Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy olyan emberen, akit a felesége mindenben zsarol és irányít? Ő szenved ettől, de nem meri ott hagyni?

Figyelt kérdés
Pl nem mehet sehová szinte egyedül, mindenről be kell számolnia, a saját gyerekeivel nem találkozhat kettesben. Miért hagyja magát, miért nem áll ki magáért?
2017. nov. 1. 14:38
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Én a gyereke vagyok és fáj hogy így viselkedik velem, úgy érzem nem vagyok neki fontos. :(
2017. nov. 1. 14:45
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az ilyen ember mentálisan beteg. Nincs önbizalma, a felesége elhiteti vele hogy nem kell senkinek, ezért ezt ő is elhiszi. Másrészt, meg kényelmes neki hogy legalább valaki mellette van, minthogy senki, és kezdjen egy új életet. A válás költözés lebonyolítása... Nagyon sok ilyen pasi van. Valószínűleg pszichológus segítségével talán működne, de csak akkor ha ő is mer segítséget kérni, és ő is akarja a változást. Általában azok az emberek ilyenek, akiket kiskorukban is elnyomtak mondjuk a szüleik. Vagy ha ugye végre ugye a lábára áll, de ezt szerintem segítség nélkül nem fog működni.
2017. nov. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
43%

Hogy nem találkozhat kettesben a gyerekeivel? Előző házasságából született?

Gondolom az új asszony tudta, hogy milyen lovat vett, nem lehet véletlen, ha ennyire ellenőrzi.

A férfi meg majd tesz ellene, ha zavarja. Amíg csak panaszkodik, addig nem zavarja.

Inkább csak mosakszik, hogy azért "muszáj" félredugnia, mert ilyen sanyarú élete van. ;)

2017. nov. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

3# vagyok.

Akkor csak azért hivatkozik erre, hogy ne kelljen a szemedbe mondania, hogy miért nem látogat gyakrabban.

Hidd el, ha apád szenvedne, akkor válna.

2017. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%
Azért arra is gondolj, hogy sok esetben az a duma, hogy az "asszony miatt" Valóban csak duma. Így mentegetik magukat, mert ki akarnak bújni a dolgok alól. Szóval vagy igaz hogy a nő a bűnös, vagy nem.
2017. nov. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Igen, előző házasságából születettunk hugommal. Kb 5 éve vannak együtt, és egyre inkább rá telepszik a nő, mi már alig tudunk programokat csinálni együtt mert nem engedi el. Számomra ez érthetetlen.
2017. nov. 1. 14:55
 7/30 anonim ***** válasza:
61%
Le lehet pontozni a négyest, de igaza van. Kinek mi a hihetőbb: hogy egy felnőtt férfit megfélemlít. rettegésben tart a nője, vagy hogy a csávó szarik a gyerekeire, csak néhanapján megy - majd a nőre hivatkozva kidumálja magát?
2017. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
47%

Tehát akkor megint ott tartunk, hogy családon belüli erőszak csak akkor van, ha nő az áldozat?

Ha férfi, akkor tutyimutyi, meg hazudik, meg így akar kibújni a problémák alól?

2017. nov. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

Ó, ne legyünk már álszentek. Én is ismerek olyan libát, aki annyira sakkban tartja az aktuális pasiját - és még csak nem is házasok! -, hogy az nyikkanni se mer.

Az egy dolog, hogy ő sem mehet sehova egyedül, de még azt is ellenőrzi a csaj, hogy mit csinál a számítógépen :D Pl. csak azzal a játékkal játszhat, ami meg van engedve neki és szó nélkül szót fogad, mert be van szarva, hogy el lesz hagyva. El nem hinné az ember hogy ilyen létezik és mégis...


Kérdező, sok mindent sajnos nem tudsz tenni, az ilyen embereken nem lehet segíteni. Akármit mondhatsz nekik, annyira rá vannak görcsölve, hogy ne hagyja őket ott az asszony, hogy röhejes papucsságokra is képesek. Gyakorlatilag apád meg van félemlítve és el van nyomva teljesen. Tény, hogy nem jó neki, de amíg ezt magától nem látja be, addig semmi remény.

2017. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
66%
Felnőtt férfiról van szó, önálló akarattal. Akkor mi is a kérdés, ki a hibás?
2017. nov. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!