Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azzal újraindítani az egészet,...

Azzal újraindítani az egészet, hogy elmondom, hogy meleg vagyok és bemutatom a barátomat?

Figyelt kérdés

Közel 3 éve nem tartom a kapcsolatot édesapámmal.

Ivott és akkor durva volt és agresszív, anyukám pedig elvált tőle.

Sokáig nem sikerült normálisan beszélnünk, viszont valahogy úgy érzem, ha nem is beszélünk normálisan és ha nem is volt igazi apa, ezt azért illene tőlem megtudnia.



Arra gondoltam, ha tényleg fel akarja venni a kapcsolatot újra és találkozni akar, akkor a barátommal együtt jelenek meg. :) És mindent elmondok.


(Amúgy anyukám, meg a barátaim nagyja tudja.)


[Vidéki, szakmunkás végzettségű ember amúgy, bár elég jó helyen dolgozik.]


Ti szülőként, melegként, emberként stb mit gondoltok erről?


2017. nov. 13. 23:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Hetente többször ír, próbál keresni, de a múltbeli dolgok miatt nem szívesen beszélek vele, nem válaszolok neki.


És valószínűleg nagyon nem is fog javulni a kapcsolatunk, csak szeretném, hogy ő is tudja.

Nem volt egy mintaapa, sőt...

De valamiért el akarom neki mondani...

2017. nov. 14. 00:04
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem négyszemközt mondd el neki, és mondd, hogy be szeretnéd mutatni a barátodat is, mondjuk pár nappal később. Eleve rég beszéltetek és nagy hírt is mondasz neki, jobb, ha van pár nap az első beszélgetés után.
2017. nov. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Melegként mondom, nem jó egyszerre coming outolni és barátot bemutatni, főleg hogy rég nem tartjátok a kapcsolatot.

Ez elsőre nagyon meredek egy olyan embernek aki valószínűleg totál nincs képben a melegség mikéntjével.


Lehet, hogy ez neked már teljesen természetes és azt is elhiszem úgy vagy vele, ha nem fogad el úgy ahogy vagy akkor téged sem érdekel, de szerintem ennyi tapintat vagy nevezzük akárminek nem árt elsőre, már ha te is szeretnéd, hogy jól sikerüljön.

Hazudni nem fogok, nem saját tapasztalatból mondom, de olvastam már annyi ilyen sztorit, meg hogy ez mennyire sokkoló, és ilyenkor hogy félre tudnak menni a dolgok, hogy tényleg nem javaslom.


De eleve képzeld csak el fordítva, hogy találkoztok apáddal, és ő hozza az új barátnőjét is az első találkozóra.

Nyílván te is inkább négyszemközt találkoznál vele, hisz neked első sorban ő a fontos.

Na most apád ugyanígy elsősorban rád kíváncsi, az meg még külön történet, hogy nem is csajról van szó.


Én minimum 2 de lehet inkább 3 részre osztanám a dolgot.

Először csak megpróbálni, hogy megy-e ez a találkozó dolog.

Másodszor színt vallani, és ha oké minden akkor harmadszor bemutatni a párod. De mondom attól is függ te mit szeretnél.

Sok sikert.

2017. nov. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha durva volt és ivott, akkor gondolod, hogy megváltozott ? Kifinomult, antialkoholista lett és pont arra vár, hogy az őt eddig nem érdeklő fia elmondja, hogy meleg ??
2017. nov. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
5%

Ha ezt megtudja, nem kell többször találkoznotok.

Miért kell ezzel dicsekedni, büszkének lenni?

Injább szégyeld magad és tartsd titokban.

2017. nov. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább egyedül menj el és úgy mondd el neki.

Ez egy apa-fia találkozás, tehát jobb lenne, ha csak ketten vagytok. Ha valakivel találkozol, illik megkérdezni, hogy viheted-e a barátodat. Neked ezt nem lenne szerencsés telefonon közölni, jobb lenne szemtől szemben. Aztán ha nyitott rá, utána mutasd be neki.

2017. nov. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Fantasztikus ötlet... Szerintem simán elhord mindennek, neg a társadat is... akarod ezt?
2017. nov. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
Nekem meleg a fiam, és mi teljesen elfogadtuk, a párját is kedvelem. Édesapád milyen személyiség? Intelligens? Nyitott? A szakmunkás végzettség semmit nem jelent. A fiam párjának is vidéki szakmunkások a szülei, és elfogadták.
2017. nov. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

Ne tedd!

Nem mindenki emészti meg könnyen ezt, feltehetően rettentően ki fog akadni. Kell a barátodat kitenni egy balhénak?

Mondd el neki, utána hagyd lenyugodni, adj neki időt átgondolni. Ha ez ok, utána mutasd be. Lehet, nem 1-2 hét lesz, hanem több.

2017. nov. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8%

Én nem értem miért is kell ezzel verni a melledet.

A büszkeséget sem. Valami okos, ügyes dologra miért nem vagy büszke?

2017. nov. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!