Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a jó...

Mit reagálnátok, ha a jó tanuló, csendes, kedves gyereketek hirtelen kicsapnák az iskolából?

Figyelt kérdés

17 éves lány, már eddig 2x váltott iskolát beilleszkedési problémái miatt (nagyon csendes és visszahúzódó emiatt könnyen kiközösítették). A legutóbbi iskolájában megverték egyszer, és az elkövető diákokat CSAK leszidták, kaptak igazgatóit és ennyivel letudták az egészet. A lány teljesen magába fordult onnantól, nem járt be, kérlelte a szüleit, hogy magántanuló lehessen vagy esti iskolába mehessen, de nem engedték. A vége felé a lány már egyáltalán nem járt be az iskolába, így ki is rúgták. Jelenleg dolgozni jár.


A lányról tudni kell, hogy nagyon kedves és segítőkész, és rettentő barátságos. Valamint a tanulmányi eredményei sem voltak rosszak.


Ha ti lennétek a szülők helyében, mit csinálnátok/csináltatok volna? Megengedtétek volna neki az új sulit (akár az estit, vagy levelezőt), vagy hogy magántanuló lehessen?


2017. nov. 16. 12:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Megengedtem volna neki az estit.
2017. nov. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Ha tudtad, hogy ennyire gatlasos,nem ertem mert hagytad szenvedni, MEG IS VERTEK!


Alap lett volna, hogy probalom minden aron meg vedeni a gyerekem, ha ez uj tipusu iskolaval jart volna, meg kapta volna.

2017. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár én a kérdésből sem a lány, sem a szülő nem vagyok, inkább egy közeli hozzátartozójuk.
2017. nov. 16. 12:29
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem kérdés, hogy megengedtem volna. Én is felmondanék a munkahelyemen, ha egyfolytában csak b...nak, a gyerekemet miért kényszeríteném ilyesmire?
2017. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképpen a szülőnek ki kell állnia a gyermeke mellett. Ha nincs más megoldás, bántják kiközösítik akkor persze legyen magántanuló, csak ne kelljen több sérelmet elszenvednie. Viszont muszály a fájdalmát őszintén elmondania a szüleinek, mert lehet ők ebben a rohanó világban ezt észre sem veszik, hogy a lányuk mennyit szenved. Lehet nem is tudták, hogy nem jár be az iskolába mert reggel elindult és ők nem tudták, hogy nem oda fog menni.
2017. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Az a helyzet hogy itt nehéz jó megoldást találni ugyanis persze mindent meg kell tenni a gyerekért de mindig így elmenekül a problémái elől akkor az életben is nehezen fog megállni a saját lábán. Engem is mindig kiközösítettek, sosem válthattam iskolát. Maradtak vissza ennek következményei az életemben. Viszont van olyan ismerősöm aki minden évben iskolát váltott és ugyan úgy mindenhol kiközösítették és felszívta magát erővel és küzd azért amit akar. A lány felnő nem válthat majd kéthavonta munkahelyet sem.
2017. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%
Már régen utánajártam volna, hogy mi okozza a pszichés gondjait.
2017. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz.


Én is elgondolkoztam ezen, hogy a lány így a későbbiekben tényleg nehezen fog tudni kiállni magáért. De ha már annyira durva a suliban a helyzet, hogy megverik, akkor mi lenne a logikus megoldás rá? Megint iskola váltás? Akkor gondolom már esti tagozat vagy levelező, hog ezeket mégegyszer ne szenvedhesse el.

2017. nov. 16. 13:05
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon jól ismerem a lányt, és a legutolsó dolog amit kitudnék belőle nézni, az az, hogy másokat provokál. Rettentő csendes, meg visszahúzódó, gondolom ezt használják ki az iskolatársai, vagy nem is próbálkozik megvédeni magát. Nyilván ez az ő hibája is.
2017. nov. 16. 13:36
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Mintha én írtam volna ezt a kérdést magamról.Azzal a különbséggel,hogy én nem dolgozok hanem a szüleim beírattak esti suliba ami a legjobb döntésük volt mert hamar beilleszkedtem imádom és lettek barátaim is.Tehát én jól jártam mert nekem megengedték az estit.(:
2017. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!