Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim teljesen negatívan állnak hozzám és az ötleteimhez?

Figyelt kérdés

Évek óta ez megy...

Bármit csinálok, vagy kitalálok egy célt, azonnal az van, hogy ez nem jó, meg úristen, hát én nem vagyok normális, hogy ilyet kitalálok.

Pl. 16 évesen kitaláltam, hogy szeretnék megtanulni oroszul (angolból és olaszból akkor már volt nyelvvizsgám). Hetekig hallgattam, hogy teljesen felesleges, meg minek.

Imádok sminkelni, kb 15 éves korom óta vásárolok minőségibb, nem drogériás termékeket. A mai napig az van, hogy nem vagyok normális, hogy ilyen sok pénzt kiadok olyan termékekre, amik nélkül simán élhetnék.

Ugyanez van az utazásokkal is... Hogy mi jó van abban, ha félnapokat töltök reptereken, repülőkön, mikor azokat a helyeket simán megnézhetném KÉPEKEN, vagy ma már a neten végigsétálhatok az adott városon. Igen, mert a Google Maps aztán teljesen olyan, mintha tényleg ott lennék... És az a baj, hogy ezt másoknak is mondják, hogy én mennyire h..lye vagyok, amiért sokat utazom, járom a világot, mikor az teljesen felesleges.


Most mondtam nekik, hogy 2018-ban szeretném lefutni a maratont. Azóta hallgatom, hogy nem vagyok normális, úgysem fogok győzni és hogy azt az időt hasznosabban is eltölthetném, minthogy feleslegesen edzem... De nem is a győzelem a cél, hanem az, hogy ott legyek és végigcsináljam. Nem vagyok hivatásos futó, reggelente szoktam futni, szóval tisztában vagyok azzal, hogy nem nyerek meg ezzel sehol maratont.


Ők nem járnak sehová, semmi hobbijuk nincsen. Mikor próbáltam őket régebben kimozdítani, rávenni valamilyen elfoglaltságra, az volt a válasz, hogy haggyam őket, fáradtak és nézték tovább a tv-t. Oké, már nem mondok semmit nekik arról, hogy jót tenne, ha nem csak a munkahelyük, a Tesco és a házunk között ingáznának, de nem értem, miért kell engem hülyének nézni, amiért vannak céljaim...


2017. nov. 6. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted lehet ezzel kezdeni valamit? Sajnos nem. Én szüleim is ugyanilyenek. Én már feladtam. Teljesen más az életvitelünk, nekik nem lehet megmagyarázni, hogy miért jó moziba elmenni, beülni egy sör mellett beszélgetni emberekkel. Szerintem csak próbálj ne foglalkozni vele. Nem tudom, hány éves vagy, nekem olyan 25 körül ezek már egyik fülemen ki, másikon be.
2017. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, hogy 25 éves korom óta.
2017. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Tök jó fej lehetsz... az, hogy állandó ellenáramban úszol, megerősíti, ne szegje kedvedet. Hogy megy az orosz? (az is jó, és kell ebben a szláv tengerben) És mi szeretnél lenni?
2017. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet, de te nemtudod megváltoztatni őket, sajnos ezzel együtt kell élni.
2017. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le az ellenkezésüket és tedd, ami neked tetszik! Az ilyen hozzáállását nem tudod megváltoztatni, hanem a sajátodat tudod velük kapcsolatban... egyszerűen bele kell törődni, hogy nekik semmi életcéljuk nincs, te meg más vagy, és nem adni a károgásukra.
2017. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mostanra kiismerted őket. A válasz, hogy mostantól semmilyen terved ne oszd meg negatív, pesszimista beállítottságú emberekkel. Komolyan mondom! Jobb lesz, ha csak olyanokat avatsz be, akik támogatnak és legfeljebb, ha tényleg marhaságot készülsz elkövetni majd szólnak.
2017. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez nem csak nálad van így. Le szeretném írni a saját történetem hátha segít valamit. Nekem nagyon fontos volt az önismeret, ezért 14 éves korom óta eljárok pszichológushoz. (Ingyeneshez) Ennek nem nagyon örültek, le akartak róla beszélni, de én éreztem hogy fejlődöm fejlődöm. Semmilyen problémámat nem vették komolyan, szóval saját pénzből teremtettem elő hogy meggyógyulhassak. Aztán sok év után anyukám fogta az egyik könyvében az önismereti könyvemet és elkezdte olvasni. Rögtön magára ismert, és ő is elkezdett járni. Ahogy a nővérem is. A családunk pasi tagjai (apa, bátyj) még mindig nem hajlandók beismerni, hogy nem gáz segítséget kérni, pedig lenne mit helyrehozni mert nem vagyunk egy normális család..sok sok probléma van. DE. Nagyon örülök annak hogy kitartottam, hiszen egy idő után megtörtek, és jobb lett a kapcsolatunk. Az utazás ugyanígy. Nem nagyon akarták hogy elmenjek különböző országokba, aztán sikerült annyit félretenni hogy elmenjek egy egzotikus országba. Onnan vettem pár ajándékot nekik, illetve egyszer fizettem egy utat nekik, rögtön átgondolták. De elhiszem hogy nehéz. De igazából az a normális ahogy mi gondolkodunk. SEMMIKÉPP se add fel, érd el a célod. AZÉRT IS MUTASD MEG HOGY KÉPES LESZEL LEFUTNI! és ha majd arany érem vagy kupa, vagy oklevél lesz róla te büszkén megmutathatod és mondhatod hogy IGEN!! MEGCSINÁLTAM!!
2017. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha pénzed ezt csinálni és nem függsz tülök csináld és hagyd őket, nem fognak megváltozni.
2017. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy mit kellene tenned? Meg mutatni nekik (és mindenkinek), hogy erős és független vagy! Fusd le a maratont, járd be a világot, tanulj meg oroszul, válj profi sminkessé! Hidd el, képes vagy rá! Gondolj csak bele, öregkorodban mit szeretnél mesélni az unokáknak? Hogy elpazaroltad az életedet pár negatív vélemémy miatt? Vagy azt, hogy a hátráltatásokkal dacolva valóra váltottad az álmaidat? Naugye? Most vagy fiatal, most élj! Nehogy később megbánd, hogy hagytad kicsúszni a kezeid közül életed lehetőségeit. Itt, láttatlanban, a monitor mögül, szurkolok neked. Szorítok neked, Kedves Idegen! Sok sikert az élethez!

~A

2017. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne avasd be őket, csak csináld meg!
2018. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!