Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyen jó kapcsolatom...

Hogyan legyen jó kapcsolatom a szüleimmel? 16/L

Figyelt kérdés

Már kb. 4 éve elég rossz a kapcsolatom velük. Van egy 10 éves öcsém ő jól meg van velük, szeretik,imádják is a szüleim.

De nekem velük tényleg nagyon rossz a kapcsolatom. Nem szoktam velük beszélni,mert félek tőlük,mert mindent elítélnek, és leszidnak mindenért. Bármit csinálok mindenért bajuk van. Eddig mindig kitűnő tanuló voltam,és el is várták,alap dolog volt nekik.

Nekem csak tényleg az a bajom,hogy szó szerint semmit se tudnak rólam. Van barátom,azt se mertem még elmondani nekik, vagy elengednek buliba de nem merem elmondani,hogy igen akkor alkalmanként iszok ha úgy van vagy ilyenek. Egyszerűen fogalmam sincs mit csináljak. Sokszor veszekszünk,meg idegenként viszonyulunk egymáshoz...


Írhattok privátban is és akkor ha írtok,vagy kérdeztek akkor talán még picit részletesebben átláthatjátok az egészet...



2017. nov. 5. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Most már sehogy.
2017. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Mondanám,a szeretet csak ha egy szülő fontosabnak tartja a kisöcsédet folyamatosan akkor az ilyen szülők golyót érdemelnek a fejükbe!
2017. nov. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Én egyszer leülnék és elmondanám ezeket.

Mi történt négy éve, hogy akkor változtak meg a dolgok?

Szerintem fontos ezeket kimondani, hogy számodra még fontos lenne a szülői törődés, és hogy te nem akarsz előttük titkolózni, rossz irányba tart köztetek a dolog.

Egy próbát megér. Vagy elérsz valamit, vagy nem - de legalább te nyitottál feléjük.

2017. nov. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem úgy tűnik a legfőbb probléma a kommunikáció hiánya, és az, hogy nem tetszik nekik, hogy úgymond felnőttél.

Nyilván nem veled van a probléma, ezt felejtsd is el!

Csak azt tudom tanácsolni, hogy ha jó kapcsolatot szeretnél kialakítani velük, akkor ne félj tőlük. Próbáljatok meg beszélgetni, próbálj gyerekkori témákat felhozni/kérdezni. Milyen voltál gyerekként, miket csináltál, jól viselkedtél-e, szerettek-e akkor? És szeretnek-e most is?

Ne hagyd, hogy lealacsonyítsanak, állj ki magadért. Lehet ez kell, hogy felnézzenek rád.

(Itt persze nem arra gondolok, hogy ordítsd le őket, és verd el egy szeneslapáttal)


Sok sikert! :)

2017. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is esélytelen. De azért egyszer megpróbálhatod. Ülj le velük beszélgetni.
2017. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Már hogy lenne esélytelen... csak a szüleidnek is nehéz. Nem igazán tudják, hogyan kezeljenek, mennyit követeljenek tőled, mit engedjenek meg. Beszélgess velük őszintén. Igen, ki fognak akadni párszor, le fognak szidni, talán meg is büntetnek. Viszont megismernek. Mindenképp hallgasd meg a szüleid tanácsait, intelmeit. Megfogadni nem muszáj, de legalább gondold át őket. ;) Hidd el, hogy jót akarnak neked a szüleid. Szeretnek és féltenek. Az öcséd még kicsi és ártatlan. Vele ezért könnyebb. Te egy kis pukkancs lehetsz most. Lázadsz, nem mondasz semmit, ha mégis kinyögsz egy félmondatot, ellent mondasz. Ami rendben is van, a kamaszkor arról szól, hogy feszegesd a határokat, tabukat dönts, és felrúgj, de legalábbis megkérdőjelezz mindenféle szabályt. Csak ez az egész a szüleidnek idegtépő. Fwjtsd ki nekik az álláspontodat. Higgadtan, érvekkel alátámasztva. Lesz még 1-2 balhétok, de meg kell tanulnod kultúráltan kiállni magadért.
2017. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki van olyan fsz hogy lepontozza a válaszokat árulja már el, hogy miért teszi...
2017. nov. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom magam f.nak, de ha valaki olyan hülyeséget ír, hogy semmi esély a szülőkkel való jó kapcsolatra, azt bizony lepontozom. Nem hasznos válasz. Nem használható sem a kérdező számára, sem azoknak, akik hasonló helyzetben vannak.
2017. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem hasznos az a válasz, hogy semmi esély a javulásra?

Tapasztalatból írtam. Ha valami már évek óta szar, akkor az nem lesz jobb.

2017. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8: már nem azért, de #4 vagyok, és nem ezt írtam...
2017. nov. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!