Miért nem engedi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problèmám az hogy leszeretnèm tenni a jogositványt, de az apám nem engedi. Mert nekem nem valo biztos balesetem lesz stb.. Mindig csak rosszat mondd. Meg ha elkezdem akkor soha nem fog szoba állni velem. Ti mit mondanátok neki??

20/L



2017. nov. 4. 19:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy félt, de tényleg pénzfüggő. Az én apukám összetenné a két kezét, ha azt mondanám, hogy szeretnék vezetni, mert annyiszor elmondja, hogy mennyire hasznos lenne stb. Ezzel én is tisztában vagyok, de egyszerűen nem érzem magam késznek rá, nem nekem való.


Próbáld puhítani apukád (ha nemcsak a pénzről van szó), tényleg nagyon sokat számít, ha te érzed magadban az erőt arra, hogy megszerezd a jogsit.


L/19

2017. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Stilvoll válasza:
32%

Szerintem próbálj meg leülni vele és megértetni a helyzetet, de ha így nem megy akkor tedd le az engedélye nélkül.


Én ezt mondanám neki: ,,Beszélni szeretnék veled, szóval üljünk le, mert ez nekem fontos. Én le szeretném tenni a jogosítványt és szeretném, hogy támogass engem. Ha ez nem valósul meg akkor is leteszem és ezt nem tudod megváltoztatni. Másképpen gondold át, hogy hogy lenne jobb neked: Vagy mellettem vagy és örülsz velem együtt, ha összejön vagy pedig csak ezen fogsz morogni és rágódni. Jól gondold át."

2017. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Külön élsz, dolgozol, eltartod magad. Miért kérsz engedélyt bármire is? Fogod magad, beiratkozol, megcsinálod, aztán ha megvan a jogsi, eldicsekedsz vele.

Mit kell ezen problémázni ilyen helyzetben? Ha még tanulnál, és neki kéne fizetnie, akkor valahol még meg is érteném, mert nem két fillér. De így? Nőjj fel, és hozz önálló döntéseket.

2017. nov. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
10#-es ugyan ezt mondták az ismeroseim is akiknek mesèltem, megènis mondtam neki ezt. Ès igazatok van, megcsinálom :)
2017. nov. 5. 04:15
 15/15 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá!!!
2017. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!