többi tanfolyam is (ami sajnos nem kevés pénz), de utána elég hiteles lennél azzal, hogy nem random 3 napos tanfolyammal szerezted az oktatói papírodat, hanem az csak kiegészítés. A biológia phd szép gondolat, de remélem tudod, hogy kb lehetetlen. Sajnos ismerem az eltés felvételit és nincs egy korrekt felvételi lap, hogy akkor ki a legjobb bioszból/kémiából, stb, hanem egy beszélgetés dönt. Értelemszerűen azt meg az nyeri, aki első félévtől kezdve ott sündörgött és puncsolt a profoknak.

2017. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a gyógytornász nem merül ki abban, hogy kórházban kell dolgozni bagóért, de az én "jövőképemmel" (egyetem után esküvő és egy-két gyerek) nemigen lenne lehetőségem továbbképzésekre és tanfolyamokra.
2017. okt. 23. 14:19
 10/21 A kérdező kommentje:
Azon kívül szerintem minden gyógytornász kórházban kezdi, ha más nem, azért, hogy legyen mit beírni az önéletrajzba "munkatapasztalat" címen.
2017. okt. 23. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!