Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van anyambol, koltozni...

Elegem van anyambol, koltozni akarok! Mi legyen a kutyaval?

Figyelt kérdés

23 eves lany vagyok. Anyammal elek. Igazabol sose volt olyan jo a kapcsolatunk.

Minden mozdulataval, szavaval hihetetlenul folidegesit. Folhiv a munkahelyemen apro jelentektelen szrsagok miatt, nincs tekintettel a masikra, undorito szokasai vannak, tojik mindenre, szamon ker a penzemrol, kiabal.

Elegem van belole.


Egy kisvarosban elunk, amihez igazabol semmi kozom. Utalok is itt elni. Egy nagyobb varosba jarok dolgozni, ott csinalom a jogsit is. Igazabol teher nekem itt lakni, bejaras is nehez.

Viszont, van egy kutyam, nagytestu, aki a kertben lakik es nagyon szeretem.

Nelkule nem koltoznek,viszont anyam tojik a fejere. Ha nem alszok itthon, nem eteti, nem ad neki inni, mindig megkoti ha en elengedem. Ha lennek itt, oda adna valakinek, ezt mar mondta. Az a baj, hogy panelba nem igazan engednek haziallatot, foleg nem egy 35 kg-os kutyat , akit igazabol nem is szivesen tartanek a 4 fal kozott. A kiado kertes hazak pedig iszonyat dragak.

Az idegeneket nem szereti, morog rajuk.

Anyammal viszont nem hagynam, mert soha tobbet nem latnam, akkor inkabb szenvedek itt. Azert tettem fel a kerdest, hatha van otletetek ezzel a helyzettel kapcsolatban, mert mar nem birom idegileg.



2017. okt. 30. 18:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
20%
maximum azt teheted hogy keresel neki egy szereto uj otthont csaladot akik befogadjak. Ha nem akkor kotelesseged hogy gondoskodj rola amig el. anyad egy nagy szemet de ettol meg nem hagyhatod a TE kutyadat szenvedni. sajnallak de az allat pont ugyanolyan felelosseg mint a gyerek. engem 10 napos koromban hagyott el az anyam a nagyim nevelt fel. anyam soha nem szeretett meg es en se ot. a kutyadat ne hagyd sorsara mert o feltetel nelkul szeret teged hiszen te vagy az egyetlen hozzatartozoja.
2017. okt. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Egy szoval se irtam ,hogy magara hagynam, epphogy inkabb maradnek vele, ha nem talalok semmi megoldast.
2017. okt. 31. 07:26
 23/29 anonim ***** válasza:
89%
Akik szerint minek a gyereknek kutya: egy felnőtt sem igazán tud 15 évre előre tervezni, bármennyire is szeretne. Akkor senkinek ne legyen kutyája?
2017. okt. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
81%
Most komolyan van olyan elmebeteg, aki azon rugózik, hogy egy 10-11 éves gyerek nem tervezte el, és valósította meg az életét előre 20 évvel? Még gyerek volt, honnan a jó fütyülőből tudhatta volna? Egy felnőtt sem tud előre minden még 5 perccel sem, mert bármikor lehet bármi. Tervezni lehet, igen, hogy mit szeretnél. De közel sem biztos, hogy az lesz, amit eltervezel. És a problémákat amúgy sem tervezgeti senki. Egy gyerek meg főleg nem.
2017. okt. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb várost - ahova dolgozni jársz - környező települések valamelyikén biztos találnál kiadó kertes házat, töredékéért annak, amennyiért a nagyvárosban lenne a bérelt lakás. Nézz körül, próbáld meg, mindkettőtöknek jobb lenne!

Bár én emeletes házban is laktam együtt a kutyámmal, sőt kutyáimmal és minden rendben volt. A kutya nagyon intelligens, mindenbe beleszokik, ha a szeretett gazdi közelében lehet.

2017. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Pl: [link]


De ha beírod a google-ba, hogy kutyás albérlet, akkor van egy pár.

