Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hatalmas hibat kovettem el....

Hatalmas hibat kovettem el. Hogy tehetnem jova? (Hosszu)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy anyukam halala ota apammal elek, lassan 7 eve.

Szeretem az apamat, nagyon jo ember, csak sajnos nagyon sokszor hajlamos felhuzni magat, legtobbszor aprosagokert, illetve gyakran ramszol/beszol szinte mindenert. Ha nem ugy vagatom le a hajamat ahogy neki tetszik, azonnal elkezd beszologatni hogy "hogy nezel ki, milyen troger lettel, ugy nezel ki mint egy hajlektalan" stb. Ugyanez van ha mondjuk nem ugy oltozkodok ahogy o akarja. Es ezt ne ugy kepzeljetek el hogy en biztos ugy oltozkodom mint egy emos vagy valami extrem figura. Egyaltalan nem. De ha pl. zold kabat helyett feketet veszek fel, mar azert is beszol. Tudom hogy abszurdnak hangzik, de tenyleg igy van. Tovabba ha neadjisten 15 percet kesek otthonrol, egybol letamad hogy "hol voltal, biztos a haverjaiddal logtal,en meg itthon aggodok, de persze a hulye apad dogoljon meg, a haverok fontosabbak." Ha valahova el akarok menni a barataimmal, akkor egybol azzal kezdi hogy "mesz biztos berugni meg drogozni a pronyo haverjaiddal." Eletemben nemhogy drogot, alkoholt nem fogyasztottam. Egyedul dohanyozni szoktam, de ezt o is tudja ezert nem is zaklat. A haverjaimmal meg eleteben nem talalkozott meg. Fizikalisan soha nem bantalmazott, csak verbalisan, de azt nagyon durvan. Sok sztorit inkabb le sem irok mert akkor soha nem lenne vege a kerdesnek.Ilyen es ehhez hasonlo dolgok tortentek majdhogynem napi szinten 7 even at. Tegnapelott azonban hatalmas hulyeseget kovettem el.

Ugye en most OKJra jarok. Emiatt gyakran este 6-7 korul erek csak haza. Nem azt mondom hogy megszakadok, de bizony faradt vagyok, mert reggel 5kor kelek hogy elerjem a buszt a suliba, es csak este erek haza. Emiatt mikor hazaerek, a faradtsag miatt nem nagyon szoktam beszelni, legtobbszor csak csendben elvagyok vagy lepihenek, es ha apam hozzam szol vagy kerdez valamit, akkor ugyanugy normalisan valaszolok neki, csak faradtan, es ezt o ugy veszi fel, mintha en bunkon vagy ingerulten beszelnek vele. Ugyanez volt tegnap este is, kerdezett valamit, en faradtan de rendesen valaszoltam, aztan egybol elkezdett uvoltozni hogy "miert beszelsz mar megint ingerulten, mi a f...-t kepzelsz magadrol, meg egyszer igy beszelsz olyat radverek hogy elajulsz."

En pedig, nem tudom mi utott belem, meg soha a 7 ev alatt nem tortent ilyesmi, eddig ha beszolt vagy uvoltott velem inkabb csendben hallgattam, de tegnap valami elkattant az agyamban es felalltam neki. Latszott rajta hogy meglepodott, aztan elkezdett fenyegetoen jonni felem es elkezdett lokdosni,kozben folyton azt mondogatta hogy "mi van? Mi bajod van te kis takony? Fel mereszelsz allni a sajat apadnak?" Neki lokott a falnak aztan odalepett es az oklet az arcom ele rakta, en pedig visszaloktem ot, emiatt hatraesett. Ezutan teljesen elborult az agya es nekem rontott, probalt megutni de en mindig hatraloktem vagy kivedtem az uteseit. Par perc dulakodas utan el kezdett orditani hogy "takarodj innen, tobbet nem vagy a fiam, egyedul vagy a vilagban, en vagyok az egyetlen aki befogadott es tamogatott teged es nekem jossz, mostantol egy hazban lakunk de hozzam se merj szolni" stb.Azota se szolunk egymashoz, meg csak nem is koszonunk egymasnak.Tudom hogy nem mentseg, de valoszinu most jott ki belolem a 7 eve visszafojtott duh, de iszonyatosan megbantam, tenyleg nem szandekosan alltam ellen, egyszeruen valami elkattant bennem es nem gondolkodtam. Most nincs itthon, vasarnapig elutazott szoval most egyedul vagyok itthon, viszont fogalmam sincs mit csinaljak, hogyan tehetnem jova? Az egyik felem azt mondja hogy hatalmas bunt kovettem el es szegyellnem kellene magam, a masik felem pedig azt hogy jogosan cselekedtem, 7 evig turtem es most fogyott el a turelmem. Ti mit csinalnatok a helyemben? A valaszokat elore is koszonom.


19/F



2017. nov. 18. 12:53
1 2 3
 21/23 Skorpió87 ***** válasza:
93%
Hát valamilyen formában kérj bocsánatot, nem is azért, mert te vagy a bűnös, vagy bűnösebb...Add a tudtára, hogy fáradt vagy, és igenis meséld el neki, hogy 7 éven keresztül mit éreztél, min mész keresztül. Ő is ideges, stresszes, de te is az vagy, nem könnyű ez a felállás. Nem tudsz még elhelyezkedni dolgozni, gondolom az anyagiak miatt is aggódtok, stb. Egy alapos beszélgetést megérdemelne a dolog, hidd el! Én úgy gondolom, utána sokkal jobb lesz. Csakis ez a helyes döntés, hogy ne feszüljön tovább a húr köztetek!
2017. nov. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

#11 Most komolyan? Kérjen bocsánatot azért, mert nem hagyta hogy megverje? DUUUDEE, REALLY???

Ne kérj bocsánatot kérdező. Mondd azt hogy megijedtél, és csak védekeztél, nem akartad bántani, mert igaz, de ezért nem tartozol bocsánattal.


#14 Igaz, itt nem volt más választása, előbb vagy utóbb előkerült volna a helyzet. Onnan hogy az apja elindult felé, nem volt választása a gyereknek, kivéve ha hagyja hogy megverje az apja, ami pedig nem elfogadható.

Az meg hogy felálltál.. hát csinálhatunk áldozathibáztatást, hogy miért nem mondtad hogy "fáradt vagyok, azt hallod a hangomon", de attól még apád tettei elfogadhatatlanok.


Levélírás: Szerintem nem rossz ötlet.


#15 Nemtudom hogy jelenlegi helyzet, vagy az apjától való elszakítás esne rosszabbul a kérdezőnek.


#16, #17 Reméljük amiatt sírt, de rengeteg kacifántos dolog is lehet.


A levélre visszatérve, fogadd meg #21 tanácsait, mondd el hogy mi a gond, hogy te fáradt vagy és azért vagy ilyen, és lehet hogy Ő félre értette, de Te próbálsz úgy élni, hogy jó fia lehess és a saját életedet is megalapozd közben, csak ez elveszi rengeteg energiádat, meg hogy szabadság, mit érzel, meg szeretnéd hogy jó apa-fia kapcsolat legyen, stb.., biztos tudsz írni többet is :)


Szívből remélem hogy apádnak leesett hogy valamit szarul csinál, és rendbejön a kapcsolatotok és nem bántalmaz tovább téged, se szóban, se sehogy, és egy normális(abb) apa-fia kapcsolat bontakozhat ki belőle :)

2017. nov. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó! Megzakkantál??

Mire fel válaszolgatsz itt egyenként mindenkinek??!

2017. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!