Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, milyen okai...

Mit gondoltok, milyen okai lehetnek annak, hogy így viselkedik velünk nagybátyám?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, anyukám egyedül nevel, bipoláris zavara van, és bár nagyjából teljes életet él, mert szedi a gyógyszereit, de volt már,hogy ezeket elhanyagolta, és akkor volt igazán nehéz az életünk.Gyakorlatilag minden munkahelyéről a betegsége miatt rúgták ki.(mert nem tudott bemenni)

Már lassan 1 éve megvan a mostani munkahelye, nem fizetnek túl sokat, de egész jó hely.

Nagyszülők nincsenek, viszont anyukámnak van 3 testvére, közülük ketten külföldön élnek, és csak ritkán jönnek haza.

Az egyik bátyja viszont itthon él, nem messze tőlünk, és ő meg szokott minket látogatni.

Róla azt kell tudni,hogy egyedül él, se párja, se gyereke nincs, viszont iszonyat gazdag.

Régen többször is adott anyukámnak pénzt, sok mindent ő csináltatott meg a házunkon, de az utóbbi 5-6 évben teljesen megváltozott, és 1 forintot nem ad.

Nem tudom,hogy miért, és bár sokan mondták már,hogy nem más segítségére kell várni, de akkor sem értem...anyukám egy beteg ember, alig van pénzünk, volt már,hogy a fizetéséig egy szelet kenyeret sem ettünk az utolsó 3 napban, és ezt mind elmondta a bátyjának, aki mindig csak hallgat az ilyeneknél.


A régi családi fotókon anyukám, és a nagybátyám mindig együtt vannak, anyukám mesélte,hogy mindig is nagyon jóban voltak gyerekként, de valami megváltozott.Hogy mi azt nem mondja el.

Ha anyukám másik két testvére erre téved, még ők is adnak pénzt, pedig még a külföldi keresetükkel sem olyan gazdagok mint az itthon élő nagybátyám, sőt volt nem is egyszer,hogy anyukám legjobb barátnője segített rajtunk, pedig neki aztán semmi köze hozzánk.

Ebben éltem az egész gyerekkorom, és nem tehettem semmit, most félállásban dolgozom, így +60 ezret keresek, így sem az igazi, de jobb mint régen volt.


Viszont nem értem, nagybátyám mindig idejön, tud rólunk mindent, tudja a születésnapunkat, névnapunkat, alkalmakkor vesz nekünk ajándékot, de bármi történik egy forintot sem adna.

Nem őt tartom hibásnak, mert úgy gondolom,hogy anyukámmal összevesztek valamin, és nem tudom mi a gond kettőjük között...nem a pénze kell nekem, biztos vagyok benne,hogy úgy jön le az egész kérdés,hogy miért nem ad nekünk a gazdag nagybácsi, de én gyerek voltam, nem tehettem semmit mikor éheztünk, és nagybátyám itt ült, dagadt a tárcája a sok papírpénztől, de lesz**t.Anyukám nem iszik, nem drogozik, sosem verte el felesleges dolgokra a pénzt, és azt nem értem,hogy ha nem szeret minket akkor miért jön ide akár napi szinten is ha úgy van?Miért érdeklődik felőlünk, ha semmit sem tesz értünk?


2017. nov. 20. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha megkérdeznéd?

Természetesen nem a pénzre kihegyezve.

2017. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már megtettem:

Anyukám nem tudja, és nem is érti (hazudik)

Nagybátyám pedig azt mondta,hogy ő nem haragszik ránk.(azt kérdeztem,hogy miért lettek rosszba anyukámmal, a pénzt szóba se hoztam)

2017. nov. 20. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Nagybátyád bepróbálkozott anyukádnál, ő pedig kedvesen visszautasította. A hapsi azért jár oda, hogy lássa, mert még mindig bele van zúgva, de bünteti, hogy végül anyádnak kelljen szólni.
2017. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagybácsi=szülő testvére.

Bocsánat ha félreérthetően fogalmaztam.

2017. nov. 20. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem szep dolog de probald amikor hozzatok jon anyuddal hagyni, hallgatozz, lehet megtudsz valamit...
2017. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vmi esetleg a nagyszüleid miatt? Biztos, hogy összekaptak vmin, de ezt csak tőlük tudhatod meg, nyíltan vagy titokban... De sose lehet tudni, hogy jó-e megtudni vagy sem, erre is készülj fel!
2017. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az emberek változnak, okkal és ok nélkül is. Az okok egy része kideríthető/kikövetkeztethető, egy másik része nem.


Köszönd meg neki, h régebben ilyen sokat segített, és engedd útjára. Mi egyebet is tehetnél? (Ne bántsd azzal, h jobban szereti a pénzét, mint titeket, ne vadítsd el magatoktól.)


Nézz előre! És hasonló esetben -ha megengedheted magadnak- segíts másokon.

2017. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6. vok, 7#: a Kérdező nem hiszem, hogy a pénzt hiányolja, hanem hogy most megint elég nehéz az életük. Ezzel meg lehet birkózni, de szeretné tudni, hogy miért? Hiszen volt vki, aki támogatta őket, de évek óta vmi történt. Az okát szeretné tudni.
2017. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Apád miért nem fizet gyerektartást?
2017. nov. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!