Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kérhetném meg a szüleimet...

Hogy kérhetném meg a szüleimet finomat, hogy ne szóljanak bele az anyagi dolgaimba?

Figyelt kérdés

Folyamatos téma, hogy szórom a pénzt, sokat költök. Ez tényleg így van, szeretem a drága holmikat, a jó éttermeket és a vásárlás nekem mondhatni egy hobbi.


Viszont szerencsére ez nem jelent problémát és nem az van, hogy emiatt kölcsönkérek bárkitől, vagy hogy nem tudjuk fizetni a számlákat.

Szeptember óta dolgozom is (idén diplomáztam), de a férjemmel közös kasszán vagyunk (idősebb nálam picivel, többet is keres nyilván).


2017. nov. 18. 10:23
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ti miről beszéltek?

Nem láttok bele a kapcsolatunkba, nem a pénze miatt vagyok vele. Bár tudom, a kicsit frusztrált emberek azonnal ezt kiabálják.

24 éves vagyok, ő 33. Azta, mennyire öreg, csoda, hogy még nem tolószékkel indulunk a hosszabb sétákra.

2017. nov. 18. 12:14
 12/21 anonim ***** válasza:
67%

"Anyu, bőven kijövünk így is, van félretett pénzünk is, légyszi, ne szóljatok már bele, hogy mire költünk meg mire nem, tudom, hogy csak jót akarta, de akkor is zavaró."

Ehhez mit szólsz? :)


#8 Főleg akkor ha kiderül hogy a lány titokban gyűjtöget arra az esetre ha a férje elhagyná, miközben a férj az összes pénzt beadja a közösbe.


Ha elválnak akkor is van diplomája, abból meg meg lehet élni.


#9 #10 Gondolom van annyi eszük, hogy le tudnak ülni és értelmesen megbeszélni, hogy picim, légyszi ne basszunk már el ennyi pénzt minden sz@rr@.

2017. nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
52%

Te most dicsekszel vagy panaszkodsz?

Nyilván a házat, kocsit a férjed vette, akkor is, ha közösként kezelitek (kétlem, hogy neked lenne benne pénzed).

Dolgozol két hónapja, hű, büszke vagyok rád.


Tudod, az én anyám sose szól bele, hogy miért voltam étteremben vagy miért vettem 20ezres csizmát. Tudod, miért nem? MErt nem kötöm az orrára. Sehonnan máshonnan nem tudhatják a szüleid, mennyit szórsz el, csak tőled. HA nem dicsekednél nekik, fogalmuk nem lenne róla.

VAgy van még egy eset, a pasidat zavarja, és ő mesélte el nekik...

2017. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%
12. Te értesz félre valamit, a közös kassza fogalmát, mert gondolom nem 1-2 hónapja költögetsz sokat. Lediplomázni ennyi ésszel.
2017. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Miért dicsekvés, hogyha megkérdezi, hogy új-e a cipőm, elmondom, hogy igen?

Vagy ha nem tudok dönteni két kabát között, megkérdezem, melyik a jobb?


A férjemet (nem a pasim, kinőttem a kamaszkorból:) ) nem zavarja. Ő is elkölt magára annyi pénzt, mint én.


Ne azon lovagoljatok már amúgy, hogy kinek a pénzét költöm, mert ez nekünk KETTŐNKNEK így megfelel évek óta, nem azt kérdeztem, hogy szerintetek baj-e, hogy így élünk.

2017. nov. 18. 12:26
 16/21 anonim ***** válasza:
45%

De nem erted.

Anyadat nem kene elmodnani ezeket!! Ez lenne a lenyeg. Ha mar nem tudsz a sarkadra allni es megmondani neki, hogy ne usse bele az orrat.


Ha megkerezi h uj-e a cipod, azt kell mondani nem.

Nem kell folhivni , h menjen el veled vasarolni


De hiaba is magyarazzuk

Nem esett messze az alma a fajatol...

2017. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem csak a ruhákkal, cipőkkel van ez.

Hanem az utazásokkal is, és minden egyébbel. Akkor is mondjam, hogy áhh, az a képen nem tengerpart, csak jól sikerült háttér?


Meg szerintem elég gáz különélő felnőttként hazudozgatni, hogy neeem, dehogy új.

2017. nov. 18. 12:32
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
i lovagol azon, hogy a férjed pénzét költöd, csak rávilágítottak, hogy nem közös kasszán voltatok, ahogy állítottad. Egyébként pedig, ahogy itt kardoskodsz, hát a szüleidnek is így előadhatod magad és többet nem fognak ezzel foglalkozni.
2017. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%

Jo, akkor keress meg kifogasokat es ne is probald meg megoladni a bajt. Oylan hulye vagy, mint a s*egg, he haragudj.

Adjuk itt a tippeket, es te mindre kitalalsz valamit, hogy mert nem jo?? Hat akkor szenvedj tovabb a Gucci cipodbe, kit erdekel.


Kicsit raadasul gyk-n dicsekedos szagu az egesz...

2017. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok frusztrált, sem irigy.... 30-as férfi vagyok.

Az a gaz, hogy ez, amit itt leművelsz az bizony egy kérdésnek álcazott felvágás, dicsekvés, amit senki más nem csinál, csak a hozzád hasonló fiatal csajok. Valld b3 hogy felvágás, mert a másik opció, hogy végtelenül buta vagy, és nem vagy tisztaban az orszag helyzetevel. Allitolag muvelt diplomaskent.


Es pluszban: vallalkozokent a felesegem mellett nekem is vannak kitartottjaim, ugy hogy be legy naiv, es mar mondtam ne legyenek illuzioid.

2017. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!