Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van anyambol, koltozni...

Elegem van anyambol, koltozni akarok! Mi legyen a kutyaval?

Figyelt kérdés

23 eves lany vagyok. Anyammal elek. Igazabol sose volt olyan jo a kapcsolatunk.

Minden mozdulataval, szavaval hihetetlenul folidegesit. Folhiv a munkahelyemen apro jelentektelen szrsagok miatt, nincs tekintettel a masikra, undorito szokasai vannak, tojik mindenre, szamon ker a penzemrol, kiabal.

Elegem van belole.


Egy kisvarosban elunk, amihez igazabol semmi kozom. Utalok is itt elni. Egy nagyobb varosba jarok dolgozni, ott csinalom a jogsit is. Igazabol teher nekem itt lakni, bejaras is nehez.

Viszont, van egy kutyam, nagytestu, aki a kertben lakik es nagyon szeretem.

Nelkule nem koltoznek,viszont anyam tojik a fejere. Ha nem alszok itthon, nem eteti, nem ad neki inni, mindig megkoti ha en elengedem. Ha lennek itt, oda adna valakinek, ezt mar mondta. Az a baj, hogy panelba nem igazan engednek haziallatot, foleg nem egy 35 kg-os kutyat , akit igazabol nem is szivesen tartanek a 4 fal kozott. A kiado kertes hazak pedig iszonyat dragak.

Az idegeneket nem szereti, morog rajuk.

Anyammal viszont nem hagynam, mert soha tobbet nem latnam, akkor inkabb szenvedek itt. Azert tettem fel a kerdest, hatha van otletetek ezzel a helyzettel kapcsolatban, mert mar nem birom idegileg.



2017. okt. 30. 18:54
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Nem szeretnem bizonygatni neked, milyen problemakkal jarok pszichológushoz 2 eve draga anyam miatt. De ha ennyire nem birod ki, akkor tessek: koztuk van a tulzott agresszio, hirtelen duhkitores, szorongas es egyebek. Csak egy kisebb pelda, hogy megertsd.

De mivel nem errol szolt a kerdes, nem magyarazkodok tovabb


Koszonom a valaszokat, keresni fogok ilyej kutyas csoportokat!

2017. okt. 30. 19:19
 12/29 anonim ***** válasza:
30%
Nem kért senki magyarázatot, de pont ezt mondtam én is. A kérdés része volt hogy problémád van vele , ergo a válaszom teljesen helyén való...jó éjt!
2017. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
34%

"Soryg nevű felhasználó válasza:


A reakciódat látva, nem is biztos hogy anyukáddal van a gond..."


Barom!!!

2017. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%

Nálam ugyanez a helyzet, csak nekem egy 13 éves angol agaram van. Én se terveztem meg 10 évesen az egész életemet betűről-betűre. Nem tudhattam, hogy a szüleim elválnak, a mostohám meg felizgul rám, amiért anyám engem hibáztat... Pedig milyen egyértelmű és előre kiszámítható volt, nem?

Visszakanyarodva: jövő héten költözöm albérletbe, a séma ugyanaz lesz, mint itt, reggel elmegyek vele futni 1 órát, hazaérve délután dettó, este nyugis séta (mindenki visszautasított azzal, hogy egy agár nem való lakásba). Ezt elmondtam az albérlet-kiadónak is (ő azt kérte, hogy vigyem magammal), hogy nagy változás nem történik. Megcsináltunk pár alapvető parancsot (ül, fekszik, marad, lábhoz stb.), hogy lássa mennyire szófogadó. Végül kiadta emberi árért :) Persze ezt nem 1 hónap alatt találtam meg, jó fél éve próbálkoztam, hogy találjak olyan albérletet olcsón, ahova vihetek kutyát is.

2017. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha fent vagy facebook-o, ott találsz "speckó" csoportokat, ahol kifejezetten állatbarát albérleteket hirdetnek. A kuyta szerintem bírni fogja, inkább lesz a gazdival a négy fal között, mint egyedül az udvaron.
2017. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
17%
10 évesen is felfog annyit egy gyerek - ha nem teljesen idióta -, hogy egy kutya 16-18 évig elél. Egyszerű matematikai művelettel kiszámítható, hogy ő maga hány éves koráig lesz érte felelős - Ő, és nem az anyja, a nagynéni meg a szomszédasszony. 26-28 éves korban pedig illik már a saját háztartásában, és nem az anyja nyakán élni.
2017. okt. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg vannak olyan panelek ahol nyugodtan vihetsz kutyát is, én is panelban lakok, ki is volt írva hogy állatokat nem szabad behozni . Ehhez képest hányszor csapott meg a kutyaszőrszag a liftben, meg hányszor láttam hogy 3 nagytestü kutyákat sétáltatnak belefé a lépcsőházba? Elárulom: sokat :D Ha be vannak tanítva, sétáltatod őket nem lesz bajuk tényleg.
2017. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
93%

Figyu! Ha le van fárasztva a kutya, akkor nem lesz baja a lakásban. Rengeteg kutyás albi van, a facebookon vannak erre speciális csoportok is. Ha a kutyád nem rombol, szobatiszta, akkor nem lesz semmi baj. Vannak kutyás ismerőseim akik átmenetileg panelban laknak, simán elvannak a kutyák.


Nem tudom a tiéd milyen, de mi egy német juhászt cipelünk magunkkal rendszeresen 1-2 hétre nyaralni és bizony van, hogy rossz idő esetén bent van egész nap a szálláson, pedig alapvetően kerti kutty. Abszolút jól viseli.

2017. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
96%
Boldog független éveket és sok szerencsét mindkettőtöknek Kérdező!:)
2017. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
30%

A kutyánál a szülő a hibás.


Nekem rimánkodhatna akárhogy a gyerekem, nem kapna kutyát, többek között épp ezért. Mert a fene sem tudja, hogy 5-6-10 év múlva hol lesz.

2017. okt. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!