Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiket kitettek otthonról 18...

Akiket kitettek otthonról 18 évesen, mi lett veletek?

Figyelt kérdés

Jó, nem rakták konkrétan az ajtó elé a holmim a születésnapom reggelén, fel is út le is út stílusban azért, de apukám a bántalmazással meg anyukám azzal, hogy szemet hunyt felette, elüldözött otthonról.

Némileg rendbeszedtem az életem, egyetemre járok, dolgozom, de mindig úgy érzem, lemaradtam a kortársaimhoz képest. Ha érettségi után továbbtanulni megyek, és nem dolgozni a megélhetésért, már rég lenne egy diplomám.

Néha úgy érzem, senki nem ért meg. A csoporttársaim még szülőkkel élnek.

Ha megmondom valakinek, ezt vagy azt csinálni nincs pénzem, időm, akkor megkapom, dolgozz többet, nem igaz, hogy semmire nem vagy képes, ha engem sem támogattak volna, már akkor is rég meglenne a diplomám, ellentétben veled, csak neked nem megy semmi.


Én látok mindent rosszul, vagy ezt tényleg csak az érti, aki átéli?


-lány-


2017. nov. 19. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak az érti , aki átélte. Próbálj meg nem foglalkozni az ilyenekkel , koncentrálj az egyetemre , meglesz a diplomád és akkor teljesen független tudsz majd lenni.
2017. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem élek otthon, külön lakom, szóval legalább a szüleimtől nem függök
2017. nov. 19. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
szerintem inkább dicséretes hogy egyedül megoldottad az életed munka diploma egyedül az szép teljesítmény
2017. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Az érti, aki átéli, vagy azok nem, akiket igazából nem is érdekel. Ez most eléggé nyersen hangzik, de ameddig minden az ölükbe hullik, addig nagyon nem is szokta őket foglalkoztatni.

És az ő szempontjukból csak annyit látnak belőled, hogy szerintük kihúzó vagy. Addig már nem jutnak el agyilag, hogy ennek mi a háttere.

-fiú-

2017. nov. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Barátomnak most 26 évesen lesz meg, mert őt sem támogatták (igaz, őt anyagi okokból és tündéri szülei vannak). Két évet kihagyott, akkor pénzt gyűjtött, aztán most egyszerre csinálja a munkával az utolsó tágyakar. A vicc, hogy a néhány volt csoporttársánál előrébb jár a szakmában, hiszen 19 éves korában kezdett gyakornokként dolgozni, szóval 7 éve lépdel a ranglétrán. Persze ez anyagilag nem érte meg, mert az egyetem ugye még meg is büntet tandíj formájában ha nincs pénzed csak a tanulásra koncentrálni és időre végezni.
2017. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Felvételiztem az egyetemre, felvettem a diákhitelt, mellette maszekban magánórákat adtam, most pedig pályakezdő diplomásként 350K bruttót keresek.
2017. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben, habár én sem vagyok kitömve (kapok kaját, meg buszköltséget), de én is inkább felnézek rád, hogy van erőd ezek mellett dolgozni, és egyetemet végezni. Én örülök ha magában elvégzem az egyetemet. De az biztos hogy sok olyan van, aki el nem tudja képzelni, hogy nála vannak rosszabb helyzetben saját hibájukon kívül.
2017. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minek vagy együtt ilyen emberekkel? Aki nekem ilyent mond, azt elküldöm az anyjába és szóba sem állok vele többet.


Ennyi.

2017. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is kitettek otthonrol, szoszerint borondostol az utcara 18 evesen.

Ekkor meg a regi rendszer volt, nem volt diakhitel, es csak a kitunok mehettek egyetemre, szoval eselyem sem volt.

Mivel nem volt hol laknom, igy a baratomhoz koltoztem, es ossze is hazasodtunk, ami nem igazan jol sult el. Harom ev mulva mar elvalt no lettem gyerekkel.

Azt gondolom hogy aki igy indul, azok kozul a tobbseg soha be nem hozza a lemaradast...

2017. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek, kérdező.

Engem olyan szintű lelki ronccsá tett anyám, hogy már 6. éve járok terápiába és szedek gyógyszert. Mikor végre haladni kezdtem az életemmel, (mert találtam végre egy terápiát, ami használt is) kirúgott otthonról. Épp a nyelvvizsgára készültem, de félbe kellett hagynom, albi keresés, meló stb.

Most 25 vagyok, minden ismerősömnek rég 2 diplomája meg nyelvvizsgája, jogsija van. Én meg most jutottam el oda, hogy na akkor folytassuk a nyelvvizsgát. Semmi papírom, szakmám, semmim nincs, csak érettségim. A melóm is ennek megfelelő...:(


Sose azt nézd, hol tartasz másokhoz képest, hanem azt, hogy hol tartasz magadhoz képest!:) Semmi értelme máshoz viszonyítani magad. Mindenki máshonnan indul.

Am neked miből van pénzed egyetemre járni? Hogy oldod meg? Mert majd én is szeretnék. :)

2017. nov. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!