2017. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan facebook csoportok, amelyek kutyás albérletet keresőknek szólnak, illetve az is opció lehet, amit az egyik előző leírt: a nagyváros agglomerációjában keresel kiadó kertes házat.

Amúgy az én kutyám egy 30 kg-os labi-szetter mix volt, és teljesen elvolt a lakásban. Annyi a titka, hogy napi 3-4 alkalommal kell sétáltatni, amiből egy séta 1.5-2 órás legyen, illetve, ha olyan fajta, ami ezt igényli, akkor agyi fárasztás is kell. Ennek egy részét viszont otthon is megoldhatod.

2017. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
91%

Annak idején én is elköltöztem volna, ha nincs a két kutyám. Az öcsé meghalt, anyám alkoholizálni kezdett. Volt, hogy váratlanul rámtörte az ajtót és ordibálni kezdett velem, mert látta rajtam, mennyire undorodom tőle, ha iszik. Akkor azt ordítottam neki, hogy takarodjon a szobámból, fekete boszorkány. Volt, hogy nem akartam többé megünnepelni a születésnapomat, erre borgőzös hangulatban azt mondta, ő se szeret már élni és csináljuk együtt...Mindennél jobban vágytam egy erős anyára, aki ha hasonló gondolatok gyötörnek, megtart engem...de ő öngyilkosságra biztatott. Igaz, 5 perc múlva megsimogatta a kezem és azt mondta, ha akarom, lehet 6 kutyám. Azért mondta, mert a 2 mellé be akartam fogadni egy kóbort. A végén nem 6 lett, hanem 5. Tényleg megengedte. 13 éven át éltem 5 kutyával. Már csak 4 van sajnos.


Borzalmas volt nekem otthon, csak a kutyáim tartották bennem a lelket. Nekem nagyon fontos lett volna kiszakadni abból a környezetből. Sokszor azért túlóráztam, hogy ne kelljen hazamennem. A fizetésem is kevés volt, de talán magamat el tudtam volna tartani egy kis bérelt szobában. Kutyával nem mehettem volna sehova, nem tudtam volna megfizetni. Ezért maradtam. Nem hagytam el őket sosem.


Anya nem élt sokáig. A testvéremet 4 évvel élte túl.


Olyan ez, mint amikor már gyereked van. Akkor már az ember nem olyan könnyedén bont fel emberi kapcsolatokat.


A férjemmel se lennék már együtt, ha nem lenne a gyerek, a kutyák. Pedig vele százszor jobb, mint anyámmal volt. De gondoskodni így tudok róluk teljesen. Érdek? Ha igen, akkor kölcsönös. Nem tudok vezetni, rettegek az úton, de autó nélkül már egyik kutyám sem élne. Ezért sem dobok el mindent. A kislányommal pedig szerelmesek egymásba. Ezt sem szakítom ketté.


Gondoskodom róluk, ahogy tudok.


Soha nem bántam meg, hogy őket választottam.


Ha tudsz róla gondoskodni, költözzetek együtt, ha nem, akkor inkább maradj otthon.


Leírás alapján anyukád könnyebb eset, mint az enyém volt, de lehet hogy csak nem részletezted eléggé.

2017. nov. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
utolso te egy nagyon eros es igaz szivu jellemes ember vagy. Orulok hogy vannak meg ilyen emberek akikre a nekunk kiszolgaltatott artatlan allatok mindig szamithatnak. nekem is vannak cicaim menhelyesek, es egy akit egy autobol hajitott ki egy szemetlada mert mar nem kellett neki,vannak kutyusaink es lovak es masfele allatok. az a szeretet amit toluk kapunk (a ferjemmel elunk egyutt a farmon kulfoldon) igazi eroforras es csak azzal tudjuk nekik meghalalni hogy halalukig szeretettel es felelosseggel gondoskodunk roluk. ahogyan te is teszed. Kivanok neked es a csaladodnak , allataidnak a jovoben sok boldogsagot es egeszseget , hosszu szep eletet.
2017. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!