Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérhetném meg a szüleimet...

Hogy kérhetném meg a szüleimet finomat, hogy ne szóljanak bele az anyagi dolgaimba?

Figyelt kérdés

Folyamatos téma, hogy szórom a pénzt, sokat költök. Ez tényleg így van, szeretem a drága holmikat, a jó éttermeket és a vásárlás nekem mondhatni egy hobbi.


Viszont szerencsére ez nem jelent problémát és nem az van, hogy emiatt kölcsönkérek bárkitől, vagy hogy nem tudjuk fizetni a számlákat.

Szeptember óta dolgozom is (idén diplomáztam), de a férjemmel közös kasszán vagyunk (idősebb nálam picivel, többet is keres nyilván).


2017. nov. 18. 10:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
15%
Ok csak jot akarnak. A ferjed mindig nen biztos hogy stabilan megkeresi. Ha nincs megtakaritas vagy csak keves abbol meg elore az eletbe nem jutsz hu hogy mar 2honapja dolgozol...azta...gyerekek kesobbi valsagos helyzet... barmi johet meg. Vasarolgass de akkor 3draga holmibol vegyel meg egyet vagy kettot. Bar most en is beleszoltam xD de ok marmint a szuleid csak jot es hosszutavon eredmenyesen akarnak latni teged
2017. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Van megtakarításunk.

Nincs semmilyen hitelünk, van házunk, autóink. Attól, mert vásárolunk, vagy utazgatunk és nem csak kajára költünk, az nem jelenti azt, hogy minden pénzt elszórunk és ha bármi gond lenne, itt ülnénk, hogy vajon mit csináljunk, mert nincs semmi pénzünk a bankban.

2017. nov. 18. 10:36
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Az szerintem csak rátok tartozik, hogy mire költitek a pénzetek. Ha megteheted, miért ne? A szülők lehet, hogy jót akarnak, de valószínűleg ők saját jövedelmi helyzetükből indulnak ki, amely cseppet sem biztos, hogy azonos a tiétekkel. Te látod a családi kasszát, te tudod mérlegelni, hogy mire juthat.

Attól, mert valaki arra költ, amire szeretne, és ezt meg is teheti, még nem lesz rossz ember. :)

2017. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%
Nincs neked semmit, max a férjednek.
2017. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Akartam en is írni, szeptember ota dolgozol.... Neked nincs semmid, es ezt a szüleid is nagyon jól tudják...
2017. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Mondd meg nekik, hogy szerencsére megtehetitek, hogy magatokra is költötök, nem csak a számlákra. Nem lehet, hogy ők meg vannak szorulva és így próbálnak utalni rá? Vagy nemtudom.
2017. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

És ez most hogy jön ide?

Közös kasszán vagyunk, nincs olyan nálunk, hogy ez az én pénzem, az az övé, vagy ez az én kocsim, az meg az övé. Ebből sosem volt közöttünk probléma.

2017. nov. 18. 11:51
 8/21 anonim ***** válasza:
44%

Ebből sosem volt közöttünk probléma.


Majd lesz, amikor megunja, hogy ez pénzszóró masinát vett el...

2017. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

En eleve nem kotnem anyam orrara, hogy mar megint vasaroltam, azt meg plane nem, hogy mennyiert. Foleg ha nem is laktok egyutt. Semmi koze hozza. Szepen hagyd ra, hogy elemesed neki folyamatosan, miket vettel. Mert gondolom jo erzessel tolt el, hogy lazan elkolthetsz 50.000-ret egy vasarlas alkalmaval, amivel nyilvan el kell dicsekedni, es kinek masnak, ha nem anyanak.

O gondolok nem a penzben uszva nott fel, igy ez neki penzszorasnak szamit, meg ha neked nem is. Fogadd el, hogy nem tudod megvaltoztani. Hazudj, hogy nem vettel semmit ebben a honapban, ha nem hiszi el, igy jart. Mondd, hogy sporoltok egy nagyobb valamire.

2017. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Szóval közös kasszán vagytok, azaz te 2 hónap alatt összehoztál egy fél házat, kocsit, megtakarítást és fizetted mindennek a felét. A közös kassza nem azt jelenti, amire te gondolsz. A szüleidnek pedig mond meg, hogy ez a párod gondja, nem az övék.
2017. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!