Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit gondolnátok ha...

Szülők, ti mit gondolnátok ha tinédzser fiatok rendszeresen inna alkoholt?

Figyelt kérdés

Adott lenne a 16-18 év körüli fiatok, aki havi 1-3 alkalommal eljárna a barátaival inni, néha csak 1-1 sört inna, de néha azért berúgna.

Szerintetek ez elfogadható, vagy próbáljunk ellene tenni valamit?


2017. nov. 6. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem elfogadható. Csalódnék, hogy olyan gyereket neveltem, aki a piában látja a szórakozás lehetőségét, miközben sokkal értelmesebb, minőségibb programja is lehetne a barátaival.
2017. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Azt gondolnám hogy valamit nagyon elcsesztem a nevelésénél. Már az sem tetszik hogy egy tizennyolc év alatti alkoholhoz juthat, nem hogy berúgjon.
2017. nov. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindegy a kor. 16 évesen nem elfogadható ha rendszeresen lerészegedik, természetesen egy-egy ital belefér, akár tömény is, de nem részegségig.
2017. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

azt hogy én is voltam fiatal, én is ittam


inkább azt kérném tőle, hogy ne keverje az italt, próbáljon mértéket tartani, vigyázzon magára

2017. nov. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

engem 15 évesen anyám azzal engedett el bulizni, hogy ha megint részegen jövök haza, jobb ha haza se jövök. mondanom se kell nem akarta ki nyitni az ajtót, apám engedett be, másnap meg arra keltem ,hogy hátra szaladtam a kertbe hányni. na most ez szorozd meg kb. 150-el kb. ennyiszer voltam berúgva

24/f

2017. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 $$$$$ ***** válasza:
77%

Én 17 eves vagyok havi 2-4 alkalommal eljarok inni haverokkal /bulikba. Van hogy eleg rendesen berugok van hogy csak keveset iszok. Viszont jeles tanuló vagyok mellette . Tehat mem hinnem hogy ekkora problema lenne ha valaki neha levezeti a feszültséget 🤔. Ivasnélkül meg nem lehet normalisan bulizni... Nem mondom hogy halalra kell inni magunkat egy bulihoz de valamenyi alkohol kell... Amikor városba megyek olyankor álltalában nem szoktam nagyon durván berugni.Inkább csak olyankor amikor haverokkal iszunk. Ugyanakkor fater is eljarkált már enyi idősen ugyanúgy mint én. Es eleg sikeres lett egyetemi végzetséggel 🤔. Tehat szerintem semmi baja se lesz ha eljarkal neha inni...

Varom a lepojtozást ey a negatív hozzászólásokat az élettelen emberektől 😊 . Én elfogadom ha valaki sose iszik. Nem ertem hogy öket miért zavarja annyira ha valaki néha iszik....

17/F

2017. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Semmit. En se voltam kulonb, bar gimnazistakent azert eleg ritkan rugtam be, de egyetemen mar jobban tudtunk inni.

Aztan megis elvegeztem a BME vegyeszkarat voros diplomaval, meg egy franciaorszagi doktorit, nem lettem lecsuszott hajlektalan alkesz :)

Arra figyelj hogy a tanulas rovasara ne menjen, nekem ez volt a kriteriumom, arra mindig figyeltem hogy mi az elsodleges, es mi a masodlagos.


33f

2017. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Na, latom kozben az elottem szolo meg is erositette amiket irtam :)


(persze biztos lesz par agyhalott aki szerint csak szazegy felhasznalo van a gyk-n mind kulonbozo szazalekkal, igy ugyanaz a szazalek BIZTOS ugyanaz az ember)

2017. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

A problémák abból adódnak hogy a szülő nem enged, a "gyerek" meg úgy érzi korlátok közé van szorítva, talán ez a legrosszabb nevelési mód egy szülőtől.


Minden szülő azt hiszi a gyerek buta és ha nincs irányítva a család fejére nő, mivel nem kutyatartásról beszélünk, ezért bátran lehet egy ennyi idős gyereket önálló döntéshozatalra bízni.


Én 16 éves koromtól úgy voltam elengedve hogy legalább éjfélkor haza kellett telefonálni ilyenkor diszkréten kimentem egy csendesebb helyre, őszintén megmondtam hogy eddig két sört ittam nincs semmi bajom.

Teltek az évek ugyanúgy hazajártam, végeztem a sulival, elkezdtem dolgozni, és így lassan elmaradtak a szórakozások, itthon iszok már csak 1-2 cent whisky-t meg egy sört max, tehát annak ellenére hogy párszor világomat nem tudtam fél liter mindenféle ital után, és úgy vittek haza inkább a közeli baráthoz, és az udvaron aludtam pokrócon.

2017. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
38 éves vagyok, normális életem, munkám, családom van. Tinédzser koromban ittam minden hétvégén, mégsem lettem alkoholista. Ugyanakkor a legjobb élményeim és kalandjaim is ahhoz az életkorhoz kötődnek. Sok szülő mondja, csináld, majd ha felnőtt leszel.. nos, amióta felnőtt vagyok és dolgozom, reggel korán kell kelni, autót vezetni, azóta se nem iszom, se nem bulizom. Én örülök az akkori élményeimnek, nem bántam meg azokat a bulikat.
2017. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!