Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit gondolnátok ha...

Szülők, ti mit gondolnátok ha tinédzser fiatok rendszeresen inna alkoholt?

Figyelt kérdés

Adott lenne a 16-18 év körüli fiatok, aki havi 1-3 alkalommal eljárna a barátaival inni, néha csak 1-1 sört inna, de néha azért berúgna.

Szerintetek ez elfogadható, vagy próbáljunk ellene tenni valamit?


2017. nov. 6. 20:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem nevelés kérdése.Gondolom egy szülő nem neveli arra a gyereket, hogy igyon.Amit a kérdező ír az belefér.Nem örültem neki ha ivott valamit a fiam.Azt kértem tőle ha már valamit megiszik az minőségi ital legyen.Nehéz dolog ez.Nem biztos, hogy a tiltás célravezető de az ellenkezője sem.Gyereket nevelni nagyon nehéz.
2017. nov. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%

Picit konkretizálhatnád a helyzetet. Nem mindegy,hogy egy 16 éves havonta 3x talajrészegen állít haza,vagy egy 18 éves havi pár alkalommal elmegy sörözni a barátaival,amiből csak néhány havonta lesz durvább berúgás.

Ennyi idősen amúgy én is fogyasztottam már alkoholt,de valahogy mindig csak évente egyszer léptem át azt a bizonyos határt. Nyilván nem örültek a szüleim,nem dicsértek meg érte,de tudták,hogy egyébként bízhatnak bennem csak egy-két estém félresikerült. Azért ez sem mindegy.

2017. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%
18 vagyok. Tavaly volt 2 alkalom (januárban és decemberben) mikor öbbet ittam mint kellett volna, inkább becsiccsentettem mint, hogy részeg legyek. Párhete volt egy buli, ott inkább kevertem az italokat ami még aznap ki is jött, de a bulira teljesen emlékszek. Havonta 1szer elszoktam azért járni a barátaimmal, beülünk valahova, de inkább sörözünk, pizzázunk. Emellett jó tanuló vagyok, jobb mint kisebbként. Ha szülő leszek mindenképp elmesélem neki, hogy mit csináltam az ő korában, és első a tanulás lesz, ha az eredményei rosszabbak lesznek akkor nem mehet sehova (persze, erre térjúnk vissza egy 20-25év múlva).
2017. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
97%

Oké kommentelők, azért az első kettő eléggé eltúlozza a dolgot.

Ne legyél kérdező olyan, mint az antialkoholista anyám. Tudod minél jobban tiltod annál rosszabb lesz. Bárha nagyon durvának találod, fogd vissza kicsit, de ne teljesen. Ne legyen eltiltva a szórakozástól.

Én elismerem, szeretek inni. Ennek ellenére 2x voltam kb. berúgva eddig.

19 évesen először. Nekem úgy megy a buli ha van bennem egy kicsi, és egy esti beszélgetéskor szalonna sütögetéskor is kellemes, ha fűt egy kicsit belülről.

Azért nem a sátántól való dolog ez.

Öcsém és én is anyánk tudta nélkül iszunk, mert azt mondta kitagad, ha megtudja. :) Szép is az.

Én csak az esküvőmön engedem meg hogy lássa iszom, akkor már nem tilthatja meg, és nem is kell félnem a reakciójától.

A havi 1-3 alkalom sörözgetés nem vészes, ha mondjuk kéthavonta berúgna egyszer, az sem. Ha mondjuk 3-4 hetente, tessék neki szólni hogy redukálja ezt le hat-nyolc hétre. Ennyi az egész. :)

2017. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13%

Én sosem voltam részeg, még inni sem mentem el a barátaimmal. 16 éves gyerek, hogy jut alkoholhoz? Az olyat is megbüntetném aki megveszi egy gyereknek a piát..

Nem engedem a gyerekemnek, hogy elmenjen iszogatni. Értelmes programokat csinálhatnak de nem ihat. Ha egyszer is ittassn jönne haza, onnantól minden támogqtásunkat elvesztené. 15 éves fiú apja

2017. nov. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%

Mehetne, amíg nem megy a tanulás rovására. Ha romlanának az eredményei az iskolában nem engedném el csak mondjuk havi egyszer, ha azután is, akkor még ritkábban.

Nincs értelme tiltani, csak az lesz a vége, hogy amint nem áll már az ellenőrzésetek alatt, kegyetlenül berúg, egyszer vagy többször.

Ha van esze, egyébként is tudja, hogy nem szabad sokat inni hacsak nem akarja végighányni a következő napot.

2017. nov. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tudom, ti emberek nagyon szabadan kezelitek... létezéseteket, mintha minden mindegy lenne, de valóságban egy gyereket nevelni kell.

Én esetemben azt gondolnám, amit előzőlegesen megbeszéltem vele. Biztosan van egy oka, amit támogatok is, és segítem önfejlesztését. Hogy ez mivel jár, már szinte lényegtelen, míg szívvel teli utat jár.

Lerészegedés elég specifikus. Rendszerességének jelenleg, és ilyen helyzetben nem látom sok értelmét, de mint írtam, biztosan lenne oka, ha így alakult volna, amit előzőlegesen átbeszéltünk volna.

Emberi ismerősökkel elmenni inni, nagyon értelmetlen. Én gyerekem nem csinálna ilyet. De ha igen.. akkor meglenne oka, amit....

2017. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!