Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjetek/feleségetek fontosa...

A férjetek/feleségetek fontosabb vagy a gyereketek?

Figyelt kérdés
2017. nov. 8. 09:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
54%

Egy normális családban első a férj/feleség, utána a gyerek. DE ez nem azt jelenti, hogy a gyerek alacsonyabb rendű, mint a pár, hanem azt, hogy a párral együtt lehet biztosítani a gyerek legjobb fejlődését mind fizikailag, mind lelkileg. Együtt, ketten.


De ez manapság már nagyon ritka. Egy bántalmazó kapcsolatban egyértelműen a gyerek az első. Például.

2017. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Miért kellene méricskélni. Mind a gyerekek, mind a házastársam része az életemnek. Mindnyájan fontosak. Mikor megfürdetem őket és mesét mondok, akkor a gyerekek. Mikor a párom mellé bújok, akkor meg ő.
2017. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%
Miért kellne rangsorolni? Miben lenne fontosabb egyik vagy a másik? Én inkább azt mondanám, másként fontosak, de nincs olyan hogy fontosabb.
2017. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
54%

egy normális szülőnek a gyerek a legfontosabb

ha baj lenne és menteni kell mindkettőt, egyértelmű hogy a gyereket mentem először, de ezt a feleség is így tenné, előbb a gyerek aztán én, el is várnám tőle hogy így tegyen

2017. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%

3-as jól írja.


Meg sem fordult a fejemben, hogy fontossági sorrendet állítsak fel, mondjuk nincs is értelme egy normális családban. Mindenki akkor kerül kicsit előtérbe, ha baj éri, segítségre van szüksége, beteg lesz, de aztán visszaáll, hogy mindenki egyformán fontos.

2017. nov. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
37%

Hogy érted a fontosabbat? Kinek erősebb a szava, nagyobb a döntéshatalma? Vagy hogy egy elképzelt, elméleti kizárólagos helyzetben kit választanék? Kifejthetnéd, mert így nem sokat ér a kérdés.


A döntéshatalma a szülőknek erősebb, természetesen, számos nyilvánvaló ok miatt.

A szó hagyományos értelmében a gyerekeim fontosabbak, töréshelyzet esetén őket választanám és ezt tartom normálisnak a férjemtől is.

Elmesélek egy esetet: egy ízben előfordult, h a kicsi lányunk (akkor még egyedül volt) megkérdezte apát, hogy kit szeret legjobban a világon. Mire a férjem mondta, h őt és közben engem nézett, hogy megsértődöm-e. Nem sértődtem meg, örültem neki, én magam ugyanígy vagyok, a gyerekeimet szeretem a világon a legjobban.

Ez nem azt jelenti, hogy hagyom őket a "fejünkre nőni", h a páromat emiatt háttérbe szorítanám vagy hogy a gyerek emiatt zsarnokoskodhatna, neki adnék bármiben nagyobb jogot a férjemmel szemben. És visszafelé, az irányomban is így működik. Következetesen nevelünk, erősen, egymás szavait, tetteit a gyerek előtt nem kérdőjelezzük meg, nem bíráljuk felül, de a gyerekeket egy fokkal jobban szeretjük a párunknál.

Szerintem ez a normális.

2017. nov. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
11%
Ez sok mindentől függ. Pl. egy értelmi fogyatékos gyerek (pl. down-kóros) és szerető férj / feleség közül egyértelműen a házastársat választanám. Egy pocsék házastárs esetében inkább a fogyatékos gyerek. Ha normális a gyerek, akkor nehéz döntés.
2017. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
49%
Akármennyire is ódzkodnak sokan kimondani, de van rangsor és a gyerek a fontosabb mert a felnőtté érte a felelősség.
2017. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
18%

egyertelmuen a gyerek


ferjed feleseged lehet ezer is, nem a rokonod, nem a vered, egy idegen akivel ugy dontottel osszekotod az eleted

a gyerek egeszen mas, egy darab beloled aki mindig a gyereked marad

2017. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%
Valamilyen szempontból a gyerek mert érte tartozunk felelősséggel mindketten. Ő függ tőlünk. De ez nem azt jelenti, hogy a párom nem fontos, vagy hogy elhanyagolnánk egymást és nem törődnénk egymással. Mindenki fontos a családban. A szüleink is.
2017. nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